Jump to content
IGNORED

Iran: novi front


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

6 hours ago, Mel said:

 

 

Da, kapiram. Iranu nije do toga, moj rezon je bio ovakav - USA / Izrael imaju Iran medju metama, taj deo Ok. Ali zasto da pokrecu ako ne moraju sad. Mogu da ostave Iran za kasnije - sem ako procena nije da ce sad lakse da se izbore sa Iranom nego u nekom potencijalnom kasnije, jer bas sad Iran ima x y z.

Taj pledge je lep samo sta je u prilici da se materijalizuje od tog pledgea? Rusija nema vishak nichega sad, potrosili su i severnokorejsku pomoc...

Ali i to što US UK FRA moraju pomagati Izraelu je neka vrsta pomoći Irana Rusiji, na kraju sve to košta pa ostaje manje za Ukr.

Sve zavisi kako se gleda. 

 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Zaboravan said:

Ali i to što US UK FRA moraju pomagati Izraelu je neka vrsta pomoći Irana Rusiji, na kraju sve to košta pa ostaje manje za Ukr.

Sve zavisi kako se gleda. 

 

 

Pa zato i mislim da ce gledati da se ne ukljuchuju previshe sa Iranom sem ako iz nekog razloga ne mora bash sad

 

Link to comment
13 minutes ago, Mel said:

 

Pa zato i mislim da ce gledati da se ne ukljuchuju previshe sa Iranom sem ako iz nekog razloga ne mora bash sad

 

Pa uključili su se u odbranu i naravno tamo već mesecima patroliraju ozbiljnim snagama.

Nemamo podatak, jasno, koliko su čega oni oborili no potrošilo se dosta.

E sada da li je stvarno zapelo da se baš mora ili se isključivo pita Izrael. 

Link to comment
5 minutes ago, Zaboravan said:

Pa uključili su se u odbranu i naravno tamo već mesecima patroliraju ozbiljnim snagama.

Nemamo podatak, jasno, koliko su čega oni oborili no potrošilo se dosta.

E sada da li je stvarno zapelo da se baš mora ili se isključivo pita Izrael. 

 

Moja teorija je da se uvek na kraju ipak pita USA, e sad ... nisam ja bas previse upucena pa da mogu decidno da tvrdim bilo sta.

Link to comment
6 minutes ago, Mel said:

 

Moja teorija je da se uvek na kraju ipak pita USA, e sad ... nisam ja bas previse upucena pa da mogu decidno da tvrdim bilo sta.

Ja još manje tvrdim bilo šta :-) 

Samo ne vidim baš jasno šta bi dobili... Trenutno jedino mi se čini da su dobili Izrael i Rusija i da njima odgovara držanje tenzija na max. 

  • +1 1
Link to comment
23 hours ago, aram said:

shit. mada očekivan, Netanijahua sad samo stalno ratno stanje održava na vlasti.

ii.jpg

 

 

Kolicina gluposti koje je on napravio je fantasticna, zato je sad tesko uopste predvideti sta ce uraditi. 

 

Pritisak kolacionih partnera-idiota na dalju eskalaciju je snazan. Medjutim, nacin na koji je US sa svojim saveznicima ucestvovala u "odbrani" Izraela podize realan, direktan uticaj na politiku Izraela na sasvim drugi, mnogo visi nivo. 

 

Link to comment
23 hours ago, Mr.Mxyzptlk said:

bukvalno meme

 

 

Screenshot_2024-04-16-23-09-55-720_com.twitter.android-edit.jpg

Ovo je za neverovati.

Dakle, živimo vreme u kome su sve iluzije o pametnim nekim čikama koji vode svetsku politiku, izgubljene.

Izgleda da su majmuni posedali u tenkove masovno.

  • +1 1
Link to comment

Zatvaraju vazdusni prostor, otkazani letovi. Nesto se desava izgleda. Moguce da javljam fake news posto niko od medija ne prenosi, no ima izvestaja da je Izrael bombardovao nuklearna postrojenja u Iranu.

Link to comment
×
×
  • Create New...