Jump to content
IGNORED

Opšti topik o EU (ex kriza Evrozone)


anomander rejk

Recommended Posts

Ja sam zapravo najzgroženija što ovi što sede u IMF su se školovali dobro u oblasti bankarstva i dobro znaju koja je opasnost od bank run-a i aminuju ovo sranje.
pa sto si zgrozena, oni su dobro shkolovani, ali kad dodje do jupiterstva i volovstva, onda su stvari jasne. nekome neshto moze da se radi i nema veze, nekome ne moze nikako i to funkcionishe besprekorno... Edited by thermal bug
Link to comment
pa sto si zgrozena, oni su dobro shkolovani, ali kad dodje do jupiterstva i volovstva, onda su stvari jasne. nekome neshto moze da se radi i nema veze, nekome ne moze nikako i to funkcionishe besprekorno...
sama ideja je u osnovi slaboumna jer podrazumeva da se bank run nece preneti na druze prezaduzene zemlje (a ne vidim kako to moze da se izbegne)jbt ja tek sad skontao da uzimaju i sa tekucih racuna :isuse:
Link to comment
Oprostite meni neukom, ali koliko razumem, oni uzimaju od građana i daju bankama u kojima ti građani imaju račune ?superhik2.gif
da. sredstva idu u dokapitalizaciju banaka.breaking news (ili nije? vest je od jutros...CPP, sta kazu, jel zatvaraju do cetvrtka ili ne?)
Facing potential bank runs and outflows of capital, the government also ordered banks to remain shut Tuesday and Wednesday.
neverovatan i nepopravljiv svinjac. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Oprostite meni neukom, ali koliko razumem, oni uzimaju od građana i daju bankama u kojima ti građani imaju račune ?
Uzimaju sa svih racuna u svim bankama (bila u govnima ili ne), bio gradjanin ili ne, i daju uglavnom dvema bankama (Laiki Bank i Bank of Cyprus).
Link to comment
Uuu, pa to je već ozbiljno sranje ako su Britanci izuzeti.
Koliko sma shvatio, podruznice kiparskih banka u UK su izuzete, a britanske gradjane koje imaju racune bas na Kipru kompenzovace britanska Vlada.
Link to comment
Ovo je komedija i skandal.EU stvarno gubi bilo kakve kriterijume i principe.Primaju Kirpa sa zamrznutim konfliktom (presedan), onda pljackaju depozitare (presedan)....
Jeste, pljacka kad se uzme 7-10% da bi se platio racun u krcmi.Treba pijancenje da plate drugi kao do sada samo sto je nestalo nesto para.Cenim da bi bankrot kiparskih banaka bio mnogo povoljniji od 7-10%.
Link to comment
Jeste, pljacka kad se uzme 7-10% da bi se platio racun u krcmi.Treba pijancenje da plate drugi kao do sada samo sto je nestalo nesto para.Cenim da bi bankrot kiparskih banaka bio mnogo povoljniji od 7-10%.
hoćeš reći da su vlasnici tekućih računa i oni koji štede krivi što su banke pred bankrotom, a ne banke same ?
Link to comment
Jeste, pljacka kad se uzme 7-10% da bi se platio racun u krcmi.Treba pijancenje da plate drugi kao do sada samo sto je nestalo nesto para.Cenim da bi bankrot kiparskih banaka bio mnogo povoljniji od 7-10%.
naravno, posle ove izjave vise nikada neces moci da na ovom forumu kazes bilo sta o libertarijarizmu, svetinji privatne svojine itakoto. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
Jeste, pljacka kad se uzme 7-10% da bi se platio racun u krcmi.Treba pijancenje da plate drugi kao do sada samo sto je nestalo nesto para.Cenim da bi bankrot kiparskih banaka bio mnogo povoljniji od 7-10%.
Ovaj, postoji nesto sto se zove bankrot i postoji nesto sto se zove zastita depozita na EU nivou (vidi clanak koji je BUffalo postavio). Drugim recima, pravna drzava.I jos nesto, neto poverioci treba da vade iz fleke neto duznike.Skandal.Nema ovo nikakve veze sa pijancenjem. Oni koji su pijancili traba da vrate dug ali tako da to ne klepi po usima nearamzerno one koji nisu pijancili.U tom smislu, mnogo je pravednije, recimo, smanjenje plata u grckom javnom sektoru kao direktnih dobitnika zaduzivanja. Ovo nema nikakvog smisla. Edited by Budja
Link to comment

Anduril hoce da kaze da su Kiprani krivi za to sto je vlada u Atini trosila izmastan novac i tako izlozila dugu kiparske banke. U prevodu, zubar iz Larnake treba da plati ceh koji je napravio politicar u Atini, u drugoj zemlji. El tako?

Link to comment
Jel to pogadja nekog kod nas?
Mislim da indirektno pogadja sve nas. Ako je jedna od clanica EU spremna da ovo uradi svojim glradjanima, mogu da zamislim sta ce ova, ili neka buduca nasa vlada biti spremna da uradi nama pozivajuci se na kiparski presedan.
Link to comment
×
×
  • Create New...