Jump to content
IGNORED

Internet kupovina


Alphons

Recommended Posts

Juce sam reklamirao Gearbestu posiljku koju nikad nisam dobio.Trebala je da stigne pre mesec i kusur dana ali nema je.Navodno je stigla do Bg ali posle toga nestala.Zvao i pisao carini i javio mi se lik iz unutrasnje kontrole koji je bio ljubazan i predusretljiv,koji mi je rekao da posiljka pod tim i tim brojem nikad nije zavedena/stigla do njih i da cimam postu.Ni tamo nisam imao srece,pa sam juce pisao Gearbestu gde sam vec u prvom obracanju trazio ili novu posiljku ili novce nazad.Razmenili smo po dva maila i jutros stize ponuda kako sam i trazio.Poslace mi istu sitnicu ponovo for free ili da mi vrnu pare ako zelim.Odlucio sam se za opciju br 1.Vrlo profesinalno od strane Kineza, prvi put imam ovakav problem i sve je reseno za pola dana nema veze sto je subota/nedelja.Za pohvalu

Link to comment

Prvi put sam kupio ozbiljnu odeću preko neta. Farmerke m&s. Imao sam jedne ovde i po njima sam odabrao broj. Doduše isporučene su drugaru u fra pa mi je on doneo. Odlično mi odgovaraju, a za lovu koju sam dao nisam u bgd mogao da kupim jedne takve a sad sam kupio dva para

Link to comment
  • 2 weeks later...

Jel ima neko iskustva sa vraćanjem robe/para na ebay-u? Na aliju se pare prosleđuju prodavcu tek kada kupac valjda potvrdi. Stigao mi je miš od 20$ ali nažalost ne radi, čuje se zvockanje delova unutra kontam da se sjebao u transportu, šta li...

Šta npr ako se ovaj napravi lud i ne bude hteo da prizna kvar i sl, koje su mi opcije?

Link to comment

Jel ima neko iskustva sa vraćanjem robe/para na ebay-u? Na aliju se pare prosleđuju prodavcu tek kada kupac valjda potvrdi. Stigao mi je miš od 20$ ali nažalost ne radi, čuje se zvockanje delova unutra kontam da se sjebao u transportu, šta li...

 

Šta npr ako se ovaj napravi lud i ne bude hteo da prizna kvar i sl, koje su mi opcije?

 

Da li je imao "returns not accepted' u listingu?

Link to comment

14 days money back, buyer pays return shipping 

 

Kontam da je stvarno džukački da ja plaćam poštarinu nazad za mouse koji je stigao razjeban... I to u Koreju :D

Edited by Mil@n
Link to comment

Taj prodavcev return policy je u smislu ako se predomisliš ili su ti male cipele, pa hoćeš da vratiš. Ako ono što dobiješ nije onako kako je opisano u oglasu ili ne stigne uopste, onda imaš buyer protection preko paypala, ako si tako platio, i ako ne možeš da se dogovoriš sa prodavcem.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...