Jump to content
IGNORED

Pravosuđe u Srbalja


Muwan

Recommended Posts

Napusite se sifilisom zarazenog kurca, narocito na poslednju recenicu. Oni "ne diraju u pravo" ostecenog. Bagra. 

Odlaganje gonjenja se može izreći za krivična dela do pet godina zatvora, a za ovo je zaprećeno godinu dana zatvora ili novčana kazna

 

:Cini mi se da je ovo problem. Niska predvidjena kazna. Pa onda ovi iz tuzilastva u odnosu na zaprecenu kaznu prave alternativne aranzmane. 

Link to comment
  • 2 weeks later...

Jedna od korisnijih alatki, davao je makar malo transparentnosti u ovoj umrljanoj zemlji. Jako sam se smorio kad sam video. Inače Šabić kaže da nije zabranio portal, nego obradu podataka o ličnosti (ime, prezime adresa), i da je tražio da se samo ti podaci uklone. Po meni portal gubi svrhu ako to izuzmu.

Kažu da je ovo posledica pritiska jednog od ministara koji je imao nekoliko predmeta izvršenja (parnica), pa mu se nije dopadalo da svi vide podatke o postupcima, a i inače je vrlo diskretan.

Link to comment
  • 2 weeks later...

super su statistike  :fantom:

bice i gore, bez brige.

zapravo vec sada je mnogo gore nego sto je ovde predstavljeno. najstrasnije je sto oni nemaju pojma koliko zapravo imaju ovakvih predmeta. ovo su samo njihove vrlo optimisticne procene.

Link to comment
  • 4 weeks later...

Pošto je topik o slobodi govora na netu u večnim lovištima, ostaviću ovde vest iz Blica koja prilično lepo oslikava razliku između fekalija osoba od javnog značaja i onih koji to nisu:

 

 


“Glupačo, što ćutiš?”, “Kosti ću ti polomiti te kad te nađem”, “Šta si? Mađarica? Šta tražiš u Srbiji, glupačo? Treba vas sve pobiti”, “Slobodno me prijavi, videćeš kako ćeš proći” - samo je deo šokatnog snimka telefonske torture koju već gotovo 10 dana trpi 28-godišnja B. R. iz Ruskog Krstura.

 

Tortura se nastavila i nakon što je na internetu objavila fotografiju nesuđenog cimera i brojeve telefona sa kojih prima manijakalne pozive, a preplašenu devojku dodatno je obeshrabrilo i prebacivanje nadležnosti policije od Kaća gde on živi, Novog Sada gde ona živi i radi, do Kule gde je od pretnji pobegla kod roditelja.

 

“Najpre su me iz Novog Sada uputili da se obratim policiju u Kaću jer je ona nadležna za Kovilj gde M. M. živi. U Kaću su me upućivali na Novi Sad jer sam se tamo nalazila kada su mi pretnje upućene. Kada sam rešila da se sama zaštitim i odem kod roditelja u Ruski Krstur, rekli su mi da se obratim policiji u Kuli. Policija u Kaću je primila moju prijavu, iako sam morala da objašnjavam zašto smatram pretnjom to što mi je rekao da sve što nije srpsko u Srbiji treba pobiti”, revoltirana je B. R. koja je juče podelila status na Fejsbuku “ovim putem sam želela samo da upitam “ nekog ko je nadležan “ – kada će neko reagovati i zaustaviti maltretiranje koje trpim?”.

Link to comment

SRBIN POBEDIJO!!!

 

 
DIGLI RUKE Zbog predugog spora porodica Brisa Tatona odustala od tužbe protiv Srbije
Autor: Beta | 05.05.2014 - 14:42:00h | Komentara: 0
 
 
 
Porodica Brisa Tatona koji je ubijen u Beogradu 2009. godine, povukla je tužbu protiv države Srbije za nadoknadu štete, rekao je danas agenciji Beta advokat porodice Slobodan Ružić.
 

399236-36.jpg

Bris Taton

"Porodica je odlučila da povuče tužbu i taj proces je sada završen," kazao je Ružić.
Prema njegovim rečima, osnovni razlog za povlačenje tužbe je isticanje roka za nadoknadu štete na koju je porodica imala pravo iz posebnog Fonda u Francuskoj.
"Spor u Srbiji je toliko sporo išao, da bi oni izgubili pravo na odštetu iz tog Fonda. Ja sam im predložio da povuku tužbu i oni su to prihvatili," rekao je Ružić.
Zahtev za nadoknadu pretrpljene nematerijalne štete i duševne boli, roditelji i sestra Brisa Tatona podneli su jer, kako su tada naveli, "policija nije preduzela ništa da bi zaštitila bezbednost francuskih državljana koji su napadnuti 17. septembra 2009. godine, a tom prilikom je Bris Taton zverski ubijen".
Tatonovi roditelji Alen i Suzan, kao i sestra nastradalog Brisa - Virginija Taton, tužbom protiv Republike Srbije tražili su 300.000 evra odštete.
Proces za nadoknadu štete počeo je krajem 2012. godine, a prema rečima Ružića "sudija, objektivno, nije ni mogla da vodi proces, jer nije završen predmet u krivičnom postupku".
Postupak pred Višim sudom u Beogradu i dalje nije pravosnažno okončan. Apelacioni sud u febraru ove godine ponovo je naložio
Višem sudu da razmotri zahtev za ponavljanje sudjenja za ubistvo Brisa Tatona, što su tražili advokati pojedinih optuženih.
"Taj ping pong izmedju sudova, koliko je meni poznato i dalje traje. Taj zahtev Apelacioni sud je više puta ponavljao", kazao je Ružić. Apelacioni sud u Beogradu je u januaru 2012. prepolovio zatvorske kazne osuđenima za ubistvo Tatona. Kazne za Đorđa Prelića i Dejana Puzigaću, sa prvostepenih 35 i 32 godine zatvora, smanjene su na 15 i 14 godina zatvora.
Kazne su prepolovljene i Ljubomiru Markoviću i Ivanu Grkoviću, koji
su prvostepeno osudjeni na po 30 godina zatvora.
Prvostepena presuda četrnaestorici navijača Partizana izrečena je 25. januara 2011. godine.
Bris Taton (28) je 17. septembra 2009. pretučen na Obilićevom vencu u centru Beograda, uoči fudbalske utakmice beogradskog Partizana i
francuskog Tuluza. Nanete su mu teške povrede glave, a od udaraca
šipkom po grudima imao je povrede aorte i krvarenje u grudnom košu.
Preminuo je 29. septembra u Kliničkom centru Srbije.

 

 
Link to comment

Zna li neko od pravnika: ima li osnova da se Francuzi sada obrate Strasburu na primer?

Ako se na ovom zavrsi, ovdasnji pobednici ce da seire da je ovo samo jos jedan dokaz vise da je Taton u stvari umro prirodnom smrcu, a da su ubice u stvari sve vreme pokusavale da mu ukazu prvu pomoc.

Link to comment

Nisam pravnik, ali ne vidim šta bi mogli da rade u Strazburu - sami su povukli tužbu, i to je to.

Nisam ni ja, ali mozda nesto na temu Srbija odugovlacila, takoreci opstruirala...

Bilo sta sto bi ovde zatalasalo.

Ovako, nece da valja nista, pritisak da se nevina deca ostave konacno na miru je ogroman, ovo ce samo da doda dampf...

Link to comment

- Krivicni postupak je pravnosnazno okoncan, tako da to nije bila smetnja za vodjenje parnicnog postupka

- U Francuskoj su sigurno mogli da ostvare znatno vecu naknadu stete, koja je kod nas vise nego besmislena i uvredljiva za porodicu ubijenog (500k-1 mil dinara)

- U hipotetickoj situaciji da srpski sudovi rade perfektno, strucno i nepristrasno, u ovom slucaju tuzbeni zahtev protiv drzave bi bio ekspresno odbijen/odbacen.

Link to comment
  • 4 weeks later...

Širenje panike? Zbog ovih Fejsbuk statusa su završili iza rešetaka

 

Željka Jevtić | 30. 05. 2014. - 07:33h Foto: V. Lalić | Komentara: 593

 

Iako do danas nema nijednog vidljivog dokaza kako su i da li su Fejsbuk statusi troje običnih građana izazvali paniku u Srbiji, posle poplava, I. M., K. M. i T. P. su proveli nedelju dana iza rešetaka.

 

475938_fejsbook141013ras-foto-vesna-lali

Oni su juče pušteni da se brane sa slobode, tek ih čeka suđenje, za kako se tvrdi, počinjeno krivično delo širenja panike i nereda. Zaprećena kazna je od šest meseci do pet godina zatvora. “Blic” je imao uvid u napise koje su nadležni organi ocenili kao krivično delo. I. M. je, komentarišući navode da ima 12 mrtvih u Obrenovcu, napisao da je “pronađeno 250 mrtvih, a sinoć preko noći još 98”, T. P. da je samo u prvom danu poplave bilo preko 300 mrtvih, a da se broj uvećao. M. K. je napisao da mu je kolega sa fakulteta rekao da na hiljade tela pluta Obrenovcem i da je do pogibije došlo jer nije isključena struja...

 

Posredi jesu natpisi neprijatne sadržine. Međutim, da li su građani na svom privatnom Fejsbuk profilu, koji pritom nije dostupan čak ni svakome ko ima kompjuter, samo jer su napisali nešto što su čuli, počinili krivično delo i to takvih razmera da dopadnu zatvora. U tužilaštvu za “Blic” tvrde da nije posredi cenzura jer se ona ogleda u “filtraciji saobraćaja”, to jest zabranjivanjem pristupu određenim sadržajima. Trojica građana se terete na osnovu člana 343 stav 2 Krivičnog zakona u kojem stoji da onaj ko iznošenjem lažnih vesti “izazove paniku ili teže narušavanje javnog reda ili mira”... biće kažnjen...

 

Na pitanje “Blica” koje je vidljivo delo nastalo nakon njihovih napisa, u tužilaštvu kažu da je “samo stavljanje napisa dovoljno za postojanje sumnje za ovo krivično delo”.

 

- Ovo je krivično delo u pokušaju. Ne mora da dođe do nastupanja panike jer bi to bilo svršeno krivično delo - navode u tužilaštvu.

 

Zamoljen da pojasni član 343 KZ, poverenik Rodoljub Šabić međutim, kaže da ocene o postojanju sumnje, a pogotovo o postojanju dela, moraju da se zasnivaju na stvarnim, a ne na pretpostavljenim posledicama.

 

-Nije dakle reč o mogućem izazivanju panike odnosno ometanju aktivnosti državnih organa, već je potrebno da te posledice stvarno nastupe - poručuje Šabić i dodaje da ne želi da dovodi u pitanje prerogative tužilaštva i suda.

 

rdIsTE2.gif

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...