Jump to content
IGNORED

oktobarski salon


kgmr

Recommended Posts

  • Replies 628
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Caligula

    109

  • kim_philby

    104

  • yolo

    79

  • InvisibleLight

    38

nope

jasno je da  portret samozaljubljenog labuda koji se ogleda u vodi u referentnom okviru srpskog aktuelnog politickog trenutka transcendira to znacenje :fantom:

 

:0.6:

Link to comment

Nije istina. On to zaista misli a kad se ngdje provali vadi se na mene. A appr piva za cener ojra, jes malo skupo ali ga nema na svijet

 

i kome ja sad da verujem...?

Link to comment

znas kako kazu, 'ne veruj Dancu'.

mi posteni hardvorking protestanti se ubismo radeci i ulazuci u euniju da bi vjerodostojni spanci mogli jest jamon u miru...

 

On topik. Mnogo ucitavate labudovima. Oni su lepi i ja kad ih gledam, pocinje da mi se ucitava bahova sonata. Labudovi lepi, staaara vodenica i priroda. Zar nije dosta?

Link to comment

Ako ova slika nije pokazatelj talenta onda nemam ideju sta bi bilo

 

Ti ocigledno nisi gledo tipa koji drzi brusilicu ispod jaja

 

Ljubomoran si jer slikar ima TALENAT!

 

TALENAT!

 

Ubices Darkatraktora ako nastavis da ponavljas tu rec

Link to comment

Šta da kažem posle jučerašnje posete Oktobarskom salonu? Mislio sam kako ću ovde da napišem koju, ali nije baš da znam šta bih napisao.

 

Malo je bilo toga što sam zapamtio - recimo da mi se rad sa Boljim životom pomalo dopao, ali sve mi se čini da sam tu vrstu montaže već negde video.

 

Ovaj centralni rad - New City - je sadržajan, ali tu nas je u startu sačekao jedan kustos da nam priča "šta, zbog čega, i zašto". To bi sve verovatno mogli da pročitamo iz knjižica koje su stajale sa strane, pa bi onda možda i sama percepcija rada bila uzbudljivija, ne znam, tako mi se čini. Ipak, ono što mi smeta, što je po meni jalovo - to je upravo ogoljenost misli koja tu postoji sama za sebe i koju ništa u samom izvođenju ne uspeva da poremeti - makete projekata su mogle biti i crne, šarene, od drugog materijala, itd - rad bi svejedno bio isti. I to govorim samo zbog toga što pokušavam da nađem materijal za priču u nečemu što ga jednostavno ne daje. Naučili smo o raznim nestalim urbanističko-arhitekturnim neuspesima, i šta dalje? Ok, bio je to zanimljiv momenat komunikacije, ali mogli smo tako da popričamo s kustusom i bez tog rada, čovek je zanimljiv, vidim da ima šta da ispriča.

 

Rad sa spotovima na pesmu "Happy" je školski primer simple minded ziceraške ideje, kakve studenti neke akademije bilo koje vrste umetnosti nemilice troše u cajtnotima pred kolokvijume.

 

Bio je neki rad iz dva dela (1. maj, ili tako nešto) - to sam shvatio kada sam popričao sa jednom prijateljicom koja radi na oktobarcu. Rad nisam razumeo iz prostog razloga - mrzelo me da slušam audio materijal koji se u prvoj sobi emitovao. Treba li da se osećam krivim? Pa u onoj meri u kojoj se osećam krivim što ne slušam radio. Ako je umetnost izašla iz slike (podržavam) - onda ne bi trebalo da se uvlači u audio zapise - medij koji je svakako mrtviji i od slike same.

 

Fotke enterijera iz SIV-a su lepe, ali lepši su ti enterijeri sami po sebi.

 

Ako je ono gde piše "Muzej revolucije" zaseban rad - to je klasičan primer umetnosti "od mozga" - nečega što postoji samo u sklopu istoričarsko - teoretskih koncepata koje nameće establišment.

 

Rad na koji se nailazi odmah na početku čim se uđe na izložbu (u pitanju je neki stranac) prvo nisam razumeo, a onda mi je opet prijateljica objasnila o čemu se tu radi. Ono što je tipično - rad je, kao i većina onih koje smo videli - užasno lokalan i nerazumljiv ljudima koji ne žive u konkretnom gradu.

 

Bez obzira što ću verovatno nekome da zvučim anahrono - ne volim tematske izložbe. Šta ima neko da određuje umetnicima teme i da ih podvodi pod iste. Umetnici bi trebali da se bave onim što zanima njih, a ne establišment.

Edited by kobni zelaya
Link to comment

 

 

Oktobarski salon u Beogradu, najveća manifestacija savremene umetnosti u Srbiji i jedna od najvećih u regionu, ubuduće će biti održavan svake druge godine, odlučila je Skupština grada Beograda.
Link to comment

Ovo podseca na onu uredbu o aflatoksinu :D procenjena™ doza jednom u dve godine

 

edit: sad videh kako zvuci, nisam hteo da vucem paralelu sa otrovom vec sa nategnutom logikom kojom se odlucuje koliko ce salon biti frekventan

Edited by Caligula
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...