Jump to content
IGNORED

Srpski film


Corkscrew

Recommended Posts

jednom narkoman uvek narkoman.posto ne znam gde da vam preporucim, evo ovde cu da iskoristim priliku, imate originalne i preradjene (final drafts) scenarije i svasta jos interesantno..scriptorama

Edited by mustang
Link to comment
Evo nesto malo o tome:
vila je iznajmljena, preko godinu dana je na ulazu stajala i tabla "azdahe", a sa strane rekvizit mrtvog konja.što se kupovina tiče, to nisu bile vile već plovila i stanovi. tako kaže 1 čaršija.
Link to comment
Malo vise o Srpskom filmu.Tizer:

Aleksandar Radivojević, scenaristaPostoje indicije da će Srpski film biti veoma šokantan. Reci nam nešto o tvom pristupu ovom scenariju i namerama koje stoje iza njega. Da bismo uspeli da napravimo svetski konkurentan film, moramo da im pokažemo nešto što nikada nisu videli. Ipak, ideja je bila da se ne ide u "šok radi šoka", jer cela stvar je utemeljena u jednoj vrsti melodrame, ali se tu ipak ide do nekih krajnjih granica, tako da mislim da ljudi u svetu nisu imali prilike da tako nešto vide na filmu. Da se ne hvalim previše, ali mislim da imamo bar jednu scenu koja će biti jedna od najšokantnijih ikada snimljenih.Zašto šok?Možda šok nije prava reč. Srpski film želi da uznemiri. Da vas zgrabi za podsvest i povadi sve što ste tamo sakrili jer se plašite istine. Da učini vaše košmare daleko zanimljivijim i težim. Da ostane s vama zauvek. Da hoću da šokiram, zavrnuo bih živoj mački šiju pred kamerama. šok je trenutna stvar. Uznemirenost je večna.Da li je oguglalog srpskog gledaoca uopšte moguće protresti i uznemiriti igranim filmom?Mislim da je moguće prodrmati srpsku publiku, naročito zato što nije navikla da vidi takve glumce, sa srpske A-liste, u prizorima kakvi će se u ovom filmu naći. Takođe, šokiraće ih to što film nije napravljen u YouTube fazonu, s nekom krš-kamerom, već snimljen najprofesionalnije, kao sasvim legitiman, solidno budžetiran film koji ima neku vrstu udarca i u samom tekstu, odnosno u zapletu i likovima, a ne samo u specijalnim efektima. Mislim da imamo potencijala da tako nešto napravimo jer živimo u najbizarnijoj i najmorbidnijoj sredini na svetu. Ovo je mesto na kome se susreću paganizam, socijalizam i ?pretposttranziciona? šizofrenija; tako nešto nigde ne postoji. Zbog toga se naš horor zove Srpski film.

Link to comment

Voleo bih da znam koji je to novinar postavio pitanje "Postoje indicije da ce film biti vrlo sokantan.""Takođe, šokiraće ih to što film nije napravljen u YouTube fazonu, s nekom krš-kamerom, već snimljen najprofesionalnije"Uvek se sokiram kad vidim ovo! Totalno sokantno! :o

Link to comment
Stojim iza svojih reci da je Turneja super.Turneja je pamflet ali meni se bas zato dopao. Ja volim ispolitizovano, naravno, ako se slazem sa politikom. Vama garant nece (vi znate sta je dramaturgija i tako ti izrazi... dok je ja ne bih prepoznao ni da pridje i pruzi mi ruku) jer je mozda malo previse tipski. Meni je to super jer sam umoran od neuspelih metafora i zamotavanja da se ne naljute srpstvo, crkva, sponzori... Jeste, pescanikast je film...
Da li si gledao SOS - Spasite nase duse od Sijana, posto je i to pescanikasto?Ovo pitam zato sto je SOS losiji film ali bolji pamflet. SOS kao Zlo ima 1Tihomira Arsica, zapovednika grupe koja maltretira civile i ubija nevinog coveka sa sve krvlju koja lipti iz lobanje. Turneja ima Sergeja Trifunovica, koji peva "Kukavicu" Svetlane Raznatovic dok jedan hrvatski vojnik koraca minskim poljem, kojim su nekoliko minuta pre toga koracali glumci, prisiljeni na to od strane jedinice tog hrvatskog vojnika. Da je u toj ulozi bio Tihomir Arsic mozda bi i imala zeljeni efekat ("jebo je kevu Arkanu i Ceci"), ali posle Slavka Stimca i njegovih cardboard putnika ja sam jedva cekao da vidim nekog zanimljivog.Sijanovi junaci su naivni u trenutku dok jos uvek vlada mir, Markovicevi 1993. veruju da se u Bosni situacija smirila - rat ih uopste ne zanima (za razliku od npr. Ljubica). Sijan zavrsava film guslarskom prozivkom na racun srpstva, Markovic junacima kojima se nije ni posteno pozabavio. Sufnudlast mu je pamflet.Meni je ostao jos jedan pamflet za gledanje - Milos Brankovic. Jel' gledao neko?
Link to comment
na prvi utisak, odgledao sam samo ovih par inserata, slazem se s ovim, pojma nemam ko je taj djecarac ali gluma mu je ocaj zivi.otprilike je na nivou gimnazijske predstave.
Kako mozes na osnovu ovog trajlera da vidis da je toliko los glumac? Inace ime mu je Milutin Milosevic, koliko znam on je pozorisni glumac, a poceo je i sa filmom. moje misljenje je da ce daleko da dogura ma sta radio, jer sve sto radi radi sa srcem. Treba videti celi film.mnogo je lep i mio i ima mnogo lepe oci :wub:RUNNER01.jpg
Link to comment
Kako mozes na osnovu ovog trajlera da vidis da je toliko los glumac? Inace ime mu je Milutin Milosevic, koliko znam on je pozorisni glumac, a poceo je i sa filmom. moje misljenje je da ce daleko da dogura ma sta radio, jer sve sto radi radi sa srcem. Treba videti celi film.mnogo je lep i mio i ima mnogo lepe oci :wub:RUNNER01.jpg
ako je dobar na daskama koje zivot znace dobar je i na daskama koje pritiskaju kupus. vodi kuci taj megatalenat
Link to comment
Kako mozes na osnovu ovog trajlera da vidis da je toliko los glumac? Inace ime mu je Milutin Milosevic, koliko znam on je pozorisni glumac, a poceo je i sa filmom. moje misljenje je da ce daleko da dogura ma sta radio, jer sve sto radi radi sa srcem. Treba videti celi film.
Prvo, svi smo se mi ovde odmah ogradili da misljenja i komentare dajemo samo na osnovu do sada prikazanog/vidjenog i da cemo (ili bi trebalo) konacne sudove i misljenja davati nakon odgledanog celog filma. Ali, to ne znaci da mi treba da ignorisemo ove trejlere i ono sto je prikazano u njima, jer, mislim, cemu onda trejleri, u opste.Drugo, pokrenuo/la si 1 vrlo vaznu i interesantnu temu vezanu za sprski film, odn. konkretno nase glumce u njima. U tome mozda i lezi odgovor na ona pitanja koja sam postavio malo iznad, vezana za kvaltitet nasih glumaca (mladjih generacija, mada i u opste). Nasi glumci se prevashodno obrazuju za glumu u pozoristu, dok je film verovatno u drugom planu (sto je donekle i logicno, jer ce vecina njih zivot, karijere i radni vek provesti na daskama koje zivot znace, a ne pred kamerama). A pozorisna i filmska gluma se razlikuju veoma mnogo. To sto je neko dobar pozorisni glumac, ne znaci da ce biti dobar filmski glumac (i obrnuto).
Link to comment

donekle se slazem sa tobom, ali bih to sve malo i prosirila. na reziseru je da tog glumca, ako se vec odlucio za njega, pripremi na najbolji moguci nacin. rad na filmu je timski rad, ali ipak reziser je gazda, onA vuce konce, diriguje... prema tome, 'slabost'glumca je u stvari slabost rezisera. glumac je covek koji ima specificnu mogucnost da se transformise. to je zanat i disciplina ali ujedno zahteva ogrooomnu fizicku i mentalnu snagu za tako nesto. 'pobeci' od sebe i uci u neki karakter totalno nepoznat, predstavlja izazov za sve nas. ...a da sve bude obojeno u umetnicku formu. za mene su glumci divna bica (u smislu njihove kreativnosti) i sa njima covek (reziser) mora da prvo napravi vezu poverenja. I trust you, now you trust me.

Edited by mustang
Link to comment
Kako mozes na osnovu ovog trajlera da vidis da je toliko los glumac? Inace ime mu je Milutin Milosevic, koliko znam on je pozorisni glumac, a poceo je i sa filmom. moje misljenje je da ce daleko da dogura ma sta radio, jer sve sto radi radi sa srcem. Treba videti celi film.mnogo je lep i mio i ima mnogo lepe oci :wub:
Evo ja na osnovu ovog trejlera kazem da je jadan i bedan i da ne zna da glumi. Sve je moguce, mozda nauci, ali sada ne zna. Sto se tice pozorista, to ne vidim kako se ikoga tice na topicu "Srpski film". Koga zanimaju ljudi koji uzivo citaju drame stojeci na stejdzu neka ide u to pozoriste...Takodje, nikoga na svetu se ne tice da li doticni svoj posao radi srcem ili dupetom, nego kakav je konacni rezultat. Konacni rezultat je los. Neka upotrebi to srce da uci glumu negde ako mu je bas toliko stalo.
Link to comment
donekle se slazem sa tobom, ali bih to sve malo i prosirila. na reziseru je da tog glumca, ako se vec odlucio za njega, pripremi na najbolji moguci nacin. rad na filmu je timski rad, ali ipak reziser je gazda, onA vuce konce, diriguje... prema tome, 'slabost'glumca je u stvari slabost rezisera. glumac je covek koji ima specificnu mogucnost da se transformise. to je zanat i disciplina ali ujedno zahteva ogrooomnu fizicku i mentalnu snagu za tako nesto. 'pobeci' od sebe i uci u neki karakter totalno nepoznat, predstavlja izazov za sve nas. ...a da sve bude obojeno u umetnicku formu. za mene su glumci divna bica (u smislu njihove kreativnosti) i sa njima covek (reziser) mora da prvo napravi vezu poverenja. I trust you, now you trust me.
Slazem se apsolutno. Tu se krije jos 1 od velikih problema nase kinematografije: nerad (ili nedovoljan rad). Ako neko hoce da pravi dobar film, profesinalno i svecki, on mora, pre svega, da odradi pripreme kako treba. Pre-production je mozda i najvazniji segment nastanka filma (dobro, ajde sad da ne otvaramo tu temu, sta je vaznije). U ozbiljnom i profi filmskom svetu (a tu Amerika prednjaci, ma sta ko mislio o Holivudu), pripeme za film mogu da traju i po nekoliko godina i to samo da bi se doslo do pocetka snimanja. Te pripreme ukljucuju sve vrste priprema: od scenarija, do lokacija i scenografija, itd. Kod nas ceo proces stvaranja filma traje par meseci, sa sve pred-produkcijom, snimanjem, montazom i post-produkcijom (jedino mozda pisanje scenarija traje duze i nesto ranije, u zavisnosti od toga ko je, kad i kako pisao scenario. Mada i tu podvlacim rec mozda).Sto se glumaca tice, pripreme ukljucuju svaki moguci research (u zavisnosti od toga kakav je film i uloga), i mozda najvazniji deo: saradnja sa reziserom. Ovde dolazi sve ovo sto si ti navela. Reziser je taj ciji je film (bar bi tako trebalo da bude) i on snosi svaku vrstu odgovornosti. Pa tako i za kasting i rad sa glumcima.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...