Jump to content
IGNORED

Iran: novi front


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Pa nije ni da je imao običaj daleko da izjaše pre ovoga.

 

Ne znam zašto je bitno da li su SAD organizovale iransko-irački sastanak, kao da nešto menja stvari ako su ovi to sami dogovorili a Amerikanci čuli pa postavili zasedu? Da je planirani atentat nema sumnje ni ovako ni onako... ili "defanzivni udar" kako to lepo zovu.

Link to comment
46 minutes ago, Zabalujev said:

 

Ne znam kako se to tumači u diplomatiji, no kod nas, Arapa i Iranaca ovakva svinjarija se može razrešiti samo mejdanom, je li, at njemu, at meni, sablja njemu, sablja meni... :dry:

 

 

Ovo je priča za Marg bar Amrika ekipu i simpatizere sa S/H govornog područja. Čuj došao u posetu vladi Iraka a nijedan ministar iz vlade nije imao vremena da ga sačeka, svi su bili u tetka lek fazonu. 

Link to comment
3 minutes ago, Weenie Pooh said:

Ne znam zašto je bitno da li su SAD organizovale iransko-irački sastanak, kao da nešto menja stvari ako su ovi to sami dogovorili a Amerikanci čuli pa postavili zasedu? Da je planirani atentat nema sumnje ni ovako ni onako... ili "defanzivni udar" kako to lepo zovu.

 

Itekako je bitno. Koliko do pre par sati smo slušali kako je Solejmani otišao u Bagdad kako bi sa Mohandisom koordinirao dalju opsadu američke ambasade i nove napade na njihove plaćenike vojnike. Već sam napisao da je bilo veoma čudno što je otišao mečki na rupu. To sa ambasadom je mogao bukvalno da iskoordinira preko Telegrama ili par kurira ako je već moralo da bude supertajno.

 

Sada ispada da je išao u posetu iračkom premijeru da razgovara o smirivanju tenzija, a na inicijativu SAD. Jedino što je inicijativa bila lažna i služila je da ga namami u Bagdad gde inače ne bi dolazio. Ovo su dva fundamentalno različita scenarija.

 

OK, u konačnici je sve isto. Ubijen pa ubijen. Ali bitne su i okolnosti.

Link to comment
1 minute ago, Tsai said:

Pa moguce je i to, zasto da ne? 

 

Jedino ukoliko čova direktno radi za Kamenogtm. Ali po onome što znamo o njemu on baš i nije neki preveliki iranski eksponent.

Link to comment

Dobro, ali još juče ujutru je izašla informacija da je u pitanju bila poseta dogovorena sa Iračanima. Ta priča "krenuo je da nam dokrajči ambasadu, morali smo da ga zaustavimo" je baš za malu decu.

 

Jedina novina je to da su Amerikanci bili učesnici dogovora oko sastanka, ali malo šta je Irak radio bez njihovog aminovanja. Znali su ovako ili onako, sačekali ga, nije neka dilema.

Link to comment
9 minutes ago, ObiW said:

Ovo je priča za Marg bar Amrika ekipu i simpatizere sa S/H govornog područja. Čuj došao u posetu vladi Iraka a nijedan ministar iz vlade nije imao vremena da ga sačeka, svi su bili u tetka lek fazonu. 

:rolleyes: Ne znam  koliko se drži do protokola pri posetama šedou komandera u pola noći, u polu-tajnoj posredničkoj misiji. Nije dolazio, npr. Zarif, u zvaničnu posetu.

 

Link to comment

Ma on se nije ni krio koj vam je...verovatno je ubijen da se posalje poruka sto podrzavam. Bolje da ubijaju ove ubice nego da stradaju nevini civili... 

Link to comment

Samo što će ovaj potez Trampa izazvati eskalaciju nasilja i ubistava civila

 

Edit: ako je istina da je ovaj dosao u Bagdad zbog pregovora koji su Ameri inicirali

Edited by Filozof manijak
Link to comment

Nadam se da će premijer istovariti neki dokaz (snimak razgovora ili slično), baš bih voleo da čujem Trampovo objašnjenje za svinjariju. Ovako će ga demantovati, pa ko veruje, veruje, ko ne veruje, ne veruje i ćao.

Link to comment
18 hours ago, 3opge said:

zasto bi oni morali da se ispovedaju novinarima za ludacke poteze jedne degenericne svinje?

goruće pitanje američke spoljne politike, a 2 od vodeća 3 kandidata ne bi da odgovaraju na pitanja? ono jest... ne moramo ništa ni da ih pitamo, mudri su i verujemo u njih.

Link to comment
×
×
  • Create New...