Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Pa dobro, šta je drugačije onda? Ambijent? Zgrada u kojoj započinješ igru i lokacije koje obilaziš? Jel ima nečega novog za trgovinu?

Oslobađanje javne kuće ima u originalnoj verziji i ubijanje silovatelja...

Link to comment

Ma znam, nego kažem da zbog dužine mora se preći na dark side, jbg. Original sam obrnuo za 40-ak dana, nisam morao da roknem maltene nikoga. Ovdje nema šanse da preživiš a da ne ideš među ubice, silovatelje, naoružane i slične.

 

Ma nema ništa novo, samo su drugačiji "eventi", drugačiji storyline, i dužina, ima i nekih novih likova (mada se to skida isto posebno), ja dobio nekog Emanuela, drvosječu, više fosni dobiješ od cijepanja namještaja  :s_d:

Link to comment

Samo malo da pljucnem po skriptovano/animiranim igricama koje ne traže nikakav igrački angažman sem da se u određenom vremenskom trenutku stisne krug, kocka, iks ili trougao i tako uspešno izvrši zadatak™... :dry: toga sve više i više izgleda

Link to comment

Тек ће да их буде. :(

 

Јуче Активижн Близард за 6 млрд долара купио компанију која је направила Кенди Краш. Ненормална цена наизглед пошто Кенди Краш ипак лагано тоне - Мајкрософт је платио Мајнкрафт трећину тог износа, побогу :isuse: - али изгледа да их нису купили због библиотеке од 70 једнако дебилних наслова, већ због намере да већи део своје колекције оспособе за мобајл гејминг. :headbang:

Edited by Прслин
Link to comment

Била је скоро вест и да Конами гаси ААА одељење, а у исто време их је напустио Коџима.

 

Мобајл постаје главна платформа, што на кратак рок значи опасно заглупљивање. Сада ваља уживати у последњим трзајевима Златног доба видео игара, а онда иде хибернација до тренутка када ће мобајл моћи да тера квалитетан ви-ар, што делује као нонсенс али само за оне које не капирају потенцијал огментеда.

 

О томе можемо на Уметности. :nobles::Jova:

Edited by Прслин
Link to comment

Nema mesta panici, to su dva skroz razlicita trzista. Zna se cemu sluze mobile igre, da se igraju par minuta u autobusu ili dok pricas s nekim dosadnim ljudima i nakon toga bace u ropotarnicu povijesti™ ^_^

 

i-GgW57X4-1050x10000.jpg

Link to comment

Kad vec pomenu Kojimu, upravo igram Metal Gear Rising: Revengeance. Jeste da je brat Hideo tu samo izvrsni producent (njegov tim je batalio razvoj na igri u 2011. jer su videli da ne znaju da naprave akcioni naslov, pa su je prepustili Platinum Gamesu, studiju koji je doneo 1 Bayonettu na ovaj svet  :Hail: ), ali ima tu mnogo klasicnih MGS ludjenja™ - veliki roboti koji se oglasavaju mukanjem, nano i druge masine, duge konverzacije o smislu zivota onako kako ih zamislja tinejdzer, itd.  :jerry:

 

Osnovna razlika je u gameplayu, tamo gde je osnovni MGS serijal bio naklonjen stealthu, Revengeance trazi od igraca cistu hack n slash akciju. Istina, ima i ovde solidan broj trenutaka u kojima se igrac moze prisunjati neprijateljima s ledja i resiti ih se jednim pritiskom na dugme, ali borbeni sistem je ovde toliko kvalitetan da ce se vecina ljudi u takvim situacijama bez ikakve sumnje odluciti na macevalacki duel. Revengeance vrlo rano pokazuje igracu da obican buttonmashing ovde nece prolaziti i da svaki fajt zahteva odredjenu kolicinu taktike da bi se prezivelo. Bossovi su tek posebna prica - ima ih mnogo i svaki je skroz drugaciji, i po stilu (oblacenja -_-) i po nacinu na koji se bori. Svaki trazi drugaciji pristup, a neretko se mora posegnuti i za drugim oruzjima pored vernog seciva.

 

Jedino sto mi se za sad ne svidja su kamera (avaj, u ovakvoj igri je to skoro neizbezno) i to sto se igra prilicno trudi da sakrije vaznost pariranja. Ja sam tek posle nekih sat vremena provedenog u igri provalio da se pariranje izvodi pritiskom na dugme za brzi napad i pravac iz kojeg neprijatelj napada, a NE na pravac iz kojeg dolazi udarac. Dosta je to sturo objasnjeno, a bez ikakve sumnje je najbitniji potez u igri koji se valja savladati cim je pre moguce.

 

Edited by Calavera
Link to comment

Rani reviews Fallout 4 kukaju oko iste stvari oko koje sam inicijalno i ja, mada iz suprotne pozicije. Ovaj konkretno zamera što combat ne liči još više na modernu FPS igru nego pravi kompromise i gura novi VATS igračima pod nos hteli ne hteli. Navodno ne može teži neprijatelj da se dobije bez korišćenja istog, a vizuelno, reakcije upucanika™ i dalje kaskaju ~10 godina za konkurencijom.

 

Tačno sam znao da će tako da ispadne, pokušavaju da naprave od Fallouta ono što nije, da ga učine zavisnim više od skilla nego od RPG statistika a izgleda da numeju™. Zašto bre, zar nisu sa F3 uboli pristojan balans između FPS i poteznog RPG combat simulatora? Forsirajući ovaj bullet time VATS sve nas pomeraju iz udobnog ass groove-a, jedne ulevo a druge udesno.

Edited by Weenie Pooh
Link to comment

Rani reviews Fallout 4 kukaju oko iste stvari oko koje sam inicijalno i ja, mada iz suprotne pozicije. Ovaj konkretno zamera što combat ne liči još više na modernu FPS igru nego pravi kompromise i gura novi VATS igračima pod nos hteli ne hteli. Navodno ne može teži neprijatelj da se dobije bez korišćenja istog, a vizuelno, reakcije upucanika™ i dalje kaskaju ~10 godina za konkurencijom.

 

Tačno sam znao da će tako da ispadne, pokušavaju da naprave od Fallouta ono što nije, da ga učine zavisnim više od skilla nego od RPG statistika a izgleda da numeju™. Zašto bre, zar nisu sa F3 uboli pristojan balans između FPS i poteznog RPG combat simulatora? Forsirajući ovaj bullet time VATS sve nas pomeraju iz udobnog ass groove-a, jedne ulevo a druge udesno.

 

I smell a DLC - Fallout 3 VATS pipboy upgrade. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...