Jump to content
IGNORED

Srpski film


Corkscrew

Recommended Posts

1 minute ago, francuski sobar said:

 

Rade je največi govnar domaćeg filma, posebno u Goranovim filmovima.

 

Ali nadimak Čira Emanuela :lolol:

A Djoka Viski:D

Link to comment

Stojane, izadji napolje.Hocu da raspravimo sta je to moja zena i kakve primedbe imas na njeno ponasanje.

A znas sta ste vi? Prljavi kapitalisti.

On ovde pise kako ja volim da se presvlacim u duha.I sad da uzme neko da procita ovo, sta ce on da pomisli? On mene ne poznaje? On ce da pomisli da sam ja neki totalni, neki kreten..da sam ja neki manijak! Znaci ja volim da se presvlacim? Ej!

Edited by Misko
Link to comment

Друже инспекторе, нашао сам биљку ваневропског порекла!

-Циклама, Чулићу, циклама...

Link to comment

Мени је Д. Ковачевић јако слабуњав текстописац и чудан ми је тај недостатак пропорције између слабости написаног и количине филмованог текста. Чак мислим да је то разлог зашто део популације има анимозитет према домаћем филму. При томе не мислим да је слабост Д. Ковачевића у претенциозности, нпр. као што се презимењак С. Ковачевић изгуби у жељи да прави синтезу великих тема којима није дорастао, слабост Д. Ковачевића је што обичне, свакодневне теме, обрађује кроз неку врсту кафанских трућања - што има публику, али није нека велика уметност. Рекох и душу спасих. Мрзите ме. :D

Edited by Duhovnost, ljubav i med
Link to comment

Kvalitet filmova koje je pisao varira..malo je i do rezisera..a i ovi Sijanovi se jesu malo izlizali, pa ih neki trpaju u isti kos sa Zikinom Dinastijom i Tesnom Kozom(na stranu sto po meni ni prvi deo tesne Koze nije ista kategorija sa nastavcima i sa Zikinom Dinastijom, ali ni sa Sijanom, ali, to je druga prica)..Sbairni centar je odlican film, Underground takodje..vec se u Unebensoj tragediji vidi pad, i kod Markovica, i kod Kovacevica(drama prrdstava je bolja, nije to na film preneto najsrecnije, rezultat je, recimo polovican), Profesionalca isto ne obozavam kao mnogi, isto mi prrdstava debelo jede taj film..ali je opet i taj film bolji nego 80% stvari koje se snimaju kod nas od 2000 pa na ovamo..Sveti Georgije je smece neopevano..recimo da je Koavacevic trebao da batali pisanje scenarija posle Undergrounda..

Link to comment

Ne znam zašto se tesna koza i zikina stalno  nipodaštavaju.

 

Tesna koza je masterpiece a zikina (prvi deo) sjajna komedija i fenomenalan komicni odraz tog vremena. 

 

Komediju je mnogo teze napraviti nego dramu. Tu smo sitnicaviji sa emocijama, teze nas je prevariti. 

 

 

Edited by mustang
  • +1 4
Link to comment

Najbolji Kovačevićev tekst i film (kombo) je Balkanski špijun, idealna mjera, tempo i naravno gluma, sjajno preneseno.

 

Žikina dinastija je počelo kao coming of age socijalna dramurda sa propagandnom porukom u vezi sa tinejdž trudnoćama, ali pošto je glavni glumački par briljirao harizmom para hrastove i bukove cjepanice, neko je pametno donio odluku o pivotu da se sve vrti oko dominantnog Gidre.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...