Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Uzimam Exide Premium uskoro, ovaj stari Vartin pali iz prve ali vergla cesto po par sekundi, ne mogu vise ga slusam. Za 1.6 benzinca da uzmem od 53 ili 64ah? Prvi je oko 8300, drugi 10200 ali cena je nebitna.

 

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Kao nisi se nafatirao, loše ti bilo

Link to comment

cena je nebitna.

 

:fantom:

 

Ja nisam uzeo manje Ah nego što je fabrička ugradnja, ali nisam uzeo ni neki koji bi bio dovoljan i za kamion. Odabrao sam proizvođača i model (Varta SilverDynamic) i uzeo najbliži fabričkom, ali ne slabiji... Vidi šta ti fabrička ugradnja kaže pa onda odaberi, ja bih tako...

Link to comment

Uzimam jednom u par godina

Sad bismo mogli da te pitamo zašto uzimaš nov akumulator na svake dve godine :lolol:

Nemoj da uzmeš manje Ah od onoga što je originalna fabrička ugradnja ili preporuka fabrike (izguglaj po modelu auta, lako ćeš naći). Obrati pažnju da li ti treba "levi" ili "desni" plus.

Link to comment

Necu zajebati, braca elektricari kod kojih sam vec uzeo jedan pre za Astru G prodaju Exide i Energizer akumulatore i oni bi mi sve odradili, samo treba da odlucim koji da uzmem. Sad sam video da je originalno za moj motor 55ah a ovi nemaju nista izmedju 53 i 64, jebem ih u ponudu.

Link to comment

Necu zajebati, braca elektricari kod kojih sam vec uzeo jedan pre za Astru G prodaju Exide i Energizer akumulatore i oni bi mi sve odradili, samo treba da odlucim koji da uzmem. Sad sam video da je originalno za moj motor 55ah a ovi nemaju nista izmedju 53 i 64, jebem ih u ponudu.

Možeš da uzmeš i 64ah nije problem, ali obrati pažnju na ovo što su ti već rekli da li za tvoj auto treba normalan raspored ili imaš tzv. kontra kleme. 

Link to comment

Za Akumulator ti je bitnija jedna druga stvar.Tu gde su naznacene Ah treba da stoji oznaka ×trocifreni broj× A (EN) recimo 560 A (EN),to je ono sto tebe treba da interesuje jer to je oznaja za startnu struju akumulatora.Dakle koliko A ce pproteci iz akumulatora kad krenes da "verglas".

 

Za tvoj motor je preporuceno 550A (EN) sto odgovara kapacitetu od 60Ah,e sad neki proizvodjaci ne znam iz kog razloga nemaju u ponudi 60ah,vec idu 45,55,66,75,100,pa su tu sad variacije od po par Ah.Dakle gledaj da pise tu negde oko 500A (EN) i kupuju.

 

A (EN) su uslovljeni kapacitetom Ah ali bespotrebno stavljas akumulator veceg kapaciteta Ah ako neki sa manjim kapacitetom (ujedno jeftiniji) daje potrebnu startnu struju za tvoj motor.

 

Evo sad pogledah ako hoces Exide onda 53Ah i uzivaj.

Edited by SDSG
Link to comment

Sve pada u vodu. Isao kod elektricara da kupim neki Exide ali mu rekao da ipak pogleda ovaj moj (Varta plavi od 55ah i 500A startne snage), cisto radi reda. Covek prikljucio one zajebancije i rekao mi da su problem lose kleme, na jednom delu pokazivalo 12.3v i tako nesto slicno a na drugom 14.1, sto je skroz ok. Ja ga pitao sta treba da se radi a on mi rekao da ce ubaciti druge kleme tj. nesto iseci, zavariti, cuda muda... Uglavnom, kaze da ce akumulator jos da traje a za ovo ce mi uzeti celih 1500 dinara. Ustedeo mi covek lepu cifru, svaka mu cast.

 

Sa druge strane, nacuo sam da ovaj mehanicar kod kojeg trenutno odrzavam auto spada u one sto ti ugrade polovan deo kad doneses ili kupis kod njega nov, sto je jako ruzno ako je istina. Ostavio sam mu auto neki dan da mi proveri to oko akumulatora a sutra ujutru mi se upalilo 8 gresaka, video check engine da sija pa odradio pedal test i izaslo 8 komada, frapirao se. Obe lambda sonde kao za zamenu, egr ventil ciscenje ili zamena, kurac palac... Mozda je slucajnost a mozda je nesto odradio i on, ko zna.

 

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Edited by Zli Gli
Link to comment

cek, ne mislis valjda da je skino sa tvog auta dobre delove i meto hrdjave?

jbt paranoik si.

 

 

elem, lako ces proveriti, sledeci put kad budes nesto menjao, otidji odma kod drugog stormaja, i ako se ispostavi da ovaj to radi, jebiga.

Link to comment

Tako mi receno od strane ljudi koji si od njega uzeli Astru G pa hteli da im on odrzava, kad vec radi uglavnom Opele i ima otpad za iste. Kazu fuserio nesto a zapravo izgleda da zna mnogo ali navodno ume da iskoristi te delove sa otpada umesto novih :D Videcemo, ja svakako zapisujem uvek sta sam kupio ali za sad i nismo nesto mnogo radili, mali servis samo. Jedino sto je mogao da skine svasta s mog auta dok je bio kod njega ali valjda nije toliko govedo, neka bude da je ovo sa lambda sondama slucajnost.

 

Sent from my ALE-L21 using Tapatalk

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...