Jump to content
IGNORED

Srpski film


Corkscrew

Recommended Posts

Već se pisalo ovde o filmu Kao rani mraz Đorđa Balaševića, koga je nemoguće pogledati na bilo koji način, legalan ili nelegalan.

 

Sličan slučaj je i sa filmom Spasite naše duše Slobodana Šijana.
Ne znam koji su razlozi potpunog iščeznuća ovog filma.

Link to comment
1 hour ago, colonelo said:

Već se pisalo ovde o filmu Kao rani mraz Đorđa Balaševića, koga je nemoguće pogledati na bilo koji način, legalan ili nelegalan.

 

 

Postoji samo master kod Balaševića u kući, u sefu...

 

Totalna debilana...

  • +1 1
Link to comment
Just now, radisa said:

Postoji samo master kod Balaševića u kući, u sefu...

 

Totalna debilana...

Vidim da se dosta cimao oko toga, ne samo kada je u pitanju film, a i njegovi sada se cimaju.

 

Malo mi je to bezveze ako uđemo u sadržaj i srž njegovog fenomenalnog opusa. I poruke koje je slao u tim tekstovima.

 

 

 

 

 

Link to comment
Just now, ragasto said:

Kao rani mraz je jedan od primera da se može izaći na kraj sa piraterijom kad se hoće. 

Po cenu da je film videlo manje od 10k ljudi... totalno besmisleno...

Link to comment

Zašto, pa film je normalno bio u distribuciji u bioskopima. Trebalo je samo kupiti ulaznicu i pogledati ga. Da nije onoliko vođeno računa pre ili kasnije bi procureo, kao što se dešavalo mnogima.

Link to comment

Ma taj Balaševićev film[emoji769] je ispunjavanje ličnih tripova.
Tu je bilo toliko histerije, tripova i paranoje, da nije čudo da je to tako završilo.
A naravno da autori nisu imali u vidu "samo najokorelije fanove kojima je film namenjen" jer to potpuno obesmišljava ceo projekat.
Pre će biti da su se srali da su promašili sa filmom.







... Shiit has hit the fan

Link to comment
Zašto, pa film je normalno bio u distribuciji u bioskopima. Trebalo je samo kupiti ulaznicu i pogledati ga. Da nije onoliko vođeno računa pre ili kasnije bi procureo, kao što se dešavalo mnogima.
Pa nije bio u normalnoj distribuciji, vrlo malo publike ga je videlo, vrlo brzo je povučen, sa paranoisanjem ka festivalima.
Ja to što sam video od finalne verzije, izgubio sam želju da ga gledam u bioskopu tj. da se cimam da ugrabim.
Pri tome ono što sam ja gledao odnosi se samo na dramaturgiju delimično režiju i montažu, na kopiji koju sam video kameru nisam mogao da ocenim.







... Shiit has hit the fan

  • +1 1
Link to comment
Just now, Frank Pembleton said:

Pa nije bio u normalnoj distribuciji, vrlo malo publike ga je videlo, vrlo brzo je povučen, sa paranoisanjem ka festivalima.
Ja to što sam video od finalne verzije, izgubio sam želju da ga gledam u bioskopu tj. da se cimam da ugrabim.
Pri tome ono što sam ja gledao odnosi se samo na dramaturgiju delimično režiju i montažu, na kopiji koju sam video kameru nisam mogao da ocenim.







... Shiit has hit the fan
 

Pod normalnom distibucijom mislim na to da neko vreme (ne sećam se koliko dugo) jeste bio dostupan publici i da je stvarno samo trebalo kupiti ulaznicu i odgledati ga. Uopšte ne ulazim u tehničke ili neke druge kvalitete. Mogu samo da im čestitam što im je uspelo da film sačuvaju, i nekako ipak mislim da je to bio pametan potez ako imam u vidu tadašnje stanje sa filmovima, serijama i piraterijom. Vidim da je puno trajanje 168 minuta, znači danas bi to moglo bez problema da se emituje kao mini serija a tada je samo moglo da završi na torentima sa pikselizovanom slikom i krš zvukom.

Link to comment
3 minutes ago, ragasto said:

Pod normalnom distibucijom mislim na to da neko vreme (ne sećam se koliko dugo) jeste bio dostupan publici i da je stvarno samo trebalo kupiti ulaznicu i odgledati ga. Uopšte ne ulazim u tehničke ili neke druge kvalitete. Mogu samo da im čestitam što im je uspelo da film sačuvaju, i nekako ipak mislim da je to bio pametan potez ako imam u vidu tadašnje stanje sa filmovima, serijama i piraterijom. Vidim da je puno trajanje 168 minuta, znači danas bi to moglo bez problema da se emituje kao mini serija a tada je samo moglo da završi na torentima sa pikselizovanom slikom i krš zvukom.

Ja se ne saćam da je bio u normalnoj distribuciji...

 

U NS je bila jedna proekciaj u pozorištu za koje su se karte mogle dobiti samo preko teške veze, i to je to...

  • +1 1
Link to comment

Ovo što kaže Frenk. Nije bio u normalnoj distribuciji. Imao je neku zatvorenu premijeru (nis) a kasnije nekakve putujući cirkus projekcije po veoma malim mestima. I to retko. Taj film spada u kućni i po tome što je služio da mu cela familija konačno glumi i režira. Naravno ne od svojih para. Jer je pokrajina debelo istresla kasu. Film je mogao da se prikaže mnogo puta na rts-u za masne pare (po njihovim rečima) ali je porodica felini to odbijala. Tako da.. da to je kućni video. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...