Jump to content
IGNORED

Pravosuđe u Srbalja


Muwan

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
3 minutes ago, vememah said:

Prvi dopis je iz 2013, a drugi iz ove godine. Ako je poludeo, to se desilo odavno.

Možda sam pričao, čekam u Prvom sudu uvid u spise. Neka zena prica sa službenicima koji donose predmete - puna ona prica qanon, vaksinacija ali potpuno bezumno. Računam, luda stranka. Kad je tetka završila solilokvijum, ili stala da udahne, službenica je pita za broj legitimacije. I ova luda joj uredno kaže. Znaci, advokat je. 
 

Pada mi na pamet da ovaj Franjo Bučar, možda piše gluposti da se podsmeva kako ne čitaju podneske uopšte. 

  • Hvala 1
Link to comment

https://csd.pravosudje.ba/vstvfo/B/142/kategorije-vijesti/141/odluka/58668 

 

Zanimljiva presuda trećestepenog vijeća Suda BiH za raspirivanje mržnje pripadnicima četničkog pokreta.

 

Meni haos pozivanje odbrane na aplikacije Abedina Smajića, lika iz Brčkog koji je na nekom forumu pisao šta Bošnjaci treba da urade Srbima u brčanskim naseljima u slučaju izbijanja rata, i nekog Rusa koji je napisao da bi trebalo napraviti pećnicu u stilu Aušvica za loše policajce.

Link to comment
1 hour ago, ArleKino said:

https://csd.pravosudje.ba/vstvfo/B/142/kategorije-vijesti/141/odluka/58668 

 

Zanimljiva presuda trećestepenog vijeća Suda BiH za raspirivanje mržnje pripadnicima četničkog pokreta.

 

Meni haos pozivanje odbrane na aplikacije Abedina Smajića, lika iz Brčkog koji je na nekom forumu pisao šta Bošnjaci treba da urade Srbima u brčanskim naseljima u slučaju izbijanja rata, i nekog Rusa koji je napisao da bi trebalo napraviti pećnicu u stilu Aušvica za loše policajce.

Stara prica, moraš nešto da kažeš :-)

Sto je krivlji ovaj koga branis, ludje stvari moras da pokusas. 

Link to comment
On 16. 6. 2023. at 16:33, Hamlet Strašni said:

Možda sam pričao, čekam u Prvom sudu uvid u spise. Neka zena prica sa službenicima koji donose predmete - puna ona prica qanon, vaksinacija ali potpuno bezumno. Računam, luda stranka. Kad je tetka završila solilokvijum, ili stala da udahne, službenica je pita za broj legitimacije. I ova luda joj uredno kaže. Znaci, advokat je. 
 

Pada mi na pamet da ovaj Franjo Bučar, možda piše gluposti da se podsmeva kako ne čitaju podneske uopšte. 

 

Po meni su ove stvari za isključivanje ili dužu suspenziju iz Komore, bez obzira da li su zajebancija ili nisu, možda još i više ako jesu. Mi postojimo da bismo strankama pružili najbolju uslugu, a ne da bismo se sprdali sa sistemom ili sprovodili sopstvene agende ili ludila. Nije da će bilo ko u Komori prstom da mrdne zbog ovoga.

Link to comment
1 minute ago, Ayatollah said:

 

Po meni su ove stvari za isključivanje ili dužu suspenziju iz Komore, bez obzira da li su zajebancija ili nisu, možda još i više ako jesu. Mi postojimo da bismo strankama pružili najbolju uslugu, a ne da bismo se sprdali sa sistemom ili sprovodili sopstvene agende ili ludila. Nije da će bilo ko u Komori prstom da mrdne zbog ovoga.

Trebalo bi da ih neko prijavi od tih koji su dobili te podneske. Ali neće niko da se zamera advokatima. Dok sam bio u opštini prijavio sam Komori advokata koji je psovao i pretio službenicima. Odgovorio mi je disciplinski tužilac da je advokat rekao da to nije tačno. Pri tome je službenice bilo

strah da potpisu prijavu. Jednoj od njih je muž advokat. 

Link to comment

Danas smo imali zakazan uvid u spise predmeta u sporu koji vodimo protiv uprave grada oko ovog sranja na nasipu.
I došli ljudi tamo kad prc!
Deo dokumenata je u elektronskom obliku i sud "nema načina da iskopira ili nam pošalje na mejl".
Ako ponovo tražite uvid u spise ponesite laptop sa čitačem CD-ova....
Digitalizacija...



....shiit has hit the fan.

Link to comment
  • 1 month later...

Postoji li neka strana organizacija koja "kontroliše" rad domaćeg pravosudja, a kojoj se gradjanin srbije može obratiti sa konkretnim dokazima o problemima u ostvarivanju minimuma prava na pravično sudjenje. Ne radi se o konkretnoj odluci koja bi se osporavala, već više o nekim događajima koji utiču na to da mi suštinski nemamo pravni sistem, pa da to konstatuje neko ko o tome izveštava evropsku uniju, ili tako neke institucije

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Tale said:

Ja se nadao da ti to znaš :(

Nisam očekivao da će mi trebati. Obično volim da se borim protiv vetrenjača i ne ide mi lose, ali u poslednje vreme se osecam kao Dzon Travolta na kraju onog filma A civil action kad razjebe sve što ima al ne uspe da se izbori sa onim jačim od prava i zakona... 

  • Tužno 1
Link to comment
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...