Jump to content
IGNORED

Cruise ships


lord_s

Recommended Posts

bila ja na krstarenju. mnogo dobro. samo se lezi i jede i uziva.svako jutro dobijes brodske novine sa najavama desavanja na brodu. pa dok se istegnes sa ovom uciteljicom joge, djipas u bazenu sa onim instruktorom zabave u bazenu, dok odgledas karneval osoblja, odes na kviz i pojedes svih sedam dnevnih obroka, doslo vreme za predstavu, kockarnicu, disko i naravno hranu, da slucajno ne odes u krevet gladna. zalila mi se malo jedna drugarica sto je imala sobu ispod svih paluba da joj se poremetio bioritam, ne zna kad je dan kad noc, al mi sa visih spratova nismo imali te probleme. nikad nisi u kabini, svejedno je gde spavas. mali je problem sto su okolo sve babe i dede, al ako imas dobro drustvo super se provedes.

ovo doduse vazi za sva putovanja

Link to comment
  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • lord_s

    13

  • copkillah

    3

  • Roger Sanchez

    3

  • rajka

    3

Top Posters In This Topic

Posted Images

super sto se javio neko ko je bio u svojstvu turiste :) hvala na podrsci, dobri ljudi. trudicu se da vas uveselim pokojom pricom i dogodovstinom kao i sa prigodnim slikama - kada budem imao vremena :fantom: @beeva - nije to nista cudno ukoliko je recimo brod bio na kratkom kruzu i cesto pristizao u portove. Recimo kruz po Karibima traje od 5-10 dana i posecuju se luke svaki drugi dan pa nije problem prilikom svakog pristajanja obnoviti zalihe svezeg cveca ;)...ovako to otprilike izgleda kada plovite po severu Evrope i posecujete Norveske fjordove.slikao moj kolega i prijatelj.26206120467054415081060.jpg

Edited by lord_s
Link to comment

a na koje vreme potpisujes ugovor?jab isla na takvo putovanje samo zbog hrane, ali na neki brod gde je 24hr buffet, a ne 7 obroka. i to bi isla na 2-3 dana. all you can eat buffet, i take it as a challenge. ^_^

Link to comment

zar ne lice i svi avioni jedni na druge, avioni, autobusi? pa i svi ljudi?:)evo danas jedna jeftinoca ponudahttp://www.superodmor.rs/hit-ponuda/172/sabra-travel-agency/msc-splendidadodatni troskovi: put to djenove, lucke takse (120), napojnica (7 eura po danu, to za usluzno osoblje, da ne kazem fotografe :) ).isla bih, al nemam dobro drustvo...

Edited by darling
Link to comment
a na koje vreme potpisujes ugovor?jab isla na takvo putovanje samo zbog hrane, ali na neki brod gde je 24hr buffet, a ne 7 obroka. i to bi isla na 2-3 dana. all you can eat buffet, i take it as a challenge. ^_^
:lol: Opet moram da se vratim na dan proveden na Carnival Dream-u kada smo, nakon interviewa otisli u restoran da klopamo. Mislim da smo svih 20otorica nas isli najmanje 3 puta po refill, dok je ljupka Slavica ( :wub: ), head waiter tog restorana rekla da ima gostiju koji provedu celo vece ovde, jeduci i jeduci u neverovatnim kolicinama..Potpisao sam na 8 meseci ugovor. Obicno se potpisuje na 6 meseci, to je prosek, postoje i kraci ugovori (uglavnom prvi su kraci, ili 6 meseci), medjutim moja firma je specificna pa odma' 8 meseci. No, nemam problem sa tim. Nakon odradjenog ugovora mozes najduze 2 meseca biti kuci, pa nazad - ukoliko zelis/mozes da se vracas.
Zanimljivo je koliko svi ti gigantski mrtvački sanduci liče jedni na druge, gde god da plove.
jbg, brod lici na brod, pogotovu ovi gigantski :lol: koga zanima ovde moze da pogleda spisak kompanija i sve njihove brodove uz sliku i opsirne specifikacije -scroll skroz do dole
http://www.superodmor.rs/hit-ponuda/172/sabra-travel-agency/msc-splendidadodatni troskovi: put to djenove, lucke takse (120), napojnica (7 eura po danu, to za usluzno osoblje, da ne kazem fotografe :) ).isla bih, al nemam dobro drustvo...
hehe, ne bih rekao. Ne znam kako je na MSC-u, ali na vecini kompanija turist ne mora ukoliko ne zeli da kupi nijednu fotografiju niti bilo sta iz foto-galerije, normalno, jel. Niti nikakve "tips" da ostavlja fotografu - njegova (moja) duznost je da turistu prodam sliku u foto-galeriji svojim retailing i customer service vestinama :D Prevedeno, da budem naporan i dosadan dok jadni turist koji se, eto, nasao u foto-galeriji ne iskesira i do 30 dolara za jednu sliku. Da, 29,99 dolara jedna obicna slika.ovih 7 eura po danu se verovatno, nisam naravno siguran, odnosi na housekeeping osoblje tj na sobarice. A i to mi je nesto puno, vise od 10 dolara.. Edited by lord_s
Link to comment
ovih 7 eura po danu se verovatno, nisam naravno siguran, odnosi na housekeeping osoblje tj na sobarice. A i to mi je nesto puno, vise od 10 dolara..
ovo za fotografa sam se zjbvla na tvoj racun (sto volim kad vic mora da se nacrta :)) , to je napojnica za sobarice i kelnere i propisana je, eto pise i na sajtu: odrasli placaju 7 eura po danu, a deca 3,50.
Link to comment

uf, krstarenje mi je ove godine izmaklo dva puta - jednom vrlo povoljni first minute već bio rasprodat a jednom se dogovor raspao u poslednjem trenutku. ali biće još prilike. u vezi napojnice znam od prijateljice koja je išla Costa-om: obavezna je i skida se automatski sa brodske kartice kojim se plaćaju sve eksta usluge a na koju je u startu obavezan depozit - vraćaju sve što osim tih -7e po danu.kao klinka sanjarila sam da radim na takvom brodu.lord_s, koja se sve zanimanja traže, kako si došao do posla, daj neki link.

Link to comment
lord_s, koja se sve zanimanja traže, kako si došao do posla, daj neki link.
ima stvarno puno pozicija na koje moze da se ode.Uglavnom nasi ljudi idu na pozicije u restoranu i baru, idu kao purseri ili housekeeping, utility cleeneri (oni bez bas ista iskustva i losijim engleskim), gift shop salesman, photo/video department i slicno.Ovo je sajt agencije u Beogradu koja radi samo sa Princess cruises kompanijom -Safe CruiseHrvatska agencija preko koje sam ja dobio posao kao fotograf, radi sa velikim brojem kompanija -Employment PowerMakednonci o kojima ne znam puno ali isto provereni -Kouzona ono sto je meni najvise pomoglo u vezi cele ove price ti saljem na PM ;)
Link to comment
Mejbi ic džast mi, ali mi je ideja o trpanju na plovilo s još 5000 duša malo u suprotnosti s pojmom odmora. Pre bih gulio paradajz i čajnu u Paraliji, ali šta ćeš - svakom svoje.
mmmm 40C, cajna se zaznojila, mast evaporirala, ljustis crevo sa nje pokretom malog prsta..... my type of holiday!
naravno da postoje oaze mira sa lezbejkama, raznoraznim hut-ovima gde na miru se moze nabaciti boja, citati knjiga i ispijati koktel.
mada mozda nije sve u cajnoj.....
Link to comment
zar ne lice i svi avioni jedni na druge, avioni, autobusi? pa i svi ljudi?:)
Možda, ali plovila definitivno ne:perini-navi-rig.jpgAl' da ne trolujem više. Edited by Anonymous
Link to comment

mozda ipak da ispricam sta sam jela? brod je bio italijanski, gastronomija jupijej italijanska. imate obrok za ranoranioce da pregrizu od 6-8 onda je dorucak do 11, u 12 je spagetarijada i rostiljijada kod bazena, u 2 je rucak, od 4-6 caj sa sendvicima i kolacima, u 7 pocinje vecera koja traje i u ponoc ima za one koji su uspeli da ogladne u medjuvremenu. prva tri dana sam jela non stop, onda sam shvatila da tu hranu nikako necu uspeti da savladam pa sam odustala, smrsala tri kile u narednih 12 dana. poslednji dan gala vecera, jastozi, trtemrte, defile kuvara sa flambiranim desertima i ako je moguce jos perverzija u ponoc kod bazena rasprostrti stolovi naseckanih jos perverzija. prvih 15 minuta se divimo i slikamo (ja nisam, oprostite), pa tek onda jedemo. pitala ja nekog tamo kelnera ko je to pravio. on reko imamo tu mi filipince, znas kako lepo seckaju, male ruke, brzo oni to. a kome je do cajne, ima i to :P

Edited by cmrlj
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...