Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Bio jutros kod strucnjaka, coek me gleda belo, kaze "kada budes radio veliki service promeni i tip antifriza, nista nece da se desi do tada" a onda je prezrivo pljunuo na beton

 

tako da miran sam

 

 

Link to comment
11 minutes ago, ToniAdams said:

cekaj sad, ladno verujes vise tamo nekoj majstorcini sto je mozda kupijo diplomu, nego meni?

 

 

Pazi, u dubini mog bica postoji jaka rezerva prema njegovom znanju. On je covek srafova i opruga a ne hejmije.

Link to comment
19 hours ago, Skyhighatrist said:

Brt lože te samo da bi ti se istopio blok motora, pa posle da te zajebavaju. Porani ti ujutru kod mehaničara, ne mož' da škodi.

Dajte bre, vidite da coveka zeza i majstor, nemojte i vi da mu stajete na muku, trosak obaska: od plavog antifriza blok se ne topi, nego puca, stvarno vam zezanje nije na mestu.

 

 

Edit: ako pukne blok, znas kada ce u Beogradu moci da ga zavari?

Nikada.

Edited by namenski
Link to comment
2 minutes ago, namenski said:

Dajte bre, vidite da coveka zeza i majstor, nemojte i vi da mu stajete na muku, trosak obaska: od plavog antifriza blok se ne topi, nego puca, stvarno vam zezanje nije na mestu.

 

 

Edit: ako pukne blok, znas kada ce u Beogradu moci da ga zavari?

Nikada.

Moraće da šalje motor onom likovama što repariraju u Donjim Motorilovićima? Kažu da su odlični, ali ne mogu baš sve da srede... No, ove probleme koje antifriz izazove valjda mogu?

Link to comment
3 hours ago, radisa said:

Moraće da šalje motor onom likovama što repariraju u Donjim Motorilovićima? Kažu da su odlični, ali ne mogu baš sve da srede... No, ove probleme koje antifriz izazove valjda mogu?

 

3 hours ago, namenski said:

Sumnjam, u pitanju je aluminijumski blok, a variti aluminijum u Srbiji...:cry:

 

Ima, doduse, preko puta zeleznicke stanice...

 

:Jova:

 

idite na gugl pa se sekirajte, tamo lepo pise sta se dogadja sa aluminijumskim blokom i pogresnim antifrizom

 

btw. offtopic, @radisa hvala ti za ono na moderaciji, ozbiljan si car :heart:

Edited by Caligula
Link to comment
2 hours ago, Valkyrie said:

Da li je onaj krstasti ključ za odvijanje točka univerzalan za sve šrafove ili ima neka razlika koja se gleda?

Ako mislis na onaj kljuc u obliku krsta, OK je, univerzalan je osim ako ne vozis neko bas ekstravagantno auto :) 

OK je i sto ne zauzima mnogo mesta, a zgodan je za 'prekret', zapinjanje kada se radi oko tocka/vijaka.

Treba samo obratiti paznju na kvalitet, najcesce je mera cena, ali ne mora da znaci, treba uporediti naravno.

Link to comment

I jel zna neko odgovor na moje glupo pitanje, kako da znam koji ključ, tj. koje veličine, treba da se promijene svjećice? Ne piše u auto manuelu i ne piše ništa na web radnji sa svjećicama. Ima savjet na internetu da se prvo odvrne jedna od postojeća svjećica, samo ne piše čime da se odvrne. Treba da se kupi ili posudi pa moram da znam šta da tražim.

Link to comment
5 minutes ago, djili said:

I jel zna neko odgovor na moje glupo pitanje, kako da znam koji ključ, tj. koje veličine, treba da se promijene svjećice? Ne piše u auto manuelu i ne piše ništa na web radnji sa svjećicama. Ima savjet na internetu da se prvo odvrne jedna od postojeća svjećica, samo ne piše čime da se odvrne. Treba da se kupi ili posudi pa moram da znam šta da tražim.

Trazis kljuc za svecice, ima ih raznih, uobicajena mera je 21 mm, to u prodavnicama znaju.

Ali, to nije operacija koju bih ti preporucio: odviti svecicu nije problem, ali kod ponovnog zavijanja moze lako da se dogodi da svecica krene ukrivotm i zezne navoj u glavi motora, a to je vec itekako ozbiljan problem.

Ne znam kakva je muka, ali preporucujem majstora, zamena svecica  je ocas posla.

 

 

Link to comment

Alu felne i u cemu su prednosti?

 

Menjam zimske gume pa sam nesto racunao da mi je isplativije da kupim polovne u dobrom stanju sa sve polovnim alu felnama. Moze da se nadje komplet za 120-150 E u odlicnom stanju. 

 

Moje pitanje je imaju li alu felne jos neki kvalitet sem estetskog?

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...