Jump to content
IGNORED

Hrvatsko-srpsko prebijanje (dugova)


Roger Sanchez

Recommended Posts

Kako nema? Ima, u cijeloj SFRJ.
Znači, Srbija je proterala sa svoje teritorije, pa ukinula ogromnoj masi ljudi stanarska prava i onda masovno podelila stanove arkanovcima i slično?Ne? Eto, vidiš da nema. Postoje samo situacije koje ti iz pozicije ogorčenog kalimera ~moralno ocenjuješ kao slične, ne bi li sačuvao svojih +2% plate na jesen 2013. ili šta već.Doduše, ni ovi ovde nisu mnogo bolji, jedva dočekali da podmetnu koju kosku i prebace odgovornost na drugoga... Što ne menja bitno situaciju o megakrađi u zapadnoj konferenciji.
Link to comment
  • Replies 115
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Roger Sanchez

    25

  • Gonzo

    14

  • henrik larsson

    12

  • Töölönlahti

    6

... i da, istovarim vam se na podnaslov topika. Prejadno, uopšte se ne diskutuje o tome ko je kriv, već o tome treba li objektivnu nepravdu pod pritiskom ispraviti ili totalno ignorisati, jer, pobogu, "vi ste na kraju situacije otišli i nećete da se vratite nazad 20+ godina kasnije" (?!).edit:typo

Edited by Oxymoron
Link to comment
Prva priča ne postoji, dakle nema trampe jer nema ničega ni za razmjenu. Postoji samo potezanje jednostrane odgovornosti. Ako ti smeta nacionalna osnova, pa recimo onda da su u Vukovaru razrokani i vrlo brojni stanovi i kuće Srba. Pogodi tko ih nije obnovio?
Dobro, u ovom slucaju nije duznost drzave da obnavlja imovinu. Poput zemljotresa i slicnih stvari drzava moze a ne mora da pomogne velikom broju ljudi koje je zadesila ovakva sudbina. Al to je opet odvojeno pitanje od ratne odstete, mada ga ratna odsteta moze jace pogurati (jer joj je to i namena) ona ne mora biti neophodan uslov da bi drzava pomogla svojim gradjanima.
Privatna imovina je vraćena. Neka prava su malo kompliciranija, legalističkija i političkija kategorija, što bi trebao prepoznati npr. po tome koliko Srbija isplaćuje penzija Albancima na Kosovu.
Dokle bre vise ovo sa pemzijama na Kosovu :D Prvo albanski penzosi na nezavisnom Kosovu nisu isti slucaj ko proterani drzavljani Hrvatske koji sada zive u Srbiji. Treba videti kako se isplacuju penzije. Ukoliko je to od nekog PIO fonda koji se nakupio u Srbiji onda Srbija treba da isplacuje te ljude. Ukoliko se isplacuju direktno iz budzeta onda Kosovo treba da ih isplacuje. Opet teras tu pricu pokusaja dokazivanja da su i sa ove strane reke foruma nacionalisticki rezoni pa da mozes da kazes da se svi eto samo malo prepucavamo i igramo recima i da je tvoj nacin razmisljanja ispravan. Edited by Shan Jan
Link to comment
Znatizelje radi, da li smatrate da Srbija treba da plati Hrvatskoj ratnu odstetu?Ili, jos bolje, kosovskim Albancima.
Evo 1 lični stav. (Ne kažem da i ostali koji su ispizdeli na Rogera misle isto.)Treba, naravno. Za prangijanje po Vukovaru, recimo. I za one nesrećnike što su isplivali kod Kladova.E sad ja neću dodavati ali i neki reciprocitet posle, pa ću reći veoma prosto da taj scenario ne bih voleo zato što:

nemam da platim. :ph34r: Jebi ga, tako je. Smatram da bi trebalo ali bilo bi bolje po nas ako ne mora. I otud i moj šok Rogerovim nastupom. Ja bih razumeo istu takvu priču sa druge strane: "Jbg isterali smo vam sunarodnike, dali vam 500000 novih stanovnika pa šta sad. Hrvatska ne može ni sebe da zbrine, a kamoli njih." Ne kažem da to nije ljigavo i licemerno (kao ni moj stav uostalom) ali to je ipak (možda) realno stanje stvari koje će na kraju i voditi ka nekom zaboravu umesto ka deklarativnom pomirenju. I ko zna zašto je to dobro.E sad, prateći Rogerov pravac, ja bi trebalo da na ovo pitanje dam sledeći odgovor: "Ne treba! Jer u ratu nismo ni učestvovali, jer nas sud nije osudio, jer niste tražili na vreme, jer niste pazili kao mi čiji predsednik je išao u ratna područja da bude faktor mira i zato pušiona! ^_^ Nema para. Mislim ima. I ako nas nateraju, mi ćemo vam ih dati ali mogu bar da ne budem licemer i da kažem da vam ja ne bih dao."

E, tako ja vidim razliku izmedju mog i Rogerovog gledišta. A o samoj Oluji i izbeglicama - u to neću ni da ulazim. Ja sam se u ovo upleo dok je još glumio zajebanu budalu i tvrdio kako matorac od 100 godina treba da prijavi maltretiranje sudu, umesto što po novinama sere po kosovskoj policiji. Sve to da bi, eto, zvanični Beograd ućario koju medijsku stotinku. More...

Edited by McCabe
Link to comment
Jesi, nasisto (nacisto i fasisto).
fastaj bre angry.gifelem, to da je trošak, jeste, al što bi rekao rođa tough luck, jbg eu insistira na restituciji oduzetog nakon 2 sv. rata, a za ovo što se desilo pre 15 tak godina puj pike ne važi..
Link to comment
Jesi, nasisto (nacisto i fasisto).To je to, otprilike. Program povratka proteranih koji bi podrazumevao vracanje stanarskih prava bi kostao stravicno mnogo para. Hrvati to tesko mogu da plate, sve i da hoce (a nece). Na kraju ce se sve zavrsiti na mnogim potrosenim ljudima koji nikada nece imati zivot kakav zasluzuju. Drzavni aparati koji su poceli ratove ce se opet izvuci, a sve to zato sto bi stetu morali da plate ljudi koji su imali nesto vise srece da izbegnu takve sudbine. Al pazi, ja nisam siguran ni da bi ljudi rado placali i da imaju dovoljno novca i jos malo preko. Gledam ove moje Nemce u novim bembarama koji svaki dan kukaju sto placaju dodatni porez za Istocnu Nemacku, pa se setim sa koliko smo empatije docekali izbeglice iz Hrvatske, Bosne i Kosova i stvarno ne verujem da bi se mnogi odrekli, ne skupljeg auta, nego svakodnevne kokakolice u fensi ficka da bi nekome pomogli. Sto se Rodjera tice, nadam se da su mu neki stavovi forumska poza. Previse je on pametan momak da bi stvarno tako mislio. Valjda. Meni je za pocetak dovoljno sto je priznao da je proterivanje Srba zlocin, nisam to cuo od mnogo Hrvata.
Konačno post na temi, na kojoj mi se ne piše nešto mnogo, koji mogu da potpišem. Apsolutna pravda i vraćanje na pređašnje stanje posle rata (međudržavnog rata, građanskog rata, svejedno) nikada nije postojala i nikada neće postojati. O tome treba razmišljati onda kada se rat započinje, ko god da ga je započeo. Potpuno je u redu da oni koji su naređivali ili ispod čije komande su se vršili zločini personalno odgovaraju, a i zato jer se tokom tih procesa veoma pomaže kasnijem utvrđivanju istorijske istine o onome što se desilo. I nije tačno da je "prošo voz i puj pike ne važi" princip odneo nekakvu pobedu. I Hrvatska i Srbija (a i Srbi i Hrvati) su u periodu 1991 - 1995. itekako platili cenu za svoje parče odgovornosti u izbijanju rata. Hrvatska u vidu razaranja na svojoj teritoriji, kriminalizaciji društva i ogromnoj ekonomskoj šteti i ljudskim gubicima koje je rat doneo, a Srbija, isto, ogromnom ekonomskom štetom od sankcija, odlivom ljudi, još gorom kriminalizacijom društva, a i ljudskim gubicima, naravno. Treba se okrenuti budućnosti. I u tom smislu meni su izjave Milanovića i Kosorke mnogo veći problem od sporog i nepotpunog procesa vraćanja imovinskih prava Srbima u Hrvatskoj. Jer, ako i jeste nerealno očekivati da se sve do u poslednju paru vrati, nije toliko nerealno očekivati da se onima koji su lično bili žrtve zločina pruži bar tolika moralna satisfakcija da se prizna bar ono što je u Hagu utvrđeno. Izbori su na vidiku i Milanović nije hteo u domoljublju da zaostaje za Kosorkom, ali bi i po interese same Hrvatske bilo mnogo bolje da su oboje postigli dogovor da tako nešto ne pominju. Ne samo zato što je moralno neprihvatljivo, nego i zato što Hrvatskoj jeste u interesu da sa Srbijom i Srbima bude u, u onoj meri u kojoj je to moguće, dobrim odnosima. I to ne zato da ne bi "jednoga dana" bile drugačije "promešane karte", nego zato što i jednoj i drugoj zemlji trebaju, u potpuno mirnodopskim uslovima, dobri odnosi jednih sa drugima. Nema to veze sa tim ko će pre u EU i koliko će (50, 100 ili 200 godina) EU trajati, nego zato što će živeti jedni pored drugih (i u ličnom i u državnom smislu) od sada pa do večnosti.Inače, EU insistira na restituciji zbog ekonomskih interesa pojedinih zemalja EU, a ne zbog pravde, jer da je zbog pravde, morala bi da insistira i na posthumnom ili neposthumnom osuđivanju ljudi koji su posle WW2 ubijali bez sudjenja ili bez fer sudjenja, jer lišavanje života je valjda teži prestup od lišavanja imovine.
Link to comment
I u tom smislu meni su izjave Milanovića i Kosorke mnogo veći problem od sporog i nepotpunog procesa vraćanja imovinskih prava Srbima u Hrvatskoj. Jer, ako i jeste nerealno očekivati da se sve do u poslednju paru vrati, nije toliko nerealno očekivati da se onima koji su lično bili žrtve zločina pruži bar tolika moralna satisfakcija da se prizna bar ono što je u Hagu utvrđeno. Izbori su na vidiku i Milanović nije hteo u domoljublju da zaostaje za Kosorkom, ali bi i po interese same Hrvatske bilo mnogo bolje da su oboje postigli dogovor da tako nešto ne pominju.
Vidiš, kada su izjave u pitanju, meni posebno upada u oči ona o Kosovu i neraskidivim prijateljskim vezama, garnirana pominjanjem Slobe i velikosrpske agresije. Ne znam koliko je to u funkciji predizbornog proseravanja, pošto realno ne mogu da poverujem da je potrebno prosipati takva sranja mesec dana pošto su ti otprilike najavili datum ulaska u EU, ali generalno momenat u kome je to rečeno (Angelina poseta, sranja na Kosovu i sl) ukazuje da je po svoj prilici na delu čista i nepatvorena balkanska patkometrija i kompleksaško demonstriranje sile na magarcu u blatu, nešto kao Rođerova pisanija ovde u proteklih par dana.
Link to comment
Znači, Srbija je proterala sa svoje teritorije, pa ukinula ogromnoj masi ljudi stanarska prava i onda masovno podelila stanove arkanovcima i slično?
Pa kao, nije. Nije na svom teritoriju, sve do 1999, a onda je trajalo prekratko da bi se uspostavila situacija. Ali zato je sa svojim dijapozonom, od regularnih jedinica, pa do DB jedinica, pa do DB treniranih jedinica, pa na kraju i urudžbiranom dostavom džebane uredovala po stambenom i kućnom fondu u drugim republikama. A što s tim?Popapala maca, ofkors. Oksimoron.
Nemam da platim. :ph34r: Jebi ga, tako je. Smatram da bi trebalo ali bilo bi bolje po nas ako ne mora. I otud i moj šok Rogerovim nastupom. Ja bih razumeo istu takvu priču sa druge strane: "Jbg isterali smo vam sunarodnike, dali vam 500000 novih stanovnika pa šta sad. Hrvatska ne može ni sebe da zbrine, a kamoli njih." Ne kažem da to nije ljigavo i licemerno (kao ni moj stav uostalom) ali to je ipak (možda) realno stanje stvari koje će na kraju i voditi ka nekom zaboravu umesto ka deklarativnom pomirenju. I ko zna zašto je to dobro.E sad, prateći Rogerov pravac, ja bi trebalo da na ovo pitanje dam sledeći odgovor: "Ne treba! Jer u ratu nismo ni učestvovali, jer nas sud nije osudio, jer niste tražili na vreme, jer niste pazili kao mi čiji predsednik je išao u ratna područja da bude faktor mira i zato pušiona! ^_^ Nema para. Mislim ima. I ako nas nateraju, mi ćemo vam ih dati ali mogu bar da ne budem licemer i da kažem da vam ja ne bih dao."
Moj stav je modificiran tvoj - modificrian samo spoznajom da svojim iznimno visokim porezima ne financiram samo parazitsku državu, nerentabilni ali lijepi autoput i lopove, nego i ispravljanje onog što ti nemaš da platiš. Ja to što ti nemaš da platiš - već plaćam. Ne mogu pristat na više u ime kljaste pravednosti, budući da ćeš ti i dalje ostati u svom optimalnom, voljenom, nemam da platim stanju, jer je citat
"Ne treba! Jer u ratu nismo ni učestvovali, jer nas sud nije osudio, jer niste tražili na vreme, jer niste pazili kao mi čiji predsednik je išao u ratna područja da bude faktor mira i zato pušiona! ^_^
zasad utabanani stav tvoje države bez obzira na sve humanitarno-pravedničke obzire. Jer i ona nema da plati. Kad je trebalo rušiti, onda je Kertes našo para.Ne kužim dakle u čemu vidiš razliku između mojeg 'nemam da platim :ph34r:' i tvojeg 'nemam da platim :ph34r:'. Na moje ispostavljanje računa ide podsmijeh, ono, pa zašto. Ili, ja bi ti dao, ali figa. Fala lijepo, također. Edited by Roger Sanchez
Link to comment
Konačno post na temi, na kojoj mi se ne piše nešto mnogo, koji mogu da potpišem. Apsolutna pravda i vraćanje na pređašnje stanje posle rata (međudržavnog rata, građanskog rata, svejedno) nikada nije postojala i nikada neće postojati. O tome treba razmišljati onda kada se rat započinje, ko god da ga je započeo. Potpuno je u redu da oni koji su naređivali ili ispod čije komande su se vršili zločini personalno odgovaraju, a i zato jer se tokom tih procesa veoma pomaže kasnijem utvrđivanju istorijske istine o onome što se desilo. I nije tačno da je "prošo voz i puj pike ne važi" princip odneo nekakvu pobedu. I Hrvatska i Srbija (a i Srbi i Hrvati) su u periodu 1991 - 1995. itekako platili cenu za svoje parče odgovornosti u izbijanju rata. Hrvatska u vidu razaranja na svojoj teritoriji, kriminalizaciji društva i ogromnoj ekonomskoj šteti i ljudskim gubicima koje je rat doneo, a Srbija, isto, ogromnom ekonomskom štetom od sankcija, odlivom ljudi, još gorom kriminalizacijom društva, a i ljudskim gubicima, naravno. Treba se okrenuti budućnosti. I u tom smislu meni su izjave Milanovića i Kosorke mnogo veći problem od sporog i nepotpunog procesa vraćanja imovinskih prava Srbima u Hrvatskoj. Jer, ako i jeste nerealno očekivati da se sve do u poslednju paru vrati, nije toliko nerealno očekivati da se onima koji su lično bili žrtve zločina pruži bar tolika moralna satisfakcija da se prizna bar ono što je u Hagu utvrđeno. Izbori su na vidiku i Milanović nije hteo u domoljublju da zaostaje za Kosorkom, ali bi i po interese same Hrvatske bilo mnogo bolje da su oboje postigli dogovor da tako nešto ne pominju. Ne samo zato što je moralno neprihvatljivo, nego i zato što Hrvatskoj jeste u interesu da sa Srbijom i Srbima bude u, u onoj meri u kojoj je to moguće, dobrim odnosima. I to ne zato da ne bi "jednoga dana" bile drugačije "promešane karte", nego zato što i jednoj i drugoj zemlji trebaju, u potpuno mirnodopskim uslovima, dobri odnosi jednih sa drugima. Nema to veze sa tim ko će pre u EU i koliko će (50, 100 ili 200 godina) EU trajati, nego zato što će živeti jedni pored drugih (i u ličnom i u državnom smislu) od sada pa do večnosti.Inače, EU insistira na restituciji zbog ekonomskih interesa pojedinih zemalja EU, a ne zbog pravde, jer da je zbog pravde, morala bi da insistira i na posthumnom ili neposthumnom osuđivanju ljudi koji su posle WW2 ubijali bez sudjenja ili bez fer sudjenja, jer lišavanje života je valjda teži prestup od lišavanja imovine.
Ali, niko ovde nije pričao o reparacijama, plaćanju i sličnom.Pričalo se o onome što je izvodljivo. Pričalo se o vraćanju u posed na onoj imovini koja nije uništena, i i dalje postoji. Dakle, neko ko je isteran na silu, uz pretnju smrću iz svog stana, i u kojem neko trenutno nezakonito boravi, treba da bude vraćen u posed tog stana, sa pravom otkupa pod onim uslovima koji su važili u momentu kada mu je taj stan nezakonito oduzet. To je moguće, izvodljivo i nije spojeno sa nekakvim plaćanjem o kojem je govorio FRHost.
Link to comment
Vidiš, kada su izjave u pitanju, meni posebno upada u oči ona o Kosovu i neraskidivim prijateljskim vezama, garnirana pominjanjem Slobe i velikosrpske agresije. Ne znam koliko je to u funkciji predizbornog proseravanja, pošto realno ne mogu da poverujem da je potrebno prosipati takva sranja mesec dana pošto su ti otprilike najavili datum ulaska u EU, ali generalno momenat u kome je to rečeno (Angelina poseta, sranja na Kosovu i sl) ukazuje da je po svoj prilici na delu čista i nepatvorena balkanska patkometrija i kompleksaško demonstriranje sile na magarcu u blatu, nešto kao Rođerova pisanija ovde u proteklih par dana.
Deo izjave koji se tiče "režima Slobodana Miloševića" je, ajde, koliko-toliko diplomatski odmeren, pošto, jebiga, i ja sam bio neprijatelj režima Slobodana Miloševića, ali drugi deo o "velikosrpskoj agresiji" jeste problematičan, jer ja razumem da se on u Kosorkinim očima može bez problema koristiti kad je u pitanju rat u Hrvatskoj, ali na Kosovu je bilo reči o nečem drugom. E sad, iako taj deo izjave predstavlja patkometriju i tovarenje magareta u blatu, i on ima još dve dimenzije. U blato smo, onaj ekonomski deo, opet, po ko zna koji put, zapali sami svojim glupiranjem oko pečata i samoizazivanjem štete od više stotina miliona evra sopstvenoj privredi. A ima i tu dimenziju što je na Kosorki da odluči da li su joj bitniji položaji hrvatskih tvrtki na jednom siromašnom tržištu od 7,5 miliona ljudi ili na još malo siromašnijem od 1,8 miliona ljudi. Dakle nabacili smo loptu konkurentskim kompanijama za koju njihovo političko rukovodstvo mođe da izabere kako će zabiti gol. Odnosno, izjava je delimično provokativna i sad bi srpsko rukovodstvo trebalo da izabere kako će na nju odgovoriti (sigurno ne onako kako je odgovorio Jeremić). No, izjave glede generala su meni puno problematičnije i objasnio sam i zašto.
Link to comment
Deo izjave koji se tiče "režima Slobodana Miloševića" je, ajde, koliko-toliko diplomatski odmeren, pošto, jebiga, i ja sam bio neprijatelj režima Slobodana Miloševića, ali drugi deo o "velikosrpskoj agresiji" jeste problematičan, jer ja razumem da se on u Kosorkinim očima može bez problema koristiti kad je u pitanju rat u Hrvatskoj, ali na Kosovu je bilo reči o nečem drugom. E sad, iako taj deo izjave predstavlja patkometriju i tovarenje magareta u blatu, i on ima još dve dimenzije. U blato smo, onaj ekonomski deo, opet, po ko zna koji put, zapali sami svojim glupiranjem oko pečata i samoizazivanjem štete od više stotina miliona evra sopstvenoj privredi. A ima i tu dimenziju što je na Kosorki da odluči da li su joj bitniji položaji hrvatskih tvrtki na jednom siromašnom tržištu od 7,5 miliona ljudi ili na još malo siromašnijem od 1,8 miliona ljudi. Dakle nabacili smo loptu konkurentskim kompanijama za koju njihovo političko rukovodstvo mođe da izabere kako će zabiti gol. Odnosno, izjava je delimično provokativna i sad bi srpsko rukovodstvo trebalo da izabere kako će na nju odgovoriti (sigurno ne onako kako je odgovorio Jeremić). No, izjave glede generala su meni puno problematičnije i objasnio sam i zašto.
Treba da odgovori onako kako je to lepo objasnio gazza. Odjedanput npr. sklanjamo sve hrvatske proizvode kompanije X zbog "sumnje u higijensku ispravnost". Ako to ne posalje signal kakav treba, prelazimo na kompaniju Y. Pa Z. I tako u krug. I tako svima u regionu, od Slovenije do Moldavije, koji bi da tudjem kurcem gloginje mlate. Da podvucem, nije problem da neka hrvatska firma pokusa da se uglavi u neki posao na Kosovu ukoliko je srpskoj firmi koja je do tada imala taj posao pristup onemogucen iz ovog ili onog razloga. To je prirodno ponasanje firmi. Problem je u teatralnom politickom nastupu sa sve premijerom i pratecim izjavama. Ako moras da trpis kada ti Ameri seru po glavi jer su realno, jaci, ne moras da trpis svako kurcenje iz regiona. Paradoksalno gledano, kroz svoju politiku raznoraznih pritisaka i nezvanicnih barijera za srpske firme u Hrvatskoj, Hrvatska je dosla u situaciju da u nekakvom zaostravanju trgovinskim odnosa sa Srbijom mnogo visa ona ima da izgubi nego Srbija - nesto slicno kao odnos Srbije i Kosova po tom pitanju, zapravo. I da se razumemo, ovo jeste bilo najobicnije siljenje patke nad nejaci (kazem, ulazak na ekonomski prostor Kosova mogao je da se izvrsi daleko tise i efektnije), a Hrvatskoj su okreni obrni mnogo vazniji odnosi sa Srbijom nego sa Kosovom. Pa bi bilo lepo da im to neko, jelte, demonstrira.
Link to comment
Pričalo se o onome što je izvodljivo. Pričalo se o vraćanju u posed na onoj imovini koja nije uništena, i i dalje postoji. Dakle, neko ko je isteran na silu, uz pretnju smrću iz svog stana, i u kojem neko trenutno nezakonito boravi, treba da bude vraćen u posed tog stana, sa pravom otkupa pod onim uslovima koji su važili u momentu kada mu je taj stan nezakonito oduzet. To je moguće, izvodljivo i nije spojeno sa nekakvim plaćanjem o kojem je govorio FRHost.
Nešto je urađeno, znam lično, odseo sam dva puta u samom centru Zagreba u jednom takvom stanu, lično, ja. A znam i za druge primere. A nešto i nije, i takođe znam lično za takve primere i ljudi se još uvek ganjaju sa hrvatskom državom i ko zna kada će i da li to biti gotovo. Nemam info o tome koliki su procenti u pitanju.
Link to comment
Pričalo se o onome što je izvodljivo. Pričalo se o vraćanju u posed na onoj imovini koja nije uništena, i i dalje postoji. Dakle, neko ko je isteran na silu, uz pretnju smrću iz svog stana, i u kojem neko trenutno nezakonito boravi, treba da bude vraćen u posed tog stana, sa pravom otkupa pod onim uslovima koji su važili u momentu kada mu je taj stan nezakonito oduzet. To je moguće, izvodljivo i nije spojeno sa nekakvim plaćanjem o kojem je govorio FRHost.
Ne može ih se vratiti u posjed nečega što u Hrvatskoj po (diskriminatorskom ali zakonitom) zakonu nije njihova imovina. Dakle, na taj način nije izvodljivo. Na način da im država dodijeli stan u Osijeku, Zagrebu i Karlovcu jest. Uvjet je jako jednostavan; da se vrate, jer su i prvotni stan u SFRJ uživali pod pretpostavkom da u njemu žive.
Link to comment
Deo izjave koji se tiče "režima Slobodana Miloševića" je, ajde, koliko-toliko diplomatski odmeren, pošto, jebiga, i ja sam bio neprijatelj režima Slobodana Miloševića, ali drugi deo o "velikosrpskoj agresiji" jeste problematičan, jer ja razumem da se on u Kosorkinim očima može bez problema koristiti kad je u pitanju rat u Hrvatskoj, ali na Kosovu je bilo reči o nečem drugom. E sad, iako taj deo izjave predstavlja patkometriju i tovarenje magareta u blatu, i on ima još dve dimenzije. U blato smo, onaj ekonomski deo, opet, po ko zna koji put, zapali sami svojim glupiranjem oko pečata i samoizazivanjem štete od više stotina miliona evra sopstvenoj privredi. A ima i tu dimenziju što je na Kosorki da odluči da li su joj bitniji položaji hrvatskih tvrtki na jednom siromašnom tržištu od 7,5 miliona ljudi ili na još malo siromašnijem od 1,8 miliona ljudi. Dakle nabacili smo loptu konkurentskim kompanijama za koju njihovo političko rukovodstvo mođe da izabere kako će zabiti gol. Odnosno, izjava je delimično provokativna i sad bi srpsko rukovodstvo trebalo da izabere kako će na nju odgovoriti (sigurno ne onako kako je odgovorio Jeremić). No, izjave glede generala su meni puno problematičnije i objasnio sam i zašto.
Obrati pažnju na boldovano. Režim Slobodana Miloševića je nestao pre desetak godina, a velikosrpska agresija nešto ranije.Drugo, kakve veze ima naše glupiranje oko pečata i cela situacija oko Kosova (sa ekonomske strane) sa Hrvatskom?Treće, naravno da Hrvatska može da bira kom će se tržištu prikloniti, samo ne vidim kako će tome realno pomoći patkometarske i provokativne izjave.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...