Jump to content
IGNORED

transakciona analiza


burazer

Recommended Posts

  • Replies 166
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • burazer

    22

  • Malkmus

    15

  • noskich

    12

  • kgmr

    11

Top Posters In This Topic

Jednom davno sam bio izgubio glavu za jednom koja je transakciona analistkinja/analistica.Opasna bila, u stilu simultani dating, ljubavni mnogougli i ostale divote.Medjutim kada je trebalo (30-ta) sve po redu se skucila sa bankarom, dovrsava doktorat, objavljuje knjige, pojavljuje na TV-u itd.Jos jedan dokaz da su ti psiholozi/psihijatri/analiticari mediokriteti ciji je u stvari posao da mediokritetizuju svoje pacijente.Jer aman, ne bi bili pacijenti da su normalni, ne?Oni naravno cascavaju komplimentima svoje ovcice govoreci im da su u stvari pacijenti mentalno zdraviji od onih koji beskompromisno odbijaju da dodju na terapiju po analogiji da su gays out of the closet zdraviji od latentnih homoseksualaca. :lol: Nigde laksih, a odlicnih para. Zavaljen u fotelju ponavljas: hmm, aha, da i kada pacijent zacuti u skladu sa usmerenjem koji pratis postavis nekoliko pitanja (odlicno objasnjeno u http://en.wikipedia.org/wiki/A_Couch_in_New_York).Da si vodoinstalater ne samo da bi se uglavio u g.... i posteno odradio za iste pare, vec bi se od tebe ocekivalo da si resio na kraju problem zbog kojeg si pozvan. Sto se daleko manje (ako uopste) ocekuje od psihica.

Edited by noskich
Link to comment
Jednom davno sam bio izgubio glavu za jednom koja je transakciona analistkinja/analistica.Opasna bila, u stilu simultani dating, ljubavni mnogougli i ostale divote.Medjutim kada je trebalo (30-ta) sve po redu se skucila sa bankarom, dovrsava doktorat, objavljuje knjige, pojavljuje na TV-u itd.Jos jedan dokaz da su ti psiholozi/psihijatri/analiticari mediokriteti ciji je u stvari posao da mediokritetizuju svoje pacijente.Jer aman, ne bi bili pacijenti da su normalni, ne?Oni naravno cascavaju komplimentima svoje ovcice govoreci im da su u stvari pacijenti mentalno zdraviji od onih koji beskompromisno odbijaju da dodju na terapiju po analogiji da su gays out of the closet zdraviji od latentnih homoseksualaca. :lol: Nigde laksih, a odlicnih para. Zavaljen u fotelju ponavljas: hmm, aha, da i kada pacijent zacuti u skladu sa usmerenjem koji pratis postavis nekoliko pitanja (odlicno objasnjeno u http://en.wikipedia....h_in_New_York).Da si vodoinstalater ne samo da bi se uglavio u g.... i posteno odradio za iste pare, vec bi se od tebe ocekivalo da si resio na kraju problem zbog kojeg si pozvan. Sto se daleko manje (ako uopste) ocekuje od psihica.
Jasno je zašto te je ostavila.:P
Link to comment

Za TA mislim da je go kurac. Poznajem dve ovčice koje su nakljukali citatima iz raznoraznih knjiga - od Junga do suvremenih TA-ovaca-ovaca. Usađuju im kao vrhunsku vrednost činjenicu da terapija ide u dubinu (i u dubinu novčanika samim tim). Kada sam ih pitao da li napreduju, i kakve su koristi, bilo je malo: "pa... ovaaaj :unsure: ". Moja, trenutno omiljena je Sanja Perkov-Goga, ona deli savete u Pressu, ima tviter http://twitter.com/#!/zena_opicena , na kojem postoji jedna dosta interesantna peticija.Bila je i ona jedna iz 365 lepih dana.

Jednom davno sam bio izgubio glavu za jednom koja je transakciona analistkinja/analistica.Opasna bila, u stilu simultani dating, ljubavni mnogougli i ostale divote.Medjutim kada je trebalo (30-ta) sve po redu se skucila sa bankarom, dovrsava doktorat, objavljuje knjige, pojavljuje na TV-u itd.Jos jedan dokaz da su ti psiholozi/psihijatri/analiticari mediokriteti ciji je u stvari posao da mediokritetizuju svoje pacijente.Jer aman, ne bi bili pacijenti da su normalni, ne?Oni naravno cascavaju komplimentima svoje ovcice govoreci im da su u stvari pacijenti mentalno zdraviji od onih koji beskompromisno odbijaju da dodju na terapiju po analogiji da su gays out of the closet zdraviji od latentnih homoseksualaca. :lol: Nigde laksih, a odlicnih para. Zavaljen u fotelju ponavljas: hmm, aha, da i kada pacijent zacuti u skladu sa usmerenjem koji pratis postavis nekoliko pitanja (odlicno objasnjeno u http://en.wikipedia.org/wiki/A_Couch_in_New_York).Da si vodoinstalater ne samo da bi se uglavio u g.... i posteno odradio za iste pare, vec bi se od tebe ocekivalo da si resio na kraju problem zbog kojeg si pozvan. Sto se daleko manje (ako uopste) ocekuje od psihica.
Dobrim delom bi se složio. Govorim, dakle o sopstvenom stavu, ne želim da utičem ni na koga. Mada bih amnestirao KBT-ovce (možda i geštaltiste). To (KBT) možbiti vrlo korisno. Mada, i među njima ima krajnje antipatičnih kretena. Mada, ako ćemo pošteno, i ja izvisio kod jedne (KBT-ovke) :( Edited by Malkmus
Link to comment

Jbg, ja još nisam "izvisio" kod moje (geštalt(kinja)).Do tad......nikako ne mogu da se složim sa vama i vašim pogledima na psihoterapiju.Inače, TA je sasvim O.K."Koju igru igraš" je zabavna knjiga, kao i "Šta kažeš posle zdravo".Taman da ljudi uvide da u svakodnevnoj komunikaciji postoje skriveni transferi i da postoje paterni/modeli koji se ponavljaju, najčešće kroz ceo život.Što se tiče dubine....pa, neki ljudi su plitki.

Link to comment

Ja sam od svoje bivše, koja je psiholog i i išla je na kurseve TA, dobio na poklon Formule Ljubavi od ZM. Nisam je pročitao, pa ne znam da li je trebalo da se uvredim ili da se osećam polaskano :blink: .

Edited by Lezilebovich
Link to comment
nikako ne mogu da se složim sa vama i vašim pogledima na psihoterapiju....Što se tiče dubine....pa, neki ljudi su plitki.
Nisam bio dovoljno jasan, očigledno.Nikako nisam protiv psihoterapije, naprotiv, ali mislim da je potrebno pažljivo izabrati i pravac kojim se terapeut bavi, i samog terapeuta (imam iskustva, ne stidim se da priznam).Protiv psihoanalize i njenih modernih derivata sam baš zbog te dubine, ona iziskuje mnogo vremena, mnogo novca (na šta ne upozoravaju pri prvom susretu) i to idenje u dubinu može biti kontraproduktivno.Primer: reaktivna depresija usled loših/stresnih životnih okolnosti. Analitičar će zapostaviti trenutne probleme i kopati po lošim/traumatičnim iskustvima iz prošlosti i analizirati ih, ponekad usađujući dileme tipa: pa da li je to moglo bolje, kako ste mogli bolje da reagujete, demistifikujući neke stvari koje možda bolje da su ostale mistifikovane, pritom ostavljajući dosta prostora za moguće stvaranje osećanja krivice za pogrešne korake u prošlosti. E, u tom slučaju može doći do povišenja nivoa anksioznosti i depresije, samo zato da bi se isterala "prava" metodologija .Been there, done that, (ovo individualizujem, ne generalizujem) i to još kod osobe koja tvrdi da su Cigani glupi i da "šta mi znamo, možda Hitler nije bio negativna ličnost".O, koliko ih mrzim.Da dodam: ovo što je noskic rekao za kometarisanje klijenata/pacijenata je, što se mog iskustva tiče - tačno. Edited by Malkmus
Link to comment
Za TA mislim da je go kurac. Poznajem dve ovčice koje su nakljukali citatima iz raznoraznih knjiga - od Junga do suvremenih TA-ovaca-ovaca. Usađuju im kao vrhunsku vrednost činjenicu da terapija ide u dubinu (i u dubinu novčanika samim tim). Kada sam ih pitao da li napreduju, i kakve su koristi, bilo je malo: "pa... ovaaaj :unsure: ". Moja, trenutno omiljena je Sanja Perkov-Goga, ona deli savete u Pressu, ima tviter http://twitter.com/#!/zena_opicena , na kojem postoji jedna dosta interesantna peticija.Bila je i ona jedna iz 365 lepih dana. Dobrim delom bi se složio. Govorim, dakle o sopstvenom stavu, ne želim da utičem ni na koga. Mada bih amnestirao KBT-ovce (možda i geštaltiste). To (KBT) možbiti vrlo korisno. Mada, i među njima ima krajnje antipatičnih kretena. Mada, ako ćemo pošteno, i ja izvisio kod jedne (KBT-ovke) :(
Sto se tice Goge, bas se brzo prebacila sa asertivne komunikacije na ovo. Valjda je unosnije
Link to comment

prostim pregledom sajta njenog centra kužim da su u pitanju žešći prevaranti. imaju čak i dejting kurs, prave konkurenciju gnjati! angry.gifSocijalna dinamika musko-zenskih odnosa (seminar za muskarce)http://strenum.webs....rzamuskarce.htmuf, ovo je kdp blago, imaću šta da čitam večerastizerŠTA KAŽEŠ POSLE PRILASKA? I pored velike srazmere kako svetskih, tako i domaćih političko-ekonomskih dešavanja, tema muško-ženskih odnosa i dalje ostaje neiscrpna kako u dnevnoj štampi i na televiziji, tako i u svakodnevnom ćaskanju među ljudima...http://strenum.webs.com/bitimuskarac.htm

Edited by Gonzo
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...