Jump to content
IGNORED

Srpski film


Corkscrew

Recommended Posts

šta se bečiš to je 1 od boljih srbskih filmova

 

Najbolje da se lista koja počinje Balom na vodi i Balkan ekspresom može uzeti ozbiljno.

 

pa poređano je po azbuci čime da počne :fantom:

Edited by Hella
Link to comment

Vala meni je Saša Petrović omiljeni režiser ali nisu morali svako čudo koje je snimio da uguraju na listu.

Plus su ugurali neke filmove za koje je Srbija vjerovatno dala neke pare ali ne znam po kom osnovu su ocijenjeni kao srpski filmovi (filmovi Ž. Mitrovića, Zafranovića ili Štefica Cvek koji je po meni loš, u najboljem slučaju "meh" film).

Ok, upadljivo je odsustvo ratnih filmova, možda ih nisu računali kao srpske ali ako su sve ove koprodukcije ugurali u srpske, mogli su i par partizanskih uz Lešija. Očigledno da su preferirali ove artsi-fartsi filmove, klasična snobovština. Plus se neko loži na Franu Lasića :D

Ne kontam kriterijum majke mi.

+ za seobe. dal je to uopšte i završeno kako dolikuje ili je samo smandrljano da opravda abnormalne troškove?

:isuse:

 

 

ratnih filmova ima bar desetak, doduše samo je neretva iz tzv. crvenog talasa

Link to comment

Vala meni je Saša Petrović omiljeni režiser ali nisu morali svako čudo koje je snimio da uguraju na listu.

Plus su ugurali neke filmove za koje je Srbija vjerovatno dala neke pare ali ne znam po kom osnovu su ocijenjeni kao srpski filmovi (filmovi Ž. Mitrovića, Zafranovića ili Štefica Cvek koji je po meni loš, u najboljem slučaju "meh" film).

Ok, upadljivo je odsustvo ratnih filmova, možda ih nisu računali kao srpske ali ako su sve ove koprodukcije ugurali u srpske, mogli su i par partizanskih uz Lešija. Očigledno da su preferirali ove artsi-fartsi filmove, klasična snobovština. Plus se neko loži na Franu Lasića :D

 

Ne kontam kriterijum majke mi.

 

Kako nema? U prvih 10 je Marš na Drinu, Tri, pa onda u 20 Jutro, Zaseda...

Listu su sklepali™ teoretičari filma, kritičari i u principu to je to. Važnije je ako se desi ono posle; restauraciji ovih filmova, to je meni važnije.

Na koji film Saše Petrovića misliš? Ako je to Dvoje, u krivu si. Odličan je to film a Seobe i ne pamtim kako je uradio, a pogledao sam ga u bioskopu. Vodila nas škola  :ss1:

Link to comment

Meni su Seobe i Majstor i Margarita loši, bar nisu na nivou kao ostali njegovi s ove liste.

Ok, mislio sam na ove partizanske, moglo je još koji da se uguzelja, ima tu dobrih filmova ali je i pitanje koji od njih se računa kao srpski.

Mislim vidim neki od Kustinih predratnih su srpski (Otac, po kom osnovu?), a Dom za vješanje nije.

Link to comment

Istina, učinilo mi se na prvi pogled da nema Neretve, povlačim izjavu. Možda još Kozara i to bi bilo to.

 

Edit: sad na drugo čitanje, ja i dalje ne vidim Neretvu

Edited by James Marshall
Link to comment

Istina, učinilo mi se na prvi pogled da nema Neretve, povlačim izjavu. Možda još Kozara i to bi bilo to.

Edit: sad na drugo čitanje, ja i dalje ne vidim Neretvu

sedmi po redu, gledano s vrha

:fantom:

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...