Jump to content
IGNORED

Srpski film


Corkscrew

Recommended Posts

13 minutes ago, Moća said:

Pa i ne baš jer je Aca Lukas jedno govedo i mafijaška pudlica (Sns included).

Ajd elaboriraj malo?

Pa ja kapiram odijum prema Darku Laziću, jeste lik generalno odvratna pojava, ali ima biografiju za film, bar tu "poročna persona traži iskupljenje i cele noći luta ulicama pustim" (mada on uglavnom divlja kolima) kao što je i Toma bio švaler i kockar. I dobar je pjevač. Druga je stvar to što se nama ne dopada muzika koju ovaj izvodi, dok je Toma furao balade na Španiju (tj. tu progresiju akorada). Ali to je stvar ukusa. Plus Toma je pokojni, i pripada prošlom vremenima, pa sad svi gledamo na to kao na žal za mlados, ali i Tomu su tad neki doživljavali kao u filmu doktor. Ovaj drugi je trenutno lud i bahat. I živ. Pa ga gledamo drugim očima.

  • +1 2
Link to comment
34 minutes ago, autsajder said:

 

Mislim da je mi je ovo prvo od Bjelogrlića kao režisera i utisak je da su kolorit, likovi i dijalozi u stilu Lepih sela, znači Dragojevićeva ekspresionistička škola - svi su nešto vickasti i vrcavi, svaka lajna kao da se trudi da uđe u sleng. 

 

Upravo to, film se posmatra kao niz skečeva. Jeste tu Dragojević prva asocijacija ali tu školu je kod nas prvi uveo, pazi slučaja, Gagi Antonijević.

Link to comment
On 10.10.2021. at 12:14, Nikodije said:

Pričam danas s ortakom o kome bi paklen tandem Bjela™ & Joksa™ snimali filmsku telenovelu kada bi otišli u Ameriku. Meni pade na pamet Metallica. Narodna muzika, seks, droga, rokenrol™, a tu je i pogibija Klifa Bartona kao pandan Silvanine pogibije. Sve je tu.

Kurt Cobain bi bio bolji izbor

Link to comment

Samo da se u prolazu i osvrnem™ na film: ja ni trailer od 2-1/2 minute nisam mogao izdrzati od prenaglasene patetike,  a kamoli film od 2-1/2 sata. A daleko od toga da sam gadljiv na kafanu. 

Link to comment

Pretpostavljam da je ovo pristojan film. Gluma me je iznenadila.

Tome i Šabana Šaulića sam se plašio kao mali. Muziku... ne volim, blago rečeno.

Paulina Manov mi je super gdegod je vidim.

Za lovce na greške - potencijalna greška, ali uošte nisam siguran: snimak sa Ilidže - stavili su znak RTB u ugao televizijskog ekrana, isti onakav kakav je bio početkom devedesetih. Ne znam da li je to postojalo 1971. kada je JRT radila ovakve stvari.

Link to comment
2 hours ago, Malkmus said:

Pretpostavljam da je ovo pristojan film. Gluma me je iznenadila.

Tome i Šabana Šaulića sam se plašio kao mali. Muziku... ne volim, blago rečeno.

Paulina Manov mi je super gdegod je vidim.

Za lovce na greške - potencijalna greška, ali uošte nisam siguran: snimak sa Ilidže - stavili su znak RTB u ugao televizijskog ekrana, isti onakav kakav je bio početkom devedesetih. Ne znam da li je to postojalo 1971. kada je JRT radila ovakve stvari.

 

Sećam se da sam Paulinu Manov prvi put gledao u pozorištu neke 2005 u idiotskoj predstavi Gospodin Foka u bdp-u i jedino što je tu vredelo bila je ona. Baš je ispunila šarmom i talentom celu prostoriju, bio sam ubeđen da će imati veliku karijeru. Međutim od tada je trebalo da prođe 16 godina da bi šira javnost saznala za nju. 

Link to comment
Quote

Suprug pokojne pevačice Silvane, Radmilo Armenulić, razočaran je filmom "Toma" reditelja Dragana Bjelogrlića, za koji smatra da je totalni promašaj. Iako ga još nije pogledao, nekadašnji teniski trener, čuo je komentare, na osnovu kojih kaže da mu se ne dopada način na koji je prikazan u ovom projektu, jer nema veze sa istinom.

- Neću da gledam film o Tomi u bioskopu. Odlučio sam da ga pogledam kada bude na DVD. Kupiću disk i pogledaću ga kod kuće. Čuo sam razne kritike i na osnovu toga mogu da kažem da je totalni promašaj. Delovi koji se tiču moje pokojne supruge su netačni. Taj deo u kom smo predstavljeni Silvana i ja nije prikazan na pravi način - ističe Radmilo za Kurir.

Radmilo- spiritus movens jučerašnjih dešavanja.

  • Haha 2
Link to comment
On 23.9.2021. at 7:58, morgana said:

 

znači bjelogrlić kao takav.

 

 

Zapravo, film je iznenadjujuće dobar. Mislim, ne možemo upoređivati Bjelu sa Lametom i Kjubrikom, već sa ovdašnjim savremenicima..a moram priznati da je prevazišao sva moja, doduše niska, očekivanja. Nije baš da sam kafanski tip, mada mi je dobar broj Tominih pesama na vrhu liste naručivanja u kafani (a nemam 18 leta, pa da me sramota od toga), više me dirnuo kao Jugoslovena :) 

Što neko reče, kostimi su najlošiji deo filma. Gluma je odlična - Kuzmanović je pokidao kao menadžer, Marić je bio dobar, mada nisam mogao da se skoncentrišem od onih kriminalnih perika... 

 

On 28.9.2021. at 10:59, Nikodije said:

 

ovde i nije toliko bitan toma, meni se cini. ajde, njega su uzeli kao jednog prepoznatljivog, pitoresknog lika bas da bi sklepali jos jednu pateticnu storiju o staaaaarim vremenima i staaaaarom beogradu i jugoslaviji, i onda su tu nadrobili svasta, a samog tomu, logicno, "modernizovali" i uklapaju ga u ta dva i po  sata patos papazjanije.

 

Govoriš kao da je to nešto loše. Mene je taj jugoslovenski šmek kupio, šta ću kad sam naivčina (za zdravim razumom)...

 

On 29.9.2021. at 3:51, Nikodije said:

 

Logično da joj se sviđa, Vesna je prava Jugoslovenka. Moj je problem što sam premlad (lol) pa slabo pamtim Jugoslaviju, Toma Zdravković i Zilha Barjaktarević su mi samo dva nebitna narodnjačka imena, ne mogu da ih razdvojim od Darka Lazića i Slavice Ćukteraš. Btw čak bih rekao da je Darko Lazić do 25-e godine postigao veću količinu ludila nego Toma do 50-e. Al eto, Toma je pevao, kockao i jebao sedamdesetih godina prošlog veka pa je to predivno, a Darko Lazić je proizvod raspale Srbije pa je on fuj.

 

Toma je pisao pesme i kroz iste nešto pokušavao da kaže, taj Darko Lazić, pretpostavljam, samo dobro peva. Opet, po ko zna koji put, ne mogu se porediti autori i zabavljači, to kao kad bi poredio Leonarda, sa profesorom koji predaje djacima o Mona Lizi u 21. veku (da uprostim maksimalno).

  • +1 8
Link to comment

ma jeste mozemo da poredimo bjelu sa bracom koen,iranituom itd,skola srdjana dragojevica lol film je jadan.i to ne zbog losih kostima(ima starih filmova ciji su efekti i kostimografija za danasnje vreme jos gori pa su vrhunski filmovi, ali u njima glumci znaju da glume a razija nije necija bedna kopija)toma je jedan od malobrojnih pevaca koje gotivim pa sam bio zainteresovan za ovaj film ali i pored toga film je uspeo da posle sat vremena bude nezanimljiv, na stranu sa tim ljigavo plasiranim emotivnim scenama.jeste izaziva emotivnu reakciju kao sto izaziva obican snimak macke koja ne moze da sidje sa drveta.znaci nikakva umetnost.film je krs.a  pravih cinjenica iz tominog zivota ima bas malo

Link to comment
Quote

Iako nije želeo mnogo da otkriva o filmu, proslavljeni glumac i reditelj je pre nekoliko godina govorio o nameri da se napravi film o nesreći u Vinči po motivima romana Slučaj Vinča, profesora Medicinskog fakulteta Gorana Milašinovića.

Tada je otkriveno da Vuk Ršumović i Bjelogrlić rade na adaptaciji knjige i pisanju scenarija, a da je radni naziv filma Čuvari formule.

„Način na koji je on predstavio to delo je jedna izuzetno uzbudljiva ljudska drama sa elementima trilera koja je izuzetna inspiracija za film na kome upravo radimo Vuk Ršumović i ja“, rekao je tada Bjelogrlić.

https://www.rts.rs/page/magazine/sr/story/411/film-i-tv/4548918/srpski-cernobilj-nuklearni-incident-vinca-1958.html

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...