Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Ima li šta pametno a da se samo klikće? Još ako ima nekakvu priču puna kapa...fali mi gemini rue

 

Stasis anyone?

Mada ppp slabo fura ove indie hipsteraje, možda evetualno brat calavera :(

 

tumblr_mbsjwuKAL91qcn4i6o1_1280.jpg

 

The_Dig_artwork.jpg

 

beneath-a-steel-sky.jpg

Link to comment

Jel probao neko FIFU? Znam da je do pre par godina bilo bogohuljenje da se igra (i pominje FIFA) al reko ajde da pitam.

Novi PES je kerov-qrac, tacnije sve od 13 naovamo je truba.

Link to comment

Čini mi se da je i na pppu preovladala fifa, mada su mojih par pokušaja da idem u korak sa svetom skroz neslavno propali. Možda je bolja na konzolama, ali meni gejmplej na kompu nije bio ni priči pesu koga svi toliko pljuju (jer ne znaju da igraju je moja teorija  :mad: )

 

Ali ne pikam fudbale već 2-3 god tako da nem pojma, nisam ovde da ti pomognem nego da ubijem vreme do lš :fantom:

Edited by Ruxin
Link to comment

Meni je ovaj PES lepo legao sve dok nisam naišao na jebeni Stoke City i njihovu neodbranjivu taktiku - čim krenu sa centra spiče dugu loptu na Mame Birama koga ja kao treba da ispratim sa štoperom koji mi se još ne vidi na ekranu :isuse: Kad ih najzad ukadriraju, Mamebirač je već jedan na jedan sa golmanom dok štoperi vrludaju negde okolo. Tvrdoglavo nisam hteo da menjam kameru, i do kraja sam primio pet golova od njega na taj način (plus jedan od Šakire iz slobodnjaka), izgubio 6-4.

 

Sad iz principa više neću da se igram.

Link to comment

Mene uzasno smara sto, bez obzira na level, sudija ne svira apsolutno nista u moju korist. Mozda sam imao 2 ili 3 slobodnjaka na ivici 16m i to u onim trenucima lucidnosti kad vodim 3:0 i pokusavam da prodam neki novi dribling, pa slucajno naletim u makaze stopera/mesara.

 

Da ne pricamo o imenima i grbovima klubova, te neobavljenim letnjim transferima. Sacekacu patch pa probati tad. A dotle probati FIFA.

 

Jbg godine uzimaju svoje, nema se vise vremena za peglanje turnira sa jos par ortaka i zaginjavanje do sutra ujutru :(.

Link to comment

Pa lepo ti je objasnio™:

Jbg godine uzimaju svoje  :(.

 

Ali Coltrane, patcheva za PES je bilo koliko hoćeš u prethodnih par meseci, svi ispravljaju imena, grbove, dresove engleskih klubova, dodaju Bundesligu, i sređuju transfere (doduše ovo poslednje varira). Neki menjaju i AI, ali te nisam skidao.

 

Fifu ću probati kad stignem, mada me mrzi i da počinjem da skidam 15 GB fajl po fajl (umesto u jednom torentu).

Link to comment

Ali jos nijedan nije sredio sve transfere i malo promenio samu igru (secam se pre par verzija da je jedan i ubrzavao igru posto igra i na bilo kom speed modu nije bila igriva). Zanemarimo sminku (grbovi, dresovi, imena klubova...), ja cekam prave promene i tako je to skoro uvek u PESu - ceka se bar mesec dana od zvanicnog izlaska da bi se fino igrala.

 

Link to comment

vauuuuu!!!!

 

evo i neki, čini mi se najsvežiji, update:

 

 

They confirmed that they received the assets Lucasarts created for their remake when they started, and that they were going to look into how much was salvageable for their own remake. Mostly on the tech side, the art was created by a studio in Korea (like the Monkey Island remakes - and those received their fair share of criticism on the art side at the time), and Double Fine is full of their own artists, so I'm guessing they'll redraw most of it to keep some consistency over the entire project, as well as being able to use the talents of artists working on the original game (a luxury Lucasarts didn't have). It'll be better for the eventual game.

For reference, the Grim remake took about a year and a half to make, and when they announced DoTT they had just closed the deal (they weren't working on it yet). Also consider that Day of the Tentacle will take a lot more work - for Grim they just had to update the textures of the characters and objects as well as some engine work, for Day of the Tentacle they'll have to redraw all the art and rework the animation as well (and there is a lot of animation in DoTT, including quite a lot of full screen animation). That simply takes a lot of time. They didn't have to touch the animation of Grim at all. Also, the team that's doing this remake is the same team that did Grim Fandango, and they were still finishing that one when they announced they'd do DoTT after that. They announced it pretty early, some time before they could actually start working on it.

They have been answering fan questions fairly frequently on their forums, and they created some posters (posted above) for PAX as well. They also said they wouldn't be able to show much of the game until it's fairly close to release, because it depends on the art so much. We won't see much until that's (nearly) finalized. It's coming, but I wouldn't be surprised if it'll take until the end of the year or maybe even 2016.

Link to comment

Jel probao neko FIFU? Znam da je do pre par godina bilo bogohuljenje da se igra (i pominje FIFA) al reko ajde da pitam.

Novi PES je kerov-qrac, tacnije sve od 13 naovamo je truba.

 

my 2cents...

 

Igram FIFA 2015 negde od Februara... za razliku od nekoliko poslednjih PES-ova koje sam igrao, ne mogu da se setim tačno koje verzije, ovo je zabavno.

ali stvarno. ok, ima nekih falinki, ali možeš da zuneš golčinu i sa preko 25m i to na težim nivoima. možeš da predriblaš i po 2-3 protivnika. možeš da spojiš par kratkih pasova. možeš da daš glavom nakon centaršuta sa strane.

što se tiče brzine - šta znam, možda bi mogla za nijansu da je brža ali je i ovo sasvim sasvim dobro.

 

ovi noviji PES-ovi su sve neko mučenje. JSL krljanje na sredini, saplitanje, muljanje, pa nekako uguraš loptu u 16m i onda šta ti Bog da tamo.

svima pričam kako smo se skupili kod mene pre nekih godinu dana i uključili taj neki noviji PES.

muljanje, muljanje, svi nešto nadrndani... nakon sat-dva padne nam na pamet da instaliramo PES 6 (to još uvek čuvam!!!).

i da vidiš šta je promena - leti na sve strane, krljaj, šutevi s distance, golovi glavom... svi odjednom veseli, galame...

 

FIFA 2015 je negde blizu ovome gore. nije arkadna kao PES 6 ali može da pruži zabavu.

 

ima jedino tu manu što me online satiru kojekakva deca sa po 7:0, 9:1 i tome slično, ali mislim da je to više do mene a ne do igre.

Edited by Svarog
Link to comment

Meni relativno OK deluje PES 2016, doduše to tradicionalno igramo kod drugara dva na dva zadnjih četiri-pet godina, pa bude kuknjava kad se promeni verzija na godišnjem nivou ali uglavnom svi legnu na rudu posle. Za sad ovaj zadnji igrasmo tri-četiri puta ali stvarno ne izvaljujem po čemu je toliko tragičan. Ako se dobro sećam 2014 je uveo potpuno novi match engine pa se dosta sve promenilo u odnosu na prethodnih nekoliko verzija....U svakom slučaju baš 2013 sam ubedljivo najviše igrao, stvarno ne kontam šta bih dobio da se sad vratim na njega.

 

@Svarog

 

Ovo me zaintrigiralo, zato što je kod mene potpuno suprotan slučaj. Drndao sam praktično sve iteracije ISSa i kasnije PESa na PSX 1 od 1998 pa nadalje i bio sam vrlo srećan kad je čini mi se PES 3 (?) izašao za Windows, očekivala se mnogo bolja grafika i sve u tom stilu ali mi je sam gameplay bio očajan, pokušavao kasnije sa 4, 5, i čini mi se baš tom šesticom gde sam konačno totalno digao ruke, i negde do PES 2012 sam igrao pretpotopsku emuliranu verziju sa PSX keca. Kapiram da mnogo zavisi šta ko hoće od igre, meni su te završne verzije sa PS 1 bile odlične zato što su u to vreme predstavljale ubedljivo najrealniji fudbal koji je mogao tad da se igra na kompu/konzoli, taj kasniji KONAMI pristup mi nije legao nikako u prvih par godina pravljenja igre za Windows...

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...