Jump to content
IGNORED

Iran: novi front


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

2 hours ago, borris_ said:

Garda je zlo i ta pohlepa ce im doci glave. 

 

Edukovati alternativu i poslati je sa zapada, mislim da to nije pravi put (mislim ovo slanje sa zapada a iranci su, barem ove koje ja znam odlicno edukovani). Vec su dva puta slali alternative sa zapada i neslavno su zavrsile. Doduse ova druga jos nije.


Slazem se. I sam zapad je u krizi tako da je potreban pre svega neki slobodan prostor za politicke ideje u okviru iranske kulture a ne nesto organizovano sa zapada.

  • +1 1
Link to comment
5 hours ago, Anduril said:

Gardu ako ne pobiju, unistice Iran kao sto arapska aristokratija parazitira po KSA, UAE i Kataru. Tehnoloska revolucija ce na srecu dovesti do kraja ovih rezima - alternative treba vec spremati i edukovati danas jer ce region u protivnom zavrsiti kao Somalija ili Sudan.

 

Tehnološka revolucija će dovesti do još veće neslobode i kontrole. Tehnološke najnaprednije alate imaće upravo režimi jer su ti alati sve skuplji, zahtevaju ogromne resurse i materijalna ulaganja, pojedinac će iz tih razloga generalno gubiti trku sa velikim korporacijama, bogatim oligarhijama i diktatorskim režimima. 

Edited by slow
  • +1 7
Link to comment

Iranians Fear Turning Into Another 'North Korea' If Draconian Internet Censorship Bill Passes

 

Iranians are warning of public anger and drawing parallels with the world's most oppressive regimes as legislation makes its way through the country's parliament that could intensify online censorship and further restrict Internet access.

Iranian authorities already block tens of thousands of websites and regularly throttle or cut Internet connectivity during crucial periods, including a near-total shutdown for nearly a week amid antiestablishment protests following a disputed election in 2019.

On July 28, the draft of a bill to hand control of Iran's Internet gateways to the armed forces and criminalize the use of virtual private networks (VPN) was sent for review to a parliamentary committee, despite fierce public criticism.

Of the 209 lawmakers present, 121 voted in a closed-door session to advance the bill.

The committee is expected to endorse the bill and could order several years of "experimental" implementation if the hard-line Guardians Council that vets all Iranian legislation gives its blessing.

Link to comment
On 30.7.2021. at 22:01, slow said:

 

Tehnološka revolucija će dovesti do još veće neslobode i kontrole. Tehnološke najnaprednije alate imaće upravo režimi jer su ti alati sve skuplji, zahtevaju ogromne resurse i materijalna ulaganja, pojedinac će iz tih razloga generalno gubiti trku sa velikim korporacijama, bogatim oligarhijama i diktatorskim režimima. 


Zvuci populisticki. Tehnologije se za razliku od resursa ne mogu tako lako monopolizovati i istorija tech revolucija to potvrdjuje i pored brojnih pokusaja - skupi alati ubrzo postaju jeftini ili prosto prevazidjeni.

Za razliku od tehnologija, u KSA vladar bukvalno sve resurse ima pod kontrolom tako da nema vece nejednakosti. To je jedan od glavnih razloga zasto su resursima bogate zemlje a slabog obrazovanja i tehnoloske inovacije po pravilu diktature.

Link to comment

Da li negde postoje podaci o procentu emigranata u odnosu na ukupno stanovništvo?

Voleo bih da uporedimo Srbiju i Iran

Sent from my Moto G (5S) using Tapatalk

Link to comment
  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Generalno ili iz ugla nekih aktuelnih dešavanja?

 

Vidim da ima nekih problema sa kamionskim transportom između Irana i Turske. Prvo Iran spustio rampu, onda i Turska. Ali kapiram da si mislio na neku generalnu priču o njihovim odnosima?

Link to comment

Mislio sam na gomilanje trupa i jednih i drugih na granici Irana i Azerbejdžana, bile su i vojne vežbe, retorika usijana do krajnjih granica, neki iranski generali prete sa 4000 raketa na Baku i to. Malo se smirilo zadnjih dan, dva ali je i dalje napeto.

Link to comment
  • 5 months later...

Iran izgleda balistickim raketama gadjao americku bazu u Irbilu u Iraku...izagleda ludilo eskalira

Edited by Tutankamon
Link to comment
20 minutes ago, Tutankamon said:

Iran izgleda balistickim raketama gadjao americku bazu u Irbilu u Iraku...izagleda ludilo eskalira

Znaci nista od nafte i gasa iz Irana, a Joe je bas racunao na njih.

 

Link to comment
  • 4 months later...
  • 1 month later...
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...