Jump to content
IGNORED

Srpski film


Corkscrew

Recommended Posts

a rezira ga ona sufnudla markovic.
pretera ga.koliko god mi on bio antipatican, iako je urnebesna tragedija medju 10 najgorih filmova koje sam do kraja odgledao, covek je snimio specijalno vaspitanje, majstore, variolu, vec vidjeno. u sto marke da ne mozes da napises velike zamerke na racun pomenutih. Edited by ToniAdams
Link to comment
Slažem se da Paskaljević ima odličnih filmova i da je u svijetu poznatije ime od Markovića, no to ne mora automatski značiti da je kvalitetniji (veći) autor. Kusturica je još poznatiji, i kupi dobre kritike po svijetu, ma šta da snimi, što ne znači da mu ovi poslednji filmovi zaista valjaju.
Ne merim po reakciji sveta kvalitet jednog autora, pa samim tim ne znam odakle ti ova implikacija. Ti to govoriš da, ako neko u bilo kom smislu stavi Kusturicu i Paskaljević ispred Markovića, onda je njegovo mišljenje oformila reakcija sveta?A, poslednji filmovi Kusturice uopšte nisu bitni... Nijedan posle Oca i Dolly Bell ne mora biti bitan (a bilo je i u sledeća tri dosta dobrog). Ne znam što se non-stop govori o Kusturici u smislu celog opusa. Pa, retko koji pesnik može da opstane bez izbora, pa retko koji reditelj je sjajan u svim filmovima... Važni su najviši dometi, a ne nekakve uravnilovke.
Link to comment
pretera ga.koliko god mi on bio antipatican, iako je urnebesna tragedija medju 10 najgorih filmova koje sam do kraja odgledao, covek je snimio specijalno vaspitanje, majstore, variolu, vec vidjeno. u sto marke da ne mozes da napises velike zamerke na racun pomenutih.
specijalno vaspitanje mi se, kao sto rekoh, svidja. i ono kad mustafa otfikari ruku anicinom decku.ostalima nemam velike zamerke ali nisam ni preterano odusevljen. flatline.
Link to comment

Stojim iza svojih reci da je Turneja super.Turneja je pamflet ali meni se bas zato dopao. Ja volim ispolitizovano, naravno, ako se slazem sa politikom. Vama garant nece (vi znate sta je dramaturgija i tako ti izrazi... dok je ja ne bih prepoznao ni da pridje i pruzi mi ruku) jer je mozda malo previse tipski. Meni je to super jer sam umoran od neuspelih metafora i zamotavanja da se ne naljute srpstvo, crkva, sponzori... Jeste, pescanikast je film...Ako sutra umrem, PPP cu pppamtiti pppo tome sto sam tamo naisao na coveka na koga Variola Vera nije ostavila utisak.

Link to comment
Ako sutra umrem, PPP cu pppamtiti pppo tome sto sam tamo naisao na coveka na koga Variola Vera nije ostavila utisak.
evo da te utešim, uvek ću se sećati "obolelog redžepija".
Link to comment
Sveti Georgije ubiva aždahuIzgleda da će biti razloga otići u bioskop zbog nekog srpskog filma posle skoro decenije raznih gluposti
Evo jos inserata (skoro 6 minuta):Kao sto rekoh malo iznad, na osnovu ovoga, meni licno ovo bas ni nije obecavajuce i mislim da necu pohrliti da ga pogledam. Ne svidja mi se izbor glavnog glumca, vec u ovih 5-6 minuta glumi lose. Laza Ristovski kao i uvek i svugde, Laza Ristovski, Cvijanovic je Mile, a Lecic se opet derendza i mlatara. Deluje prilicno pateticno, a ni dijalozi mi se bas ne dopadaju. Ali, ajd' da sacekamo. Eto toliki benefit of d daut mogu da mu dam.
Link to comment
Kao sto rekoh malo iznad, na osnovu ovoga, meni licno ovo bas ni nije obecavajuce i mislim da necu pohrliti da ga pogledam. Ne svidja mi se izbor glavnog glumca, vec u ovih 5-6 minuta glumi lose. Laza Ristovski kao i uvek i svugde, Laza Ristovski, Cvijanovic je Mile, a Lecic se opet derendza i mlatara. Deluje prilicno pateticno, a ni dijalozi mi se bas ne dopadaju. Ali, ajd' da sacekamo. Eto toliki benefit of d daut mogu da mu dam.
Hajde ipak sačekaj.Pre svega, to je dobar tekst Kovačevića i ne vidim mesta odmah proglašavati nešto patetičnim. Uostalom videćemo koliko je Dragojević uspeo da ga uobliči.Produkcijski je solidno odrađen. Ristovskom, vole(o)li ga ili ne ovde nije dato da se razmahne u svom maniru. Ne znam da li se oficiri u ratu bave prevashodno bavenečim dtugim nego da ratuju što uključuje "derendžanje" i "mlataranje".
Link to comment
Hajde ipak sačekaj.Pre svega, to je dobar tekst Kovačevića i ne vidim mesta odmah proglašavati nešto patetičnim. Uostalom videćemo koliko je Dragojević uspeo da ga uobliči.Produkcijski je solidno odrađen. Ristovskom, vole(o)li ga ili ne ovde nije dato da se razmahne u svom maniru. Ne znam da li se oficiri u ratu bave prevashodno bavenečim dtugim nego da ratuju što uključuje "derendžanje" i "mlataranje".
Citao sam dramu i gledao snimak drame (da l' bese iz Zvezdara teatra ili Ateljea?), davno do duse, ali ostalo mi je u secanju da mi se drama dopala i mislio sam onda da je dobra. Ne znam sta bih sad mislio, kad bih je ponovo citao. Dusko je valjda pisao i scenario, a moguce je i da je Dragojevic ucestvovao u pisanju scenarija (nisam siguran), ali ovde, na ovim insertima, deluje usiljeno. Ok, slazem se da sacekamo, kao sto rekoh. Znas sta, namakli su jak budzet, a Dragojevic jeste dovoljno zanatski potkovan da to napravi kolko-tolko pristojnim (mada ovde verovatno ima jos da se radi na efektima, narocito, zvucnim, jer ako je ovo zavrsna verzija, onda nisam bas srecan).Da, deluje da Ristovski ovde nije dobio onoliko slobode da se "iskaze" kao sto je dobio kod Kusturice ili bilo gde drugde (ali ja i dalje ovde vidim onog istog Lazu kojeg sam gledao i u brdo drugih filmova. Dosadno) sto ne znaci da je bio dobar za ovu ulogu i da je dobro odradio posao. Opet, ajde, o tome cu da sudim kad vidim ceo film, samo kazem da mi do sad vidjeno ne obecava. Nista vise od toga. Slazem se i za ovo oko oficira u ratu, ali to je onda, kako to kazu, tajpkasting. Sto opet ne mora nuzno da bude lose, samo opet je to onaj isti Leka, isti akcenat, ista dikcija, isto naglasavanje reci, iste face. Dosadno. Ima jedna stvar koja me narocito nervira kod (vecine) nasih glumaca, a to je neki cudan nacin izgovaranja replika i recenica. Sve nekako zvuce poluizgovorene, gube se negde na pola. Kao da ne umeju da u pravom trenutku prenesu prave emocije. Da l' je sad tu problem u dikciji, ili prosto opsti problem- losa gluma, nemanje talenta ili lose skolovanje, ne znam? Mozda sve zajedno.
Link to comment
Evo jos inserata (skoro 6 minuta):Kao sto rekoh malo iznad, na osnovu ovoga, meni licno ovo bas ni nije obecavajuce i mislim da necu pohrliti da ga pogledam. Ne svidja mi se izbor glavnog glumca, vec u ovih 5-6 minuta glumi lose. Laza Ristovski kao i uvek i svugde, Laza Ristovski, Cvijanovic je Mile, a Lecic se opet derendza i mlatara. Deluje prilicno pateticno, a ni dijalozi mi se bas ne dopadaju. Ali, ajd' da sacekamo. Eto toliki benefit of d daut mogu da mu dam.
na prvi utisak, odgledao sam samo ovih par inserata, slazem se s ovim, pojma nemam ko je taj djecarac ali gluma mu je ocaj zivi.otprilike je na nivou gimnazijske predstave.
Link to comment

pa dobro, kad se pola prikupljenih para razvuče na stanove i jahte, a za skladištenje kostima iznajmljuju vile po dedinju, nije ni čudo da glavnu ulogu igra mateja kežman.

Link to comment
Jedna zanimljiva rečenica iz komentara čitalaca Pressa:''Prica se da je film jako los i to zbog pogresnog izbora glavnih glumaca koji ce morati da budu sinhronizovani... ''
Uh, press. Oni tamo sami pisu i kometare citalaca. :D
pa dobro, kad se pola prikupljenih para razvuče na stanove i jahte, a za skladištenje kostima iznajmljuju vile po dedinju, nije ni čudo da glavnu ulogu igra mateja kežman.
Evo nesto malo o tome:
Vesti | 16:47 | 16.10.2008. Saopštenje povodom pisanja o filmu ?Sveti Georgije ubiva aždahu?Sredinom avgusta Popboks je u rubrici ?vesti? objavio informaciju o finansijskim problemima filma Sveti Georgije ubiva aždahu, jasno se tom prilikom pozivajući na pisanje beogradskog nedeljnika Standard.Nekoliko dana kasnije, dok sam bio na odmoru van Beograda, urednica Standarda koje se predstavila kao Biljana me je pozvala uz molbu da tu vest što pre uklonimo sa Popboksa.Rekla mi je da taj članak nikad nije objavljen u štampanom izdanju Standarda, da ga je njihov web administrator greškom postavio na online izdanje tog nedeljnika, te da oni ?sada mogu da imaju problema?.Razumevši delikatnost situacije i izlazeći u susret redakciji Standarda, odmah sam svojim saradnicima naložio da se taj tekst ukloni sa Popboksa, što je ubrzo i učinjeno.Pomenuti članak nikad nije objavljen u štampanom izdanju Standarda, a u međuvremenu je uklonjen sa njihovog sajta.Reditelj filma Srđan Dragojević mi je u današnjem telefonskom razgovoru rekao kako mu urednik Standarda tvrdi da taj tekst kod njih nikad nije objavljen, a od mene zatražio pojašnjenje cele situacije - što, evo, i sada činim.Zato se i izvinjavam Srđanu Dragojeviću zbog neprijatnosti koje je pretreo zbog neistinitih informacija plasiranih u ovoj vesti (prvenstveno o kupovini kuće na Dedinju), uz ponovnu napomenu da je ta informacija bila samo i isključivo citat pisanja Standarda, šta smo tom prilikom nekoliko puta jasno naglasili.Goran Tarlać, glavni i odgovorni urednikNapomena čitaocima: komentare na ovu vest nećemo objavljivati
Edited by Sludge Factory
Link to comment
  • 3opge pinned this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...