Jump to content
IGNORED

Iran: novi front


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

@Tutankamon

Naravno da nećemo, moja poenta je većina nas, ako ne i svi na forumu, nema pojma kakva je zaista društvena situacija u Iranu. Svi spekulišemo na osnovu informacija koje dobijamo sa twittera i zapadnih medija, i naših svetonazora i pogleda na svet i život.

 

Tvoj nastup glede Irana je toliko kategoričan kao da si bio tamo i video svojim očima, zato sam ti postavio takvo pitanje.

Smatram da nekritički usvajaš informacije koje zapadni mediji plasiraju o Iranu, i smatram da i te informacije treba prihvatiti sa velikom dozom soljenja. Nisi ni zapadni mediji imuni na propagandu, štaviše. Videli smo to i našem primeru '99.

Nisu mule i ajatolasi cvećke, niti želim da zauzmem poziciju njihovih apologeta. Ali mislim i da nisu krvožedne ubice i zatucani srednjovekovni varvari, kakvim ih zapadni mediji prikazuju.

 

Iran je presvega jedna velika svetska civilizacija.

Link to comment
5 minutes ago, Jozef K. said:

Zakazao ljudski faktor, a plaćenici sa fakulteta iskoristili priliku da opravdaju novac koji su dobili u Budimpešti.

Nigde i nikada se studenti ne bune zbog sranja izazvanih ljudskom greškom već samo ako postoje nedvosmisleni dokazi da je sranje planirano. Ovi protesti su ključni dokaz da je putnički avion namerno srušen.

 

Naravno, nemam pojma šta se desilo, da li je rušenje planirano sa vrha ili je neki generalov sledbenik na svoju ruku pokrenuo osvetu ili je stvarno greška usled panike u pitanju, ali ste mi mnogo smešni čak i pomalo jadni kada nastupate kao da znate detalje događaju o kome ni većina obaveštajnih službi ne zna dovoljno.

Link to comment
Nigde i nikada se studenti ne bune zbog sranja izazvanih ljudskom greškom već samo ako postoje nedvosmisleni dokazi da je sranje planirano. Ovi protesti su ključni dokaz da je putnički avion namerno srušen.
 
Naravno, nemam pojma šta se desilo, da li je rušenje planirano sa vrha ili je neki generalov sledbenik na svoju ruku pokrenuo osvetu ili je stvarno greška usled panike u pitanju, ali ste mi mnogo smešni čak i pomalo jadni kada nastupate kao da znate detalje događaju o kome ni većina obaveštajnih službi ne zna dovoljno.
Ironija na saopštenje da je ljudski faktor zakazao. I uopšte kako je muk ovih apologeta iranskog režima na ove teme obaranje aviona, pucanja na demonstrante i slično.
Link to comment

Dakle ako mislim da avion nije namerno oboren, onda sam apologeta iranskog režima? Bravo na logici.

 

 

Ali pošto ovde ima telepata koji znaju kako mule i revolucionarna garda razmisljaju, onda nema svrhe ni raspravljati.

 

Link to comment
22 minutes ago, Heaviside said:

Nigde i nikada se studenti ne bune zbog sranja

Nego zato što ih neko naloži, obzirom da je u pitanju populacija koja se uglavnom pali lakše od hepo kockice.

Link to comment

Nema logike da je namerno srušen jer em je kontraproduktivno, da ne kažem glupo, em su velika većina Iranci poginuli (ti Kanađani su mahom Kanađani iranskog porekla, pa i njih svrstavam u neku ruku u Irance)...a ovi ljudi su heroji koji se bune, na žalost loše će proći

Edited by Tutankamon
Link to comment
×
×
  • Create New...