Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Ja sam gledao mnogo ljudi koji su odlični igrači, gledao sam i kad likovi igraju wagers po par hiljada dolara, gledao sam i one turnire gde pobednik dobija 200-300k dolara i nigde mi se ne dopada kako taj fudbal izgleda. U NFL polako izumire i 7 step drop dok u Maddenu ti najbolji igrači igraju 9 step i 11 step drop. To što je u Maddenu meta ustvari nije ni prošlo pored pravog fudbala. Jako malo ljudi konstantno može da igra onako kako treba da se igra, ali to nisu competetive Madden igrači.

Pritom su u Maddenu odbrane dosta rudimentarne. u ovom College Footballu 25 su uveli i neke novine u igranju odbrane koje zbog kojih će meta verovatno ići u smeru da se još udaljava od pravog fudbala. 

 

Definitivno ću biti offline igrač. Ne znam ni koliko će mi trebati da se vratim u fazu da mogu igrati na nekim težim nivoima. pogotovo što sam pre 15-20 godina igrao na tastaturi a sad moram da se prešaltam na kontroler.

Plan je uživati u igri, malim stvarima, u recruitingu itd Ne ložimo se na top8 što se ono kaže, ali sanjaćemo i o tome da neki Kennesaw State ili Old Dominion vodimo do playoffa u sezoni 2048 ili barem do Boca Raton Bowla.

Link to comment

moram još samo jednom da napomenem koliko je jeben nivo detalja do kojih su išli kad su pravili ovu igru. npr kad Penn State ima whiteout utakmicu onda postoji šansa da između dva playa puste Mo Bambu i da onda publika skroz podivlja, pa niko na terenu ne čuje QBa i centar ne snapuje loptu (ignoriše te, iako ti verovatno 20 puta stisneš gumb za snap) pa moraš tražiti timeout ili primaš kaznu. To je referenca na utakmicu iz 2019 kad im je gostovao Michigan koji je morao da traži timeout pre prvog playa na utakmici.

ako se desi da Michigan ima heartbreaking poraz na home utakmici onda na tribinama pokažu surrender cobra fana koji je bio meme u 2015 kad su izgubili od Spartansa jer su im ovi izblokirali punt i vratili za tuddy na poslednjem playu. I za većinu škola su napravili tako neki supercool easteregg koji će se trigerovati otprilike jedanput u 30 ili 50 sati igranja. Svaka im čast.

u FC24 ti je isti vrag da li si uzeo da igraš sa Barselonom ili nekim klubom iz Indije ili Indonezije koji ima rating pola zvezdice. Razlikuju se dresovi i sve ostalo je identično. verovatno će i stadion biti isti jer camp nou uopšte nije u igrici.

  • +1 1
Link to comment

Step drop bi se resio kada bi resili AI. To je najveca mana i najteze da se izvede kako treba. Sve dok defanzivci izgledaju ko da su pali s marsa i zevaju u prazno dok WR ili TE skacu i hvataju loptu tik iznad njihove glave, nije moguce da blitzem dodjes do QB-a toliko daleko. Mislim postoji counter i za to ali vrh igraci sve to znaju pa se prilagode tajmingom ili OL adjustmentom.

 

edit. Kad se presaltas na gamepad shvatis koliko te je tastatura ogranicavala. Posebno za trcanje…

Edited by Guuundogan
Link to comment

u pravom NFL imaš jedva nešto iznad 2 sekunde od snapa do release. u maddenu za to imaš 5-6 sekundi. 

Ali svaki taj pro madden gejmer razbija džojstik kad ga sackuju posle 6 sekundi i kmeči kako komplet protivnikova linija sigurno ima shed na 99 a njegovi ne mogu ništa blokirati.

u NBA simulaciji bi to bilo kao da popizdiš što tvoji ponekad čak i promaše šut sa svoje polovine. ili što tvoj Saka ili Martineli ne daju gol svaki put kad pucaš sa 40-50 metara.

 

Pass protekcija je OP i to žestoko u odnosu na RL, a ovi pizde na EA što je pass protekcija tako loša. Da je nerfuju i naprave da barem malo liči na RL fudbal onda niko od gejmera ne bi mogao da uzme 50 passing yards po utakmici.

Da bi madden gameplay izgledao kao NFL, za to bi gejmer morao imati processing NFL quarterbacka. ali kako to nije slučaj, onda gejmer mora da uzme te dodatne  3-4 sekunde. i da on ne bi rejdžkvitao onda EA mora da napravi igru tako da on ima te dodatne sekunde. DBs su isto OP kad posmatraš u tom kontekstu, iako van konteksta izgledaju kao beskorisni.

 

neki ex-nfl i ex-koledž Qbs su u tim streaming i content creation vodama i kad gledaš njih kako igraju madden onda je to neuporedivo realističniji gameplay. 

 

Da EA napravi skroz realističan gameplay to bi završilo kao simulacija hrkljuša, jer tu igricu ni najbolji gejmeri ne mogli igrati. Kao ono kad su pre 20ak godina bili uveli QB vision kao feature, pa su posle godinu ili dve to morali da izbace jer je igrica postala preteška da se igra.

Link to comment

Ali balans se moze traziti sa nivoima beginner, pro, all maden… off i online… i to sa fokusom na OL/DL sto je kljucna stvar americkog fudbala. Postoje i slideri pa ko sta voli.

 

AI je kljuc za dobru i sto realniju simulaciju. A 95% igraca sportskih simulacija zapravo trazi arcade gameplay i one kartice sa igracima tako da… its all about the benjamins

Link to comment

v rising mu dođe kao mešavina diabla i basebuilding igre. to je na papiru za igrače poput mene, koji vole da se opuste uz igru, sakupljaju resurse, prave lepu bazu/zamak, jačaju lika dok je mozak na ispaši. uz sve to ide lepa grafika i zanimljiva borba koja je mnogo raznovrsnija nego u diablu 2 a koja je poslednja verzija koju sam igrao. 

 

no nakon što se malo uđe u igru i potroši vreme, dolazi se do protivnika koji su užasno iritirajući bez obzira što dosta zaostaju sa levelom. a tu je i lukavo ograničenje koliko može da se napreduje pre nego što se pređu određene prepreke. 

 

guglao sam, iako mi guglanje uvek uništi doživljaj, i ispalo je da je rešenje (možda ne jedino iako u mom slučaju tako izgleda) za nezgodne bossove specifična kombinacija spellova do koje se dolazi prostim eksperimentisanjem odnosno trošenjem vremena. ne moram da naglašavam koliko me je to razočaralo i sad sam u fazonu da li uopšte da nastavljam sa igrom koja mi se zapravo sviđa.

Link to comment

Probah Hot Lap Racing u verziji za PC i prijatno sam iznenadjen. Ocekivao sam neku arkadnu voznju i to sam i dobio (cak je i Top Gear uradio recenziju za istu). Postoji puno opcija. Od karijere, sampionata, pa sve do multiplejera za 4 igraca. Karijera mod je simpaticno jednostavan. Nakon startnih testova, krece se sa dobijanjem licenci, na osnovu rezultata u odredjenim takmicenjima. Pozitivne stvari, poput voznje bez greske, rekordnih krugova, dobrog sezonskog plasmana se nagradjuju bodovima, dok se dedukcija vrsi za svako izletanje sa staze, izazivanje karambola, pokusaje varanja.

Ono sto mi se posebno dopalo je pristojan broj staza, te njihovih varijacija (za neke i po 5-6 varijanti). Izbor automobila je neocekivano dobar, pri cemu imamo i neka preuzeta iz istorije moto sporta (ja sam vrsio testiranja staza sa modelom Minardija iz 1991. sezone). Tu je i Brabham, za one koji vole nesto jos starije.

Simpatican naslov nema sta. Verovatno bi utisak bio jos bolji, da imam sa kim da probam za 2 ili vise igraca.

  • +1 1
Link to comment
On 8. 6. 2024. at 12:27, Calavera said:

imate marvel's midnight suns na epicu za dž, nemoj da vidim da neko nije uzo :sleep:

 

Sad je na popustu na Steamu, sta je toliko dobro kod te igre? Vidim da je onaj potezni might&magic sistem fajta, nikad nisam bio veliki fan toga.

Link to comment
4 minutes ago, goofs said:

 

Sad je na popustu na Steamu, sta je toliko dobro kod te igre? Vidim da je onaj potezni might&magic sistem fajta, nikad nisam bio veliki fan toga.

 

 

midnight suns je dosta jedinstven uradak, teško je reći da li će ti se svideti ili ne dok ga ne probaš, zato sam onomad i ukazao™ na taj epicov poklon da možete da ga overite bez da dajete pare na njega. doduše, ako nisi ljubitelj potezne borbe, verovatno nije za tebe, ovde imaš to + dodatni taktički element deckbuildinga, tj. građenja kolekcije abilitija koje će ti heroji imati na raspolaganju u borbi. možda da probaš ako si BAŠ fan marvela, mada ni to nije sigurica da će ti se dopasti, ovo je bliže campy tonu marvelovih stripova nego mcu filmovima.

 

  • Hvala 1
Link to comment
  • 3 weeks later...

Probah Eden Genesis. Podseca na klasicnu metroidvaniu, mada mi se cini da su previse zakomplikovali platformske elemente. Meni ide na nerve ako treba 100 puta brzo da stiskam 2-3 tastera, da bih izveo neku kombinaciju koju su autori zamislili. Sama prica deluje zanimljivo, no pomenuti dizajn definitvno nije za mene.

 

Kada je rec o istom tipu igara, imam instalirane i Bloodstained-Ritual of the Night, te Metroid Dread (kome sam odlucio da ponovo dam sansu, posto mi je to jedna od omiljenih fransiza). Za Bloostained nemam zamerke, dok kod potonjeg vec ranije pisah, da ne volim neunistive (ili skoro neunistive) neprijatelje, no valjda mora nesto da nervira.

 

Voznje retko igram, ali probah F122. Kritike nisu neke, no ja nisam razocaran. Napravih svoj tim, sto je verovatno bila greska, posto u startu imam najgori bolid. Kao pocetnik, ukljucio sam vecinu asista, osim onih za kocenje i skretanje, sto je vec malcice glupo. Osnovna zamerka mi je sporost na pravcu. U krivinama obicno imam prednost, tamo gde treba da je bude, ali cim se ispravimo corak. Mozda ja jednostavno ne umem, mada su preticanja stvarno previse retka. Mogucnost angazovanja poznatih vozaca u career modu je simpaticna stvar.

 

Jedan od meni simpaticnijih tipova igara, su kulinarski naslovi, gde skupljamo sastojke, recepte i tome slicno i obicno pokusavamo da iscupamo iz bule neki restoran/kafanu. Cuisineer i Magical Delicacy recimo tu spadaju. Sve to moze biti deo svojevrsne farming simulacije, uz neku siru pricu, poput The Witch of Fern Island, gde smo naravno u ulozi mlade vestice, koja sticajem okolnosti zavrsava na pomenutom ostrvu.

 

Naravno, tu je solidan broj igara koje igram na kasicicu. Lords of the Fallen, gde dodam nivo ili 2; Pillars of Eternity 2, koji pokusavam da odigram u kontinuitetu. Treba se probati i Elden Ring sa ekspanzijom, a ove vrucine nerviraju.

 

  • +1 2
Link to comment

Crusader Kings 3, igrao neko? Konkretno onaj mod za GoT?

 

Vidim da moram da prodjem dvosemestralni kurs da bi se uopšte uhvatio u koštac sa ovom igrom, pa me zanima vredi li?

Link to comment
1 hour ago, goofs said:

Crusader Kings 3, igrao neko? Konkretno onaj mod za GoT?

 

Vidim da moram da prodjem dvosemestralni kurs da bi se uopšte uhvatio u koštac sa ovom igrom, pa me zanima vredi li?

 

Nisam probao GoT mod iako sam hteo, ali sam probao igru sa DLC-om. Vredi, lakša je nego EU4 i HOI4. Ono što bih ti svakako preporučio jeste da odigraš jednu partiju sa malom nacijom (feudalnom, npr. neke od italijanskih državica da probaš), zatim sa varvarima tipa Island, koji mogu da kradu zlato kroz Raid oblasti, i na kraju sa nekom većom nacijom da suštinski shvatiš kako sve funkcioniše.

  • Hvala 1
Link to comment

Posle bezmalo 3 decenije gejminga nedavno sam poklekao i konačno uradio ono što sam dugo izbegavao i osuđivao a to je kupovina DLCa. I to ne jednog nego dva sa promenljivim rezultatima.

 

Ono što je definitivno uticalo na to je nedostatak vremena kog od kako je došlo dete nemam kao pre pa je lakše bilo igrati nešto blago poznato a opet novo.

 

Prvo je izbor pa ja Phantom Liberty CP2077 koji sam prešao još na PS4 kao Street kid stealth/sniper. Tada je bilo dosta bagova iako ne toliko velikih no mi je priča bila dovoljno dobra da je izguram do kraja.

 

Ovaj put je plan bio da odigram samo DLC ali je to brzo palo u vodu kada sam video da je praktično ceo skill sistem overhaulovan pa sam brzinski napravio ženskog corpo full melee lika sa katanom.

 

Sem nekih omiljenih misija (psycho huntovi,taxi sa različitim ličnostima i raspeće, Manchurian candidate) trudio sam se da ubrzam playthrough do DLC dela kao i da igram neke misije i razvijam odnose koje nisam u prvom playthrough.

 

Prvo iznenađenje je koliko je (slučajno ili namerno) melee pokvaren u smislu da je posle određenog vremena lakše igrati sa solidnom katanom nego Smart puškama. AI u igri jednostavno nema efikasan način da se nosi sa sandevista usporavanjem vremena i to važi za sve od bossova do low level prašinara. Kada se na to doda solidan + na % critical chance, locate weakness i razni adrenalin boostovi, sve postaje gotovo prelako.

 

E sad glavni razlog igranja tj Phantom Liberty DLC. Bez puno spojla vredi svake pare. Idris Elba se super uklopio, cela priča ima cyberpunk James Bond vibe, dosta upitnih i teških izbora, jednu sjajnu tj grandioznu misiju koja ne može da se meri ni sa jednom u igri i povrh svega potpuno novi ending koji po meni zapravo ima najviše smisla od svih. Jedino što mi nije leglo su ti novi DLC skillovi koji su praktično bili bezvredni za moj build.

Edited by *edited by mod
  • +1 2
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...