Jump to content
IGNORED

oktobarski salon


kgmr

Recommended Posts

  • Replies 628
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Caligula

    109

  • kim_philby

    104

  • yolo

    79

  • InvisibleLight

    38

Ovde se radi o politici Salona. Politici koja mora biti promenjena. 

 

Odlazim, jer ne pristajem da budem deo sistema vlasti koja je usisala Bemus i Belef, ukinula Utisak, Peščanik, Sarapin problem verovatno i Insajder, koja je proslavljala oslobođenje Beograda bez spominjanja antifašizma, jugoslovenstva i partizana, koja potpuno netransparentno, bez javnosti a kršeći zakone i suverenitet države “slavi” Beograd projektom Beograd na vodi.Odlazim, jer ne mogu da ćutim i gazim sve u šta verujem. Postoji granica preko koje savest ne može da pređe. 

 

Predali smo Beograd. Ovo više nije moj grad. 

 

Pobedili ste. Vladajte. Slavite Beograd.

 

a jel skontala da neće da bude deo sistema kad je otkaz postao neminovnost ili ranije :fantom:

Link to comment

a ja sve cekam

ajd pls reci.

 

Nista sto Hella nije vec rekao. Ne volim da citam ove principom™ obojene ostavke koje su u sustini iznudjene. Da ne ulazim u to kakav ce gmaz da dodje umesto Mie (odnosno kakav je dosao) prosto retki su ljudi od principa po srpskim institucijama. 

 

Ovaj sistem i ova vlast nisu od juce, covek koji je rekao "da je i Tito pred smrt..." nam je predsednik drzave. Covek koji je drzao tablu "ulica Ratka Mladica" je predsednik vlade. Institucije ove drzave nisu pod njima od juce vec tome ima dve godine. Hocu reci, ako je do principa.

 

btw. ovo jeste ideoloska borba izmedju dva konzervativizma i upravo je pobedio onaj grdji.

Link to comment

koji konzervatizam?

 

 

meni je zanimljivo sto se prvi put(da ja cujem) u zvanicnim javnim saopstenjima spominje (i) neoliberalizam kao ideoloska osnova politickih faktora koji stoje iza ove odluke o ogranicavanju (ili cak gasenju) OS

za saopstenje artleaks-a mi je to ocekivano, a malo mi iznenadjujuce da je b.dimitrijevic detektovao problem u harmoniji desnicarsko-konzervativne i neoliberalne ideologije koje,kako rece, trenutno vode grad

sns su nista, mozda neoliberali iz nehata. 

 

opet, na ideoloskoj ravni, LDP pokazao da povazdan trzisno gleda na kulturu ( parobrod i samoodrzivosti kulturnih institucija) a m.d. vide kao nekog ko je dosao na poziciju u vreme ldp-a, a  za 'masakr' OS je sad optuzena liberalna ideologija

 

hocu reci, malo mi nategnuto to da ideolosko koplje neoliberalizma ranjava OS, u pitanju je cist bahatizam, bezobrazluk i nebriga za kulturu, dok sa dss je druga prica. ne znam koja je gora.

 

 

ja nemam problem sto je m.d. dala ostavku pola sata pre nego su je smenili, atmosfera je bila takva da je ona bila u odlazenju i najavljivala to, cak i na otvaranju OS. ne znam, meni deluje da je ona. profesionalno i posvecenicki obavljala posao, sta je trebalo da podnese ostavku kada je sns dobio parlamentarne izbore ili sns/dss/.. preuzeli grad?

 

edit- bilo bi fer da joj odas priznanje barem na hrabrosti i integritetu, kroz niz realizovanih programa je pomerala dupe vecinskim smradovima, u jednom jadnom gradu gde u centru glavne ulice stoji stand na kojem se prodaje majica sa ratkom mladicem a dominirajuci grafiti su  'nece setati'

Edited by InvisibleLight
Link to comment

koji konzervatizam?

 

Svako farbanje kulture u ideologiju je neki konzervativizam, zar ne? Meni ovaj do sad bio OK zato sto duvam u istu ideolosku tikvu, ali takav stav prema kulturi jeste konzervativan.

 

btw. ovo o neoliberalizmu je nebuloza. U pitanju je bas to sto si rekla: jedna bahatost i ogranicenost na mnogo nivoa.

 

edit: i da, ona jeste hrabra i svaka joj cast na tome.

Edited by Caligula
Link to comment

sta je trebalo da podnese ostavku kada je sns dobio parlamentarne izbore ili sns/dss/.. preuzeli grad?

 

ne ali nije morala ni da morališe kad je već dogorelo pa vasa manje nariče nad sobom kad for good odlazi s foruma na puš pauzu  :fantom:

Link to comment

 

edit: i da, ona jeste hrabra i svaka joj cast na tome.

 

:thumbsup:

 

 

###

kultura je uvek ideoloska u smislu da predstavlja set ideja, vrednosti i verovanja, svesni mi ili ne

pa i skolstvo je nuzno ideolosko

ne razumem sta si hteo reci sem da koristis ideoloski sa nekim pezorativnim znacenjem

Link to comment

:thumbsup:

 

 

###

kultura je uvek ideoloska u smislu da predstavlja set ideja, vrednosti i verovanja, svesni mi ili ne

pa i skolstvo je nuzno ideolosko

ne razumem sta si hteo reci sem da koristis ideoloski sa nekim pezorativnim znacenjem

 

Pa procitaj sta je napisala jbg, cak je i antifasisticku borbu™ pomenula. Kada kazem "ideologija" mislim na njene najvidljivije i najbukvalnije delove. Predali smo Beograd. Ko je to "mi"? Dalje, ona sebe u tekstu naziva nekim luconosom savremene umetnosti u Srba i govori da se to nije primilo jer Srbi ne vole da razmisljaju a savremena umetnost to zahteva™. Valjda onaj PopArt Elvis a.k.a. Jashari zahteva da se useres od razmisljanja sta je umetnik 'teo, jbmliga, jeste triki.

 

Da ne seciram sad deo po deo teksta, radio sam to pre dve godine sa nekom njenom Sara Kej izjavom pa mi je ovde priredjen bukake od strane njenih (kako sam kasnije shvatio) privatnih poznanika, i to ne zato sto izjava nije Sara Kej vec zato sto je Mia super osoba (sto ne sporim jer je ne poznajem)

Edited by Caligula
Link to comment

Cenim da je sada prioritet da razmatramo umetnicke stavove oterane Mie David glede ubijenog Oktobarskog salona.

 

U pravu si, maj bed.

 

Necu vise. Odluka o smeni je u svakom slucaju sramna, tim pre sto nije bilo konkursa.

Edited by Caligula
Link to comment

pa ja sam sasvim siguran da neko ko sebe predstavlja kao antifasistu u neka druga vremena ne bi bio smenjen nego bi stajao sa druge strane nisana gradskog sekretara za kulturu. naravno da se ovde radi o ideoloskom sukobu, ne mislite valjda da je vladan vukosavljevic kompetentan za bilo koju odluku koja se tice bilo kog ljudskom umu poznatom obliku kulture.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...