Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

vauuuuu!!!!

 

evo i neki, čini mi se najsvežiji, update:

 

Da, svidja mi se ovo sto sam video i procitao do sada. Rimejkovi Monkey Islanda jos nisu stigli na red, ali cujem da igracka publika bas i nije pala na dupe onomad <_<

 

In ader njuz, Arkham City je definitivan napredak u odnosu na Asylum, koji je i onako bio vise nego kvalitetan uradak. Doduse, dosta od mog utiska otpada na cinjenicu da sam City, za razliku od Asyluma, ipak odigrao kako dobri Bob zapoveda - naslonjen u stolicu i s gamepadom u ruci -_- Batinanje s mnostvom neprijatelja zaista deluje daleko jednostavnije i zabavnije u prirodnom okruzenju.

 

Pored tih krajnje subjektivnih utisaka, najveci napredak Cityja u odnosu na Asylum lezi u Gothamu (zapravo se vise radi o kvartu u Gothamu, ali necemo cepidlaciti) i nelinearnosti koju isti sa sobom nosi. Ne samo sto je krstarenje gradom metodom klepetanja plastom i bacanja bet-kuke na obliznje zgrade i bandere izvedeno krajnje seksi, nego su sad tu i side missions i jos gomila lipih stvari tipa pojacanje Batmanovog arsenala, igranje s Catwoman i kompleksnije zagonetke. Asylum je ipak bio svedenije iskustvo, sto svakako ima svojih prednosti, ali je cesto znao i da smori s obzirom da si tamo imao izbor samo izmedju jos 1 partije mlacenja s novom kamarom neprijatelja ili trazenja onih nesretnih Riddlerovih trofeja.

Link to comment

Meni relativno OK deluje PES 2016, doduše to tradicionalno igramo kod drugara dva na dva zadnjih četiri-pet godina, pa bude kuknjava kad se promeni verzija na godišnjem nivou ali uglavnom svi legnu na rudu posle. Za sad ovaj zadnji igrasmo tri-četiri puta ali stvarno ne izvaljujem po čemu je toliko tragičan.

 

Nije uopšte tragičan, vole ljudi da kukaju. Mene par sitnica nervira (npr. idiotski interfejs koji ignoriše miša, treba mečku da rodiš da bi kupio igrača) i nedostaje mi attention to fancypants details koji ide uz FIFU. Mislim da ću je skinuti samo da bih malo promenio komentatore koji su mi se već smučili, da bih čuo Fifine kako pominju up-to-date dešavanja u klubovima, da bih gledao Sturridge dance proslavu gola i takve gluposti.

Link to comment

Meni relativno OK deluje PES 2016, doduše to tradicionalno igramo kod drugara dva na dva zadnjih četiri-pet godina, pa bude kuknjava kad se promeni verzija na godišnjem nivou ali uglavnom svi legnu na rudu posle. Za sad ovaj zadnji igrasmo tri-četiri puta ali stvarno ne izvaljujem po čemu je toliko tragičan. Ako se dobro sećam 2014 je uveo potpuno novi match engine pa se dosta sve promenilo u odnosu na prethodnih nekoliko verzija....U svakom slučaju baš 2013 sam ubedljivo najviše igrao, stvarno ne kontam šta bih dobio da se sad vratim na njega.

 

@Svarog

 

Ovo me zaintrigiralo, zato što je kod mene potpuno suprotan slučaj. Drndao sam praktično sve iteracije ISSa i kasnije PESa na PSX 1 od 1998 pa nadalje i bio sam vrlo srećan kad je čini mi se PES 3 (?) izašao za Windows, očekivala se mnogo bolja grafika i sve u tom stilu ali mi je sam gameplay bio očajan, pokušavao kasnije sa 4, 5, i čini mi se baš tom šesticom gde sam konačno totalno digao ruke, i negde do PES 2012 sam igrao pretpotopsku emuliranu verziju sa PSX keca. Kapiram da mnogo zavisi šta ko hoće od igre, meni su te završne verzije sa PS 1 bile odlične zato što su u to vreme predstavljale ubedljivo najrealniji fudbal koji je mogao tad da se igra na kompu/konzoli, taj kasniji KONAMI pristup mi nije legao nikako u prvih par godina pravljenja igre za Windows...

 

hmmm.. ajd da proba da odgovorim.

 

ono što je mene, i ljude koje poznajem, nateralo da se zaljubimo u PES bila je realnost, ali ne samog game mechanics-a koji jeste bio bolji nego u FIFA-i ali ne toliko. već je bila prenesena realnost igrača. dok u FIFA-ma dobar odbrambeni (čini mi se da su ocene i tada išle do 99) imao ocenu 95 tako što bi mu sve karakteristike bile nabudžene, uključujući i šut i passing, kod PES-a to već nije bio slučaj. Koller, Flo, Žigić bi ti donosili šanse iz skok igre ali su bili sporaći, Schloles ili Nedved su bili gromovnici iz daljine za razliku od Ronaldinja, pa si imao i taj specijal sa odličnim izvođačima slobodnjaka... imao si utisak da igraš sa pravim igračima i morao si da prilagođavaš stil igre onome što imaš.

ipak, igra je bila, iako realističnija od protivnika, sasvim arkadna. kiša golova je bila najnormalnija stvar. bilo je super zabavno.

za razliku od tadašnjih alternativa (FIFA, SWOS) u PES-u nisi imao neke kombinacije koje garantuju gol (tipa udarac sa roglja šesnaesterca).

dodatno, a ustvari možda i najbitnija stvar, PES je bio lak za početnike. mogao si brzo da dođeš do toga da si korektan u igri, izvodiš duple pasove, daješ golove... pa čak i da pobediš nekog ortaka koji duže igra od tebe i nominalno je mnogo bolji.

 

e onda su krenuli da idu sa sve realističnijim endžinima. toliko da su delovi od, valjda ne mašim godinu, neke 2011. postali neigrivi.

stvarno si morao da utrošiš mnogo vremena da bi savladao igru, čak one proste elemente. pa ni onda ne bi bilo lako.

jako jako teško je postalo uspostaviti neku igru na sredini terena, ziceri nisu više bili ziceri. 0:0 nam je postao standardni rezultat. užas.

ovde moram da dodam i to da negde u to vreme sam ja lično prestao da igram redovno i svelo sa na periodična okupljanja sa društvom. možda, da smo igrali redovno bi imali drugačiji doživljaj.

 

FIFA-e sam u međuvremenu overavao sporadično. i svaki put je bilo razočaravajuće. nekako preglomazno. svaki put sa, čini mi se, nekim sumanutim novitetima (sećam se da si u nekom delu morao da eksplicitno kažeš saigračima da utrčavaju u prazan prostor).

 

dosta sam skeptičan bio kada sam prvi put uključio FIFA 2015. i bio sam, i dalje jesam, stvarno zadovoljan. dovoljno je lako i zabavno. kome god da sam pokazao, a sve zakleti PES-ovci, se brzo snašao i nakon 2-3 partije smo igrali ravnopravne partije. još da spomenem da je moguće namestiti joypad na "alternative mode" što je ustvari raspored sa PES-a. dodatno olakšava tranziciju.

Link to comment

Malo sam poceo Shadowrun Returns, bez ikakvog predznanja o pen-and-paper verziji, cini mi se da ga je neko na topicu pominjao svojevremeno. Nema sta, kombinacija vilovnjaka, orka i zmajeva sa cyberpunk settingom mi udara na slabosti za koje nisam ni znao da ih imam! Svet je divan, atmosfera jos bolja, a i gameplay nakon nekih sat vremena provedenih u igri deluje dovoljno intrigantno...

 

shadowrun.jpg

Link to comment

Nemam ni ja neka predznanja kad je Shadowrun u pitanju, ali upravo iz navedenih razloga (vilenjaci, orci, zmajevi, oh my) nema šanse da ću probati igru.

 

Doduše lep je screenshot, tačno me je podsetio da Wastelands 2 još čami na hard disku, instaliran pre sto godina. Sad ne znam da li mi se isplati da nastavljam gde sam stao ili da krenem ispočetka? Sećam se da smo taman počeli da na jedvite jade razvaljujemo neke džinovske robote kad sam sticajem okolnosti morao da batalim...

Link to comment

Nemam ni ja neka predznanja kad je Shadowrun u pitanju, ali upravo iz navedenih razloga (vilenjaci, orci, zmajevi, oh my) nema šanse da ću probati igru.

 

Ja se ovde trudim da te edukujem, ali sad vidim da nisi vredan toga  :fantom: Ozbiljno, mislim da bi ti se svidelo ovo - borbe su prakticno preslikane iz XCOMa!

Link to comment

Ja se ovde trudim da te edukujem, ali sad vidim da nisi vredan toga  :fantom: Ozbiljno, mislim da bi ti se svidelo ovo - borbe su prakticno preslikane iz XCOMa!

 

Ma verujem, ali nema šanse da se hvatam za to. Odavno me izluđuje opsesivno guranje vilenjaka i patuljaka i ostalih hobita tamo gde im mesto nije. Ja sam generalno all for rušenje žanrovskih granica, ali ne ako se od sa fantasy strane uzimaju najizlizanije trope. (Mogu samo da zamislim šta se onda uzima sa sajberpank strane.)

Link to comment

Neuka osobo, Shadowrun RPG je jedno od najboljih zezanja u istoriji gejminga.

Evo moje ekipe, ja sam ovaj gnom koji jaše orka, podeljena dvotelna ličnost po imenu Braća Jerković.

 

rvvdk8.jpg

Link to comment

Svu sam tu u hvalu odavno čuo, džabe. You lost me at "gnom koji jaše orka", mada bi i samo "gnom" ili "ork" bilo dovoljno. Obaška to što evidentno jašeš patuljka -_- 

Link to comment

Znas li ti Vaso da je covek iza Shadowrun Returnsa zapravo Jordan Weisman, tvorac originalnog Shadowruna? ^_^ Jesi igrao ti ovo?

Edited by Calavera
Link to comment

To ono kao što je Sid Meier lično, sa svojih deset titanskih prstiju, dizajnirao svaku Civilizaciju i sve ostale igre čiji naslovi počinju sa "Sid Meier's..."?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...