Jump to content
IGNORED

Iran: novi front


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Ma niko normalan ne kaze da je trwbalo da ga ubiju, pogotovu ne na ovaj nacin i pogotovu ne bez sudjenja, samo uvek malo skocim kad pocne da se pravi mit od jednog generala jedne sumanute zemlje koja vesha ateiste i homoseksualce

Link to comment
1 minute ago, borris_ said:

Ali ok, krenimo od postulata da jeste bio zlocinac jer su mu ruke krvave i da je zasluio da ga ubiju.

 

Po amerikancima, zlocinac je jer je ubijao amerikance (uglavnom vojnike ako sam dobro shvatio). 

 

Ne tvrde čak ni to, američke žrtve za koje terete Soleimanija su vojnici izginuli tokom 16 godina od poslednje invazije Iraka.

 

Iran je sponzorisao Shia militias u Iraku, Iračani se borili protiv okupatora i eto, izginu tristošesto milijardi Amerikanaca ni krivih ni dužnih :sad: 

Link to comment
9 minutes ago, Weenie Pooh said:

 

Peter Handke likes this :isuse: 

 

Gandalfovo poređenje je apsolutno debilno, Soleimani i Mladić su uporedivi otprilike koliko i Daesh bagra sa nesrećnicima iz Srebrenice. Ja bih banovao za takve izlive kreativnosti.

Slažem se Mladić je mala maca za ovu zver

Link to comment
14 minutes ago, borris_ said:

 

Izvini ali ne razumjem tvoj odgovor na moj post.

 

Ali ok, krenimo od postulata da jeste bio zlocinac jer su mu ruke krvave i da je zasluio da ga ubiju.

 

Po amerikancima, zlocinac je jer je ubijao amerikance (uglavnom vojnike ako sam dobro shvatio). 

 

Po tome svi americki predsjednici su zlocinci i zaslizuju slicnu smrtnu kaznu.

 

Sve je stvar perspektive.

 

 

U Iraku je izbio surovi građanski rat nakon američke, slažemo se bespotrebne okupacije. Izginulo je more ljudi od kojih jedno 1% Amerikanaca a ostalo Iračani u najvećem broju civili...šta misliš ko je glavni krivac za sve ovo, ako izuzmemo Amerikance...

Edited by Tutankamon
Link to comment
21 minutes ago, borris_ said:

Ali ok, krenimo od postulata da jeste bio zlocinac jer su mu ruke krvave i da je zasluio da ga ubiju.

 

Po amerikancima, zlocinac je jer je ubijao amerikance (uglavnom vojnike ako sam dobro shvatio).

jesam li ja toliko plitak umom da ću da obratim pažnju samo na ono što tvrdi američka administracija? pa zauzmem poziciju koja je sasvim u skladu sa onim što oni pričaju, ili zauzmem poziciju koja je sasvim suprotna?

 

što će reći... ako američka administracija nešto tvrdi, to ne znači po automatizmu ni da su u krivu ni da su u pravu. nekada jesu, nekada ne, nekada su delom u pravu/krivu.

 

to važi i za naše lokalne smradove i za Sulejmanija. pa je Sulejmani bio zlikovac ne zbog američkih vojnika, već zbog par miliona lokalnih tamo negde u Iraku i drugde. šta god o tome (ne)mislili Amerikanci.

Edited by Gandalf
Link to comment

Ok oko toga. Trenutni narativ u USA (ne i i drugim zapadnom zemljama barem ne kod svih) je da je on jedini zločinac u tom građanskom ratu i da je zaslužio da ga ubiju. Ameri u tom ratu su bili anđeli naravno.

Link to comment

Čisto mali podsetnik - http://www.nbcnews.com/id/7634313/ns/world_news-mideast_n_africa/t/cias-final-report-no-wmd-found-iraq/

 

In his final word, the CIA’s top weapons inspector in Iraq said Monday that the hunt for weapons of mass destruction has “gone as far as feasible” and has found nothing, closing an investigation into the purported programs of Saddam Hussein that were used to justify the 2003 invasion.

 

 

Pravdanje bilo koje američke invazije i njihovih posledica po države u kojima su se odigrale je... Ne znam, nemam pravu reč.

Link to comment
1 hour ago, borris_ said:

 

Nije PPP narativ. napisao sam sta je napisala moja drugarica na svom fejsbuk profilu sto me moram reci iznenadilo.

Pa moram da kazem da mene licno nije iznenadilo da neko iz iranske dijaspore napise nesto tako. Iranci generalno, bez obzira gde su i bez obzira da li vole mule ili ne, ne vole Izrael i Saudijsku Arabiju, i covek koji radi protiv te dve zemlje im je automatski drag. Posto nije PC da kazu tako nesto na fejsu, onda krece prica kako je on u stvari bio dobrica, postuju ga zbog ljudskih osobina, ne ulaze u debatu sta je on radio dok je bio ziv. 

Link to comment
1 hour ago, Filozof manijak said:

I jedan i drugi narativ su glupost, jer predstavljaju extreme na skali.

 

A tek bi bilo glupo raspravljati o tome u šta je Solejmani verovao, pošto smo od njega videli samo fotke na netu.

 

Cekaj, da li ti zaista verujes da covek koji je najbitniji u oruzanim snagama Irana, cije mule hoce da zbrisu Izrael sa lica zemlje i stalno to ponavljaju, moze da dodje na to mesto a da ne zaista ne veruje u destrukciju Izraela kao legitimni vojni cilj? 

 

Mi ovde pricamo o americkom "regime change" u Iranu kao o no-no babarogi jer zaboga suverena zemlja sa kulturom do jaja, a prelazimo preko ovoga sto sam napisao gore kada govorimo o Solejmaniju? Ne ide to. Jeste bio sjajan vojnik, ali je to znanje koje je imalo bilo u sluzbi cilja unistenja jedne suverene i medjunarodno priznate drzave. 

 

Link to comment

Pa da, executed for #wrongthink. Sounds legit.

 

Samo ne znam da li će biti dovoljno dronova i eksploziva, opasni su i ti Iranci iz dijaspore koje isto ne mirišu Izrael i KSA :unsure: 

Link to comment
5 minutes ago, ObiW said:

Bas si se zacudio, jel da? Pazi sad: Srbi iz dijaspore ne mirisu AV, ali vole kad on opljune Hrvatsku, jer ustase. Aj idi sad da se iznenadjujes.

 

Zašto, pa od tebe me ništa odavno ne iznenađuje, čak ni ovo potresno "ne volim Vučića ali više mrzim Hrvate" autovanje.

 

Ali ipak je novina ovo da si spreman da jurišaš na iranske bajonete za slavu Izraela, Sauda, i demokratskih vrednosti. Regrutuj još Andurila pa da vam organizujemo crowdfunding kampanju za avionske karte, opremu, naoružanje...

Link to comment
9 minutes ago, ObiW said:

Bas si se zacudio, jel da? Pazi sad: Srbi iz dijaspore ne mirisu AV, ali vole kad on opljune Hrvatsku, jer ustase. Aj idi sad da se iznenadjujes.

 

nothing cuts the crap turbo patriotizma kao jedno masovno ubistvo. tacno sevap da im malo zapržiš čorbu.

Link to comment

@ObiW

Lično smatram da je general, koji je 40 godina aktivno učestvovao u borbama, vrlo dobro poznavao situaciju na BI i sa kakvim snagama raspolaže Iran, a sa kojim USA i Izrael; i da je ideja o totalnoj anihilaciji države Izrael i njenog stanovništa nemoguća fantazmagorija. 

Link to comment
×
×
  • Create New...