Jump to content
IGNORED

Srpski film


Corkscrew

Recommended Posts

Ja danas gledao, ima stream na yt RTS pusta TV filmove ceo dan, mada vrti isto ukrug, oziveo sam decije traume sa Glavom Secera:D

  • Haha 2
Link to comment
3 minutes ago, Misko said:

Ja danas gledao, ima stream na yt RTS pusta TV filmove ceo dan, mada vrti isto ukrug, oziveo sam decije traume sa Glavom Secera:D

 

Haha, bezi bre, userem se samo kad pomislim. :D

  • +1 1
  • Haha 1
Link to comment

Masterpis od adaptacije..berceka u 80% kada gledam, pomislim: ovo mu je najbolja uloga, jer on svaku ucini posebnom, kada sam citao pripovetku, kao dete, nikada tako Radana nisam zamisljao, posle kada sam gledao TV film, naravno pomislim, boljem  nisu mogli dati Radana, i Misa Janketic u ulozi Kapetana:ziga:..a Crno Dete je klinja iz Metle bez drske, sad sam to tek primetio..

  • +1 2
Link to comment
7 hours ago, Filozof manijak said:

Uh, ne mogu više da se ne složim. Za mene Bure Baruta nema ni primesu komedije, i svi ti komični elementi u filmu su tu da bi naglasili tragediju jednog društva, prikazanu kroz prizmu jedne obične beogradske noći.

 

Meni film isto nije legao, valjda što sam prvo gledala xy puta u pozorištu, gde je ful komendija.

Link to comment
3 hours ago, Misko said:

Masterpis od adaptacije..berceka u 80% kada gledam, pomislim: ovo mu je najbolja uloga, jer on svaku ucini posebnom, kada sam citao pripovetku, kao dete, nikada tako Radana nisam zamisljao, posle kada sam gledao TV film, naravno pomislim, boljem  nisu mogli dati Radana, i Misa Janketic u ulozi Kapetana:ziga:..a Crno Dete je klinja iz Metle bez drske, sad sam to tek primetio..

 

Ovo crno dete je najstrašniji filmski lik mog detinjstva. Nijedan strani horor lik me u detinjstvu nije isprepadao kao crno dete.

  • +1 3
Link to comment
5 minutes ago, Tihajeza said:

 

Meni film isto nije legao, valjda što sam prvo gledala xy puta u pozorištu, gde je ful komendija.

uopšte je tako ne pamtim, težina u želudcu kao i posle odgledanog filma

 

a film je maestralan, jedina šteta po njega(film) je što je nastao posle pozorišne predstava

 

da je tekst dukovskog samo ekranizovan ušao bi sigurno u top 10 filmova sa ovih prostora

  • +1 3
Link to comment
14 minutes ago, Tihajeza said:

 

Meni film isto nije legao, valjda što sam prvo gledala xy puta u pozorištu, gde je ful komendija.

Ja ni predstavu(koja mi opet, bolje stari od filma, jer je sira, i sa manje malicioznosti pravljena u odnosu na film), ne dozivljavam kao omediju, iako je akcenat vise na humoru svakako..npr deo sa Draganom Jovanovicem i Micanovicem, ima taj kemp vajb, dok se u ekvivalentu filmskom tome, Ristovskom i Nikolicu, mozda i nasmjes na kratke momente, ali je akcenat svakako veci na napetosti situacije)

Link to comment
22 minutes ago, Nikodije said:

 

Ovo crno dete je najstrašniji filmski lik mog detinjstva. Nijedan strani horor lik me u detinjstvu nije isprepadao kao crno dete.

A Mira Banjac koja jase u Svetom Mestu?:D

  • +1 1
Link to comment
3 minutes ago, Misko said:

A Mira Banjac koja jase u Svetom Mestu?:D

 

Da, i Sveto mesto mi je bilo jezivo. Čudi me da su me moji opušteno pustili da gledam to sa 10 godina, al hvala im :D

Link to comment
Posted (edited)

Najstrasniji srpski horor, Sveto mesto.

Čudi me da nema bolji status u našoj kinematografiji.

 

Par meseci pre prvog gledanja filma, igrom slučaja sam pročitao Gogoljevog Vija. Zabezeknuo sam se kad sam ga prepoznao kao predložak za film.

Edited by Filozof manijak
  • +1 1
Link to comment
11 hours ago, Nikodije said:

 

Ovo crno dete je najstrašniji filmski lik mog detinjstva. Nijedan strani horor lik me u detinjstvu nije isprepadao kao crno dete.

 

Meni je jedan komsija koji je samo horore i gledao kad smo bili deca pricao kako je najgore sto je ikad gledao Leptirica. Kaze ovo strano testere duhovi super, ali Leptirica najgora.

Link to comment

Tako sam i ja mislio dok nisam pogledao Leptiricu kao stariji.

Sad mi je više smešna :sad:

Link to comment
3 minutes ago, Filozof manijak said:

Tako sam i ja mislio dok nisam pogledao Leptiricu kao stariji.

Sad mi je više smešna :sad:

 

Pa da, zato je dobro neke stvari ne gledati opet. Mi smo tad kad smo to pricali bisi bas klinci, stariji razredi osnovne recimo.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...