Jump to content
IGNORED

"The Hobbit" by Peter Jackson


Аврам Гојић

Recommended Posts

Dobar, bolji od LOTR 2 i 3. Patuljci preslatki, Novgorod na jezeru odličan i glavna stvar, nema Froda&Sama ni masovnih bitaka.Nego zna li neko na koji tajanstveni pogon plovi brod po jezeru? Koristi struje, šta?
?Veslo.
Link to comment
  • Replies 690
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • kim_philby

    59

  • Аврам Гојић

    58

  • Weenie Pooh

    47

  • ToniAdams

    44

Pa ne, kormilar kormilari kormilom, jedro je spušteno, brod plovi...
Meni se ucinilo da je veslo. A mislim i to pitas kao da je to jedini deo filma koji nije realistican. Bajka, jbt.
Link to comment
I bajka mora biti koherentna. Kad bi svi mogli letjeti ili se učiniti nevidljivim nastala bi zbrka prevelika.
:lolol:So true.Lepo, detaljno, sareno, zabavno, borbeno i praznjikavo. LOTR za juniore i mladje seniore. Pravljenje tri trosatna filma na ovolicki predlozak je jednostavno silovanje radnje razvlacenjem i to se bas vidi u ovom drugom delu.On the high note, Beorn u obe forme izgleda senzacionalno.
Link to comment

Gledao sam film sinoć, malo sam očekivao, a još manje dobio. Generalna i najveća zamerka filmu je to što je Džekson potpuno izgubio kontakt sa atmosferom Tolkinovih dela, i napravio generičku "shoot and run" akcionu fantaziju, koja se nikako ne uklapa u atmosferu Srednje zemlje. Ja nemam nikakav problem sa uvođenjem izmišljenih likova (poput Tauriel) ili davanjem mesta likovima koje u knjizi nisu imali (poput Radagasta), pa čak ni sa izmenama radnje iz knjige (što je ovde urađeno u mnogo navrata), dokle god se to uklapa u duh književnog dela. Međutim, gro izmena napravljenih u filmu potpuno razbija tu atmosferu, tako da na kraju jedva i da imam utisak da gledam film baziran na Tolkinovom delu.Druga stvar koja mi smeta je ta što su neki bitni segmenti knjige (koja je već sama po sebi oskudan predložak za ovoliki film) sabijeni i zbrzani, dok su sa druge strane produžavani neki elementi koji čak ni za sam film nisu jako bitni, a u knjizi ih ni nema. Primer za ovo je totalno zbrzavanje Mrke šume, iz kojeg se ne vidi koliki je ona predstavljala izazov za družinu, a ni njena veličina, dok smo sa druge strane gledali Gandalfa i Radagasta kako se veru po nekakvim planinčinama, pri čemu to veranje nije dalo nikakav poseban zaključak. Uopšte, ta cela priča sa Dol Guldurom deluje vrlo neubedljivo, i što više vreme odmiče, sve mi više smeta. Takođe, akcione sekvence su besmisleno dugačke, i umesto da daju na dinamici, one razvodnjavaju film, npr. uopšte mi nije jasno čemu onoliko naganjanje sa Šmaugom po Samotnoj planini, opet bez neke posledice.Da, za kraj - kasting za Torina je potpuni promašaj. Armitaž je bio totalno neubedljiv, lik koji on tumači nema nikakav autoritet ni harizmu, niti deluje impresivno i kraljevski. Imam utisak da je on nekakav vođa samo zbog toga što nam scenarista i režiser kažu da je to tako.

Link to comment

Убедили сте ме, овакво ђубре од филма давно није било снимљено, треба га расчеречити на нердовским забавама и објавити у свим медијима да нема ништа боље од ХБО продукције.Пих, топик за сиротињску забаву ^_^http://www.youtube.com/watch?v=8LDhsH79jAYhttp://www.youtube.com/watch?v=Y0Vq1ysFKCo

Link to comment
Kreativno smo ubili smo gomilu orkova, tukli smo se s strasnim zmajem sat vremena, ja sam zadovoljan.A vas ko jebe kad ne umete da budete deca.
+1boli me dupe što je neko drugi video greške sve dok ja nisam. :fantom:
Link to comment

Sve u svemu, film je šit.Prvi deo filma čak i nije toliko loš, moglo bi se oprostiti da je nastavljeno u tom ritmu. Međutim, Ljakson nas je odlučio počastiti gomilom kvaziborbenih sekvenci gde naravno niko ne gine osim orkova i da je iseče taman kada treba da se desi nešto ka čemu je ceo film išao. Ono, za kulminaciju pogledajte svršetak trilogije. Jeste da je trilogija u pitanju, ali jebem mu miša nije morao tako saseći.Sve u svemu, umesto iole simpatičnog filma, dobili smo Ravnu Goru Srednje Zemlje. Bradati patuljci su napaćeni četnici koji žele da obnove kraljevstvo, mali lopov Hobit je nedićevac koji im pomaže, orkovi su partizani, glavni ork sa kukom umesto ruke je Koča Popović, onaj zamenik koga je odredio da juri patuljke je Sava Kovačević, zmaj Šmaug je sovjetska neman koja uništava sve pred sobom kako bi zlu/orcima/partizanima olakšao osvajanje sveta, matori sedi patuljak je Slobodan Jovanović koji mudro savetuje kralja-koji-to-nije u izgnanstvu, Bard je Pavle Đurišić, čas voljan da pomogne, čas zabija nož u leđa, Beorn Skinvoker je Aćif Efendija. Sauron je, dabome, Tito, Gandalf je sveti vladika Nikolaj Velimirović, Radagast je simpatični patrijarh Varnava, dark elfovi su ustaše, njihov kralj je Pavelić, Legolas je Jure Francetić.Fale samo kraljeve/Torinove papuče. Sve u svemu, kakvo govno od filma...

Edited by Filipenko
Link to comment
Sve u svemu, film je šit.Prvi deo filma čak i nije toliko loš, moglo bi se oprostiti da je nastavljeno u tom ritmu. Međutim, Ljakson nas je odlučio počastiti gomilom kvaziborbenih sekvenci gde naravno niko ne gine osim orkova i da je iseče taman kada treba da se desi nešto ka čemu je ceo film išao. Ono, za kulminaciju pogledajte svršetak trilogije. Jeste da je trilogija u pitanju, ali jebem mu miša nije morao tako saseći.Sve u svemu, umesto iole simpatičnog filma, dobili smo Ravnu Goru Srednje Zemlje. Bradati patuljci su napaćeni četnici koji žele da obnove kraljevstvo, mali lopov Hobit je nedićevac koji im pomaže, orkovi su partizani, glavni ork sa kukom umesto ruke je Koča Popović, onaj zamenik koga je odredio da juri patuljke je Sava Kovačević, zmaj Šmaug je sovjetska neman koja uništava sve pred sobom kako bi zlu/orcima/partizanima olakšao osvajanje sveta, matori sedi patuljak je Slobodan Jovanović koji mudro savetuje kralja-koji-to-nije u izgnanstvu, Bard je Pavle Đurišić, čas voljan da pomogne, čas zabija nož u leđa, Beorn Skinvoker je Aćif Efendija. Sauron je, dabome, Tito, Gandalf je sveti vladika Nikolaj Velimirović, Radagast je simpatični patrijarh Varnava, dark elfovi su ustaše, njihov kralj je Pavelić, Legolas je Jure Francetić.Fale samo kraljeve/Torinove papuče. Sve u svemu, kakvo govno od filma...
:lolol:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...