Jump to content
IGNORED

Hrvatsko-srpsko prebijanje (dugova)


Roger Sanchez

Recommended Posts

ne podmeći mi nikakvo podržavanje protjerivanja, podlače. Ja samo totalno odbacujem, principielno, financiranje pune restitucije samo 1 nacionalnoj klasi hrvatskih državljana isključivo zato što su Srbi i zato da nezadovoljni time matični Srbi ne bi razjebali mir u regiji jednoga dana, da, da, jednoga dana. Hrvatska nije šaka pirinča da ju pozoba svaka vrana koja naidže.Bio rat, sjebo dosta stvari, i ne mogu se vratit na staro ko u onom spotu Majkla Đeksona. Ja ga nisam niti poveo, niti zaslužio, i sure as hell ne mislim svojevoljno pristati na to da plaćam vraćanje u prvotno stanje svega što je s njim razbiveno unutar granice moje republike, bez obzira na to tko je to razbio (a nešto su jel razbili neki dragi gosti iz VP Kragujevac, koji su se iz plaćanja razbivenog izvukli nekako lišo). Obnova i povratak, da. Restitucija, ne.Naravno da me mogu prisiliti na to, ali ne moram reć da je to u redu.
rođo, ti ko draža, ničeg se ne sećaš. ne znam kako da nazovem sem podržavanje, opravdavanje, relativizacija™, kako god, ono što si brljavio neki dan. i kanda opet krećeš istim putem. ne traži se vraćanje prava 1 klasi građana™ zbog toga što su srbi, traži se vraćanje prava ljudima zato što su silom proterani iz hrvatske. ni manje ni više. ne pričamo ni o kakvim gostima iz kragujevca nego o ljudima, igrom slučajnosti srbima, koji su tamo oduvek živeli. tako da mislim da ti neće puno pomoći koprcanje, rekoh već da ću te podsećati svakodnevno na tvoje stavove, iako bi ti voleo da se umiriš na pola dana, pa onda kad osvane novi forumski dan, a ti u nove pobede ko da se ništa nije desilo. izvini, ne ide to tako, ovde se slalo ekspresno u banovinu na svaki pokušaj zamagljivanja™, da se blago izrazim, srebrenice, ne vidim što bi se pravio izuzetak za oluju. Edited by Gonzo
Link to comment
  • Replies 115
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Roger Sanchez

    25

  • Gonzo

    14

  • henrik larsson

    12

  • Töölönlahti

    6

ne traži se vraćanje prava 1 klasi građana™ zbog toga što su srbi, traži se vraćanje prava ljudima zato što su silom proterani iz hrvatske.
Traži se vraćanje prava jednim ljudima koja nisu vraćena nikojim drugim ljudima. Sva prava koja su mogla biti vraćena ljudima koji su silom protjerani iz Hrvatske (a to su radile obje zaraćene strane) su vraćena, vraćaju se i priznato je pravo na njih. K'o što napisah, poglavlje 23. Ako tebi ili Linti to ne zvuči kao dosta, žalim slučaj. Pišite otvorena pisma Angelama ili nacošajte™ satnike kolko god 'ćete, I couldn't care less.
Link to comment
Traži se vraćanje prava jednim ljudima koja nisu vraćena nikojim drugim ljudima. Sva prava koja su mogla biti vraćena ljudima koji su silom protjerani iz Hrvatske (a to su radile obje zaraćene strane) su vraćena, vraćaju se i priznato je pravo na njih. K'o što napisah, poglavlje 23. Ako tebi ili Linti to ne zvuči kao dosta, žalim slučaj. Pišite otvorena pisma Angelama ili nacošajte™ satnike kolko god 'ćete, I couldn't care less.
Hail.gif pa kod nas se isto ovako govori o Srebrenici laugh.gifaj ovako, matori: ljudima je receno da ce biti streljani ukoliko ne izadju iz stanova na koje su polagali stanarsko pravo. nakon sto je etnicko ciscenje dovrseno, stanarsko pravo je ukinuto, a otkup je omogucen samo ljudima koji nisu izbaceni iz stanova pod pretnjom streljanja.moralno ste duzni i ruzni, i o tome je nemoguce raspravljati. vama je EU omogucila da legalizujete posledice etnickog ciscenja. treba da budes bas bas licemer da bi to branio. sto se mene tice nabijem ja na kurac i takvu EU i takvu Hrvatsku, u kojoj ocigledno postoji apsolutni gradjanski konsenzus da je OK isterati desetine hiljada ljudi iz njihovih domova i potom im kreativnom primenom zakona onemoguciti da se u njih vrate.a tebi iskreno zelim da sa ovakvom pricom u RL-u naletis na nekog Krajisnika koji je zbog tebi slicnih proveo 10 zivota u smrdljivim kolektivnim centrima. Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
To je apsolvirano ovime. Ni na Vukovar nije primjenjen prvi Tuđmanovski otkup. Što se tiče Krajišnika, on nije zbog mene i meni sličnih u kolektivnom centru.
pa nisu ni srebreničani doživeli pokolj zbog ovdašnjih forumaša(ili većine građana srbije) pa ne vidim da neko ovde kaže, jebi ga, šta da se radi, tough luck. meni je zaista sve neprijatnije da delim makar i virtuelni prostor, s nekim ko se s užitkom trudi da iz posta u post pokaže i dokaže svoj gnusni mindset.
Link to comment
...
Ružna riječ?U vukovarskoj općini danas živi manje ljudi nego 1991. Manje je i Hrvata. Jesmo li ja i meni slični, te Hrvatska odgovorni i za to etničko čišćenje? Super je moralizirati iz države 'koja nije učestvovala ni u jednom ratu', i u kojoj se nije čistilo niti jednu manjinu osim albanske. I malo Hrvata.Nisam glasao za Tuđmana, nisam ratovao, nisam protjerivao, nisam krao tuđe stanove - smatram se jednako financijski i moralno odgovornim za rat i njegove posljedice kao Marko M. Dabovic. Povratak nije podrazumijevao vraćanje svih mogućih prava ni za jednu populaciju. Tuđman je diskriminirao, ali i tu je nakon 2000-te došla jedna druga vlast, a poslije nje treća sa participacijom Srba
pa nisu ni srebreničani doživeli pokolj zbog ovdašnjih forumaša(ili većine građana srbije) pa ne vidim da neko ovde kaže, jebi ga, šta da se radi, tough luck. meni je zaista sve neprijatnije da delim makar i virtuelni prostor, s nekim ko se s užitkom trudi da iz posta u post pokaže i dokaže svoj gnusni mindset.
Riječi su iznimno jeftine. Prava netko treba platiti. Koliko si ti konkretno krvarine i pravarine platio za Srebrenicu? Možeš mi ukazati na neki budžet Srbije koji se bavio tim pitanjem i u kojem si ti kao porezni obveznik sudjelovao? Ne mora niti tim pitanjem, nego recimo, pukom obnovom na Kosovu? Edited by Roger Sanchez
Link to comment
U vukovarskoj općini danas živi manje ljudi nego 1991. Manje je i Hrvata. Jesmo li ja i meni slični, te Hrvatska odgovorni i za to etničko čišćenje? Super je moralizirati iz države 'koja nije učestvovala ni u jednom ratu', i u kojoj se nije čistilo niti jednu manjinu osim albanske. I malo Hrvata.
aj prekini stvarno ili nek te neko prekine. da, srbija je odgovorna za vukovar zbog čega sad tamo nema hrvata, isto kao što je hrvatska odgovorna za proterivanje srba iz drugih delova hrvatske. i ne, prvo ne opravdava, čini manje gnusnim, ili šta god ovo drugo. na 1 drugom topiku citirao si ratka mladića koji na sličan način pravda sudbinu muslimana iz srebrenice. ti radiš istu stvar.
Riječi su iznimno jeftine. Prava netko treba platiti.
pa treba, treba da ih plati i srbija i hrvatska i upiši po želji. prvi korak je prihvatiti da je bilo kršenja prava i da to zaslužuje kompenzaciju. ti očigledno nisi sposoban za to. Edited by Gonzo
Link to comment
aj prekini stvarno ili nek te neko prekine. da, srbija je odgovorna za vukovar zbog čega sad tamo nema hrvata, isto kao što je hrvatska odgovorna za proterivanje srba iz drugih delova hrvatske. i ne, prvo ne opravdava, čini manje gnusnim, ili šta god ovo drugo. na 1 drugom topiku citirao si ratka mladića koji na sličan način pravda sudbinu muslimana iz srebrenice. ti radiš istu stvar.
Ubijanje i prava nisu ista stvar.
pa treba, treba da ih plati i srbija i hrvatska i upiši po želji. prvi korak je prihvatiti da je bilo kršenja prava i da to zaslužuje kompenzaciju. ti očigledno nisi sposoban za to.
Ja sam sposoban za to čim se to bude odnosilo na cijelu bivšu SFRJ. Parcijalno, gdje sam samo ja sveobuhvatno pekunijarno kriv jer se samo kod mene (ne mojom voljom ili zaslugom) ratovalo, to nisam.Inače, uzoriti slučaj:
Danas, gotovo 13 godina nakon potpisivanja Dejtonskog mirovnog sporazuma, još uvijekpostoji otpor uvođenju formalnog kompenzacijskog mehanizma u Bosni i Hercegovini. Brojni sui raznovrsni razlozi zbog kojih je to tako, uključujući velike troškove i opterećenja koje bi svakioblik kompenzacijske sheme prouzrokovao za proračune. Međutim, u kontekstu revizijeStrategije za implementaciju Aneksa VII, o kompenzaciji i relevantnim odredbama Aneksa VIIse razgovara i diskutira, naročito jer brojne međunarodne i lokalne institucije i organizacijevjeruju da bi pored rekonstrukcije domova trebalo razmotriti i ostale načine pružanja podrškeosobama koje su pogođene raseljenjem.Tako je, na primjer, Razvojna banka Vijeća Evrope preporučila da se preispita situacija u kojojse nalaze osobe u kolektivnom smještaju kojima nije neophodno potrebna rekonstrukcijanjihovih prijašnjih domova, ali koje ipak zahtjevaju neku podršku kako bi postigli trajnorješenje. Ovo je jedan primjer kako bi se resursi mogli iskoristiti za pružanje podrškeograničenoj kompenzacijskoj shemi. Sa aspekta ljudskih prava, državni organi kao imeđunarodna zajednica imaju odgovornost da razmotre sve opcije koje podržavaju trajnarješenja za raseljeničku i ostalu populaciju.
Hvala na pažnji. Edited by Roger Sanchez
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...