Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Oborio Ghostwire Tokyo pa da prijavim da se ne zaleće ko ne treba.

 

U najavi i trejleru deluje odlično ali u izvedbi poprilično škripi. Ali ajde da krenem od dobrih stvari. Ceo Tokio je jako dobro i detaljno urađen. od zgrada, uličica i enterijera. Svaki item koji se nađe (health, story ili colectible) ima svoju detaljnu priču i opis u inventaru. To važi za bukvalno sve, od brendirane kesice čipsa, preko šlema iz Edo perioda pa sve do akcionih figurica. Osnovna priča je solidna i nije duga. Dobra je i optimizacija za džojstik mada bi u PS5 ekskluzivi to već moglo i da se podrazumeva.

 

Loše je to što je ceo setup sa ultra detaljnim Tokiom uništen time što u igri ne postoji ni jedan NPC (počinjem da mislim da Bethesda ozbiljno ima nešto protiv njih) ceo grad je prekrila gusta magla i svi su pomrli. U gradu se nalaze samo demoni, glavni negativci i glavni lik. Questovi se dobijaju preko indentično izgledajućih duhova ili audio traka što posle 10ak kvestova počne prilično da smara. Protivnika ima svega 4-5 vrsta, ostalo su varijacije na temu tipa ista vrta ali ovaj je debeo pa jače udara ili je ovaj mršaviji pa je brži. Sama borba deluje u startu zabavno ali se na kraju svodi na bacanje jedne od tri magije koje su zapravo više neka vrsta oružija (vetar je pištolj, voda je shotgun a vatra je bomba) tako da i to u kombinaciji sa repetativnim protivnicima dovodi do zamora i dosade.

 

Glavni utisak je da je kao da je ovu igru pravio neki etnografski muzej u Japanu jer je svaki side quest i svaki protivnik vuče poreklo iz nekih njihovih priča, mitova i urbanih legendi. Sve je to detaljno objašnjeno  u samoj igri ali da budem iskren ne znam kome je van Japana to namenjeno jer oni koji su toliki entuzijasti verovatno već znaju dobar deo toga a prosečan igrač teško da će da se zainteresuje da pita zašto je u javnom WC ukleta treća kabina, zašto XY demon voli svež krastavac ili kako je kišobran postao živ i dobio noge.

  • +1 4
Link to comment

Slozio sam klincu pc u njegovoj sobi, sad treba da se registrujemo na sve te epic, gog.. (moze preporuka i za to, sta prvo, sta je najbolje za pocetak). Pitanje: Mozemo li koristiti jedan taj npr epic nalog za igranje/ koriscenje na dva uredjaja? Istovremeno?

Link to comment

Epic je dobar izbor za početak jer imaju high-profile naslove stalno za pokupiti besplatno, mesečno rotiraju. Na Steamu imaš besplatnih igara ali je većina krš. Na GOGu retko ima besplatnih, ali ima dobrih akcija. Mada je GOG više za nas matore i retro orjentisane.

  • +1 1
Link to comment

Uzeo da igram God of War PC verziju, nisam ni znao da ima.

 

Dobro vozi za sada interaktivni film. Poželi čovek da ima dece pa da ih ovako vaspitava, strogo ali pravično.

 

boy-god-of-war.gif

  • +1 1
Link to comment

najavili su u soniju da će sve više njihovih ekskluziva izlaziti i za pc, mada pretpostavljam s godinu ili dve zakašnjenja. skoro su najavili i rimaster prvog the last of us, persona 5 royal dolazi u decembru (i na game pass), jedino se bloodborne i ovih par noviteta junački drže.

 

god of war je naravno super, miljama daleko od onih krindžfestova™ od originalnih igara. da nije reciklaže minibosova i pomerene krivulje težine na hardu (bar na početku, sećam se kako sam mlatnuo onog prvog zombija deset puta a on još bauljao okolo, odma sam prebacio na normal), to bi realno bila savršena igra.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...