Jump to content
IGNORED

Srpski film


Corkscrew

Recommended Posts

17 hours ago, Misko said:

Predstavu gledao jednom, bilo u vreme jednog od pikova pandemije i online, ne znam d ali jos moze da se skine , probajte na megasrbija..znam da  lik Topuza igra Cetkovic..dramu sma citao ranije, ima i slicnosti i razlika, sto sa filmom, sto isa predtsavom, malo mi je zato mozda i predstava bila malko konfuzna ocekivao sam da verno prati dramski tekst..ali da, iz svake rice, ostane ejdna lik, da bi bio u sledecoj..kada su price u filmu u pitanju(mada, ije kalsican omnibus), prva Bata STojkovic i Diklic, mi je i najslabija, iskreno(Dilic fizicki isti kao u Sbairnom centru, frizura, cvikeri, sve isto), Bercek i Glogovac, mozda i najbolja u filmu, Ristovski i Nikolic, second close, zapravo, u predstavi/drami valjda sede u kafani i piju vino, ubacivanje piva i boksa u film je nice touch, drugi jezik, je li, Ristovskom je ovo jedna od boljih uloga(odlican gluamc steta sto je govno privatno, kao i Miki), autibus, nekako izmesana su mi osecanja..tu mi je Milena najbolja mozda..Ljuba Tadic mozda iam dve recenice u filmu,a li sotavlja utisak, sta ti je veliki glumac, ni kada je u ovolikom ansamblu  sveden na Preza Milinkovic nivo, ne pojedu ga..Voja Brajovic odlican psihopata..i dobra zavrsnica, sa Milvanovicem, i Glogovcem koji zapali benzin..muzika fantsticna, Simjanovic, Bora Dugic

https://www.youtube.com/watch?v=F4usT7M2Xh8&ab_channel=ZoranSimjanovic

Magnolija je slicno pstavljen omnibus,, mada, to ste verujem,s vi gledali

 

Edited by bestia
Link to comment

Odgledao ponovo Lepa sela lepo gore, kakav miks, od fenomenalnih scena do tipicno Dragojevicevskih isfoliranih lose odglumljenih (uglavnom sa ovim "urbanim" likovima).

Ali vadi ga dobra gluma glavnih likova i zaplet glavnog toka.

 

Kad smo vec kod rata u Bosni odlican je hrvatski "Zivi i mrtvi".

Dobar je i Spasilac od Antonijevica.

 

Edited by brusli
Link to comment
2 hours ago, brusli said:

Odgledao ponovo Lepa sela lepo gore, kakav miks, od fenomenalnih scena do tipicno Dragojevicevskih isfoliranih lose odglumljenih (uglavnom sa ovim "urbanim" likovima).

Ali vadi ga dobra gluma glavnih likova i zaplet glavnog toka.

 

Ne valja kad se reditelj vidi u filmu, a ovde se vidi cesto. Ima ih koji su tako napravili karijere, kao w allen ili lynch ili tarantino, ali moras da budes ludak svoje vrste za to. Ovaj nas, nazalost, je daleko od tog kalibra. Na svakoj listi najboljih domacih post-yu filmova bice verovatno u top 5, sto samo govori kolko nam je film u kurcu

Link to comment

Svaki reditelj se trudi da ostavi svoj pecat, prepoznatljiv stil. Ne moras uopste da budes ludak. Da li se nekom svidja neciji stil ili ne je subjektivno..

  • +1 1
Link to comment
12 minutes ago, MocaVukotic said:

Ne valja kad se reditelj vidi u filmu, a ovde se vidi cesto. Ima ih koji su tako napravili karijere, kao w allen ili lynch ili tarantino, ali moras da budes ludak svoje vrste za to. Ovaj nas, nazalost, je daleko od tog kalibra. Na svakoj listi najboljih domacih post-yu filmova bice verovatno u top 5, sto samo govori kolko nam je film u kurcu

Kakvih su tvojih top 5 ovde?

Link to comment
47 minutes ago, Milošica said:

Kakvih su tvojih top 5 ovde?

1.Underground

2.lepa sela lepo gore

3.Crna macka, beli macor

4.Noz

5.Bure baruta

pritom,r acunam taj neki period od 94, pa na ovamo, veci deo rpve polovne devedesetih, mnogi filmovi su kasno i izasli,s to zbog rata sto zbog hiperinflacije..ali, bilo je itekkao dobrih filmova(ANdjeli 1, Virdzina koja je fantasticna, Tango Argentino, mozd ai omiljeni Paskaljevic, itd..)

Edited by Misko
  • Hvala 1
Link to comment

E, sad da  navedem neke razlike koje sam uocio izmedju prrdstave i filma B.B...bez zazalazenja u neka sitna crevca..spojleri

 

Spoiler

u predstavi, lik kome je sjeban auto i dolazi da se najebe keve Aci, koga u filmu igra Diklic, i lik koji se sveti panduru Dimitriju, Glogovac, su u prrdstavi jedna lik..i ima to smisla u prrdstavi, da neko sa tim traumama, ubije klinca zbog manje stete na autu..slabost filma u odnosu na originalni tekst je sto onda Diklic izgleda kao "ludak bez velikog razloga"..ali je zato Glogovac lik sa kojim onda vise saosecamo..u vozu, kada lik koji je ubio najboljeg prijatelja nasrne na devojku, ne puste bombu, i sa njima nije Aca, vec lik koji kasniej amltretira autobus, i on ubija lika flasom..Voja Brajovic u filmu je spoj likova Djore ludaka, koji tera Djordja da peva Zajdi, zajdi), i Topuza, koji je u zatvoru..psootje tri rpice koje nisu adaptirane za film, prica u zatvoru, prica u Argentini, i rpica u Americi..u film su ubaceni delvi sa kabareom, i kradja benzina

 

  • +1 1
Link to comment
1 hour ago, Milošica said:

Kakvih su tvojih top 5 ovde?

Ima negde topik gde smo birali najbolji film, nadji pa vidi, ne mogu da se setim kako sam glasao. U poslednje vreme sam potpuno nezainteresovan za takve liste, ne da mi se birati od skromnog izbora

Link to comment

Po meni bi bilo mnogo zanimljivije izabrati top 5 najpotcenjenijih post-yu filmova - tu bi valjda bilo mesta i za Pjera Žalicu i Ogrestu i Miroslava Momčilovića i Marka Đorđevića

Link to comment
Just now, April said:

Po meni bi bilo mnogo zanimljivije izabrati top 5 najpotcenjenijih post-yu filmova - tu bi valjda bilo mesta i za Pjera Žalicu i Ogrestu i Miroslava Momčilovića i Marka Đorđevića

Apsolutno.

Link to comment

Svako ima neki film za koji smatra da je nepravedno potcenjen, ali kako se to rangira potcenjenost?

 

Kad se pravi lista, pravis listu omiljenih filmova..

  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...