Jump to content
IGNORED

breaking bad


hattori

Recommended Posts

E jbg sad. Po tom principu ako se neko pijan/nadrogiran zakuca kolima u drvo a ja mu ne pomognem, vec nastavim da vozim dalje, ispade da je i to ubistvo.
pa nije baš uporedivo
Link to comment
Predivna, predobra serija - bas mi je zao sto se zavrsava.
I tako bi i trebalo svaka dobra serija da se završi. Odgledah finale Dekstera i normalno kao što se moglo i pretpostaviti, krš kraj.Kad se mrtav konj mlati 3-4 sezone više nego što realno ima krtine, onda se skljoka na kraju.Da ne trolujem više sa Deksterom, BB se odlično zatvara (zasad)
Link to comment
burazer kaže, bila bi fora da WW pusti recept za svoj plavi meth na internet, da sjebe naci redneke.
Da je do recepta ne bi im trebao ni Dzesi ni WW + vec spominjani manjak voza punog sirovine i to sto ne bi bas svako sa neta ima pristup Lidiji.A sto se Jane's Addiction tice, sama uzela da se drogira (naterali ste me da nadjem opet scenu) i WW jedino Dzesija budi a nju ni ne dira i to skroz do kraja :)
Link to comment
Sve zavisi kako se broji. Ajmo redom:1. Crazy 8, zadavljen2. njegov rođak Emilio, otrovan3. Jesse's Jane, prevrnuta na leđa slučajno ali namerno ostavljena da se uguši?4. i 5. Ona dvojica što su htela da ubiju Džesija pa ih je Walt pregazio i rekao mu "Run."6. Hector Salamanca, postavio mu bombu na kolica, iako je ovaj sam i dobrovoljno aktivirao?7. i 8. Gus Fring i njegov bodyguard, gorepomenutom bombom; više ih je Walt ubio nego Hector, zar ne?9. Mike Ehrmantraut, upucan...Više se ne sećam, ostalo je valjda bilo by proxy.
Upucao je dva tipa u laboratoriji Fringa.
E jbg sad. Po tom principu ako se neko pijan/nadrogiran zakuca kolima u drvo a ja mu ne pomognem, vec nastavim da vozim dalje, ispade da je i to ubistvo.
Tesko da se to moze porediti sa situacijom u kojoj je bio. Prvo, on je okrenuo Dzejn na ledja, drugo, da bi joj pomogao nije bilo potrebno nikakvo medicinsko znanje, dovoljno je bilo da je okrene nazad na stranu. Znao je da ce umreti ako je ne okrene, zeleo je njenu smrt.Prosla epizoda je bila kraj, tajna je izasla na videlo, izgubio je porodicu, ove dve su epilog u kome ce Hajzenberg da ubije ovog ili onog, nema vise iscekivanja i nerviranja.edit: pogledao ponovo scenu, da nije drmusao dzesija ne bi se okrenula na ledja. u svakom slucaju je mogao da je vrati na stranu, ali nije, zato sto je zeleo da umre. Edited by reg
Link to comment
Upucao je dva tipa u laboratoriji Fringa.Tesko da se to moze porediti sa situacijom u kojoj je bio. Prvo, on je okrenuo Dzejn na ledja, drugo, da bi joj pomogao nije bilo potrebno nikakvo medicinsko znanje, dovoljno je bilo da je okrene nazad na stranu. Znao je da ce umreti ako je ne okrene, zeleo je njenu smrt.Prosla epizoda je bila kraj, tajna je izasla na videlo, izgubio je porodicu, ove dve su epilog u kome ce Hajzenberg da ubije ovog ili onog, nema vise iscekivanja i nerviranja.
Pogledaj ponovo scenu. Nije je on okrenuo. Da jeste i da ju je ostavio tako naravno da bi bilo ubistvo. Ovako je samo nesrecni slucaj.
Link to comment
Pogledaj ponovo scenu. Nije je on okrenuo. Da jeste i da ju je ostavio tako naravno da bi bilo ubistvo. Ovako je samo nesrecni slucaj.
Odgledao, imas u editu. Volt sedi na ivici kreveta, Dzejn pocinje da se gusi, Volt prilazi da je okrene i odustaje potpuno svestan sta radi u tom trenutku. Momenat njegovog "pada" koji tako dozivljava vecina ljudi koji gledaju seriju, prvi put cujem da neko to naziva nesrecnim slucajem.
Link to comment
Pogledaj ponovo scenu. Nije je on okrenuo. Da jeste i da ju je ostavio tako naravno da bi bilo ubistvo. Ovako je samo nesrecni slucaj.
Potpuno je nebitno da li ju je on okrenuo ili nije. Znao je da ce umreti ako je ne vrati nazad i napravio je izbor, nema teorije da to nije ubistvo.
Link to comment
E jbg sad. Po tom principu ako se neko pijan/nadrogiran zakuca kolima u drvo a ja mu ne pomognem, vec nastavim da vozim dalje, ispade da je i to ubistvo.
Više je kao da si video tog pijanog/nadrogiranog kako vozi pogrešnom stranom puta, i onda si odlučio da ga čukneš da uredno sleti s puta da ne bi izazvao veću nesreću. Da se razumemo, ubistvo je 100% opravdano, ja bih isto uradio na njegovom mestu, ali nije nikakav "nesrećan slučaj".
Link to comment

Kako su dobro uvodili u priču ovog ''stručnjaka za nestajanje''. Fama oko njega se stvara već od otprilike 11-te epizode, da bi kulminirala u 14-toj.Očekivao sam da bi ga mogao igrati neki poznat glumac.

Link to comment
E jbg, dakle "narkomanka" se okrenula zato sto je WW usao u sobu, a on je propustio priliku da je spase. Meni je ono ubistvo.
+1 na Pavla.Ona bi svakako umrla da nije bilo njega, to što je želeo njenu smrt, ne znači da je ubio. Jednostavno je nije spasio, po meni to nije isto.
Link to comment

jbt, to nepomaganje jane da se okrene, se i od strane vince gilligan-a, a i ostatka ekipe gleda na kao jednu od krucijalnih scena promene WW karaktera.gledala sam prosle nedelje neki panel sa glumcima i piscem, ta scena je trebalo da bude takva da ona pocne da se gusi, okrene na stranu, a walter je vrati u prvobitni polozaj.onda je amc bio u fazonu da je to previse hardcore and too soon, pa je ispalo da "samo" nije pomogao.svidja mi se ova weenie-jeva ideja za waltera koji kupuje akcije gray matter-a :Dnego, jel neko zna kako se zove onaj chemistry chart sto prikazuju u talking bad-u, jel to iz alchemy book-a ili?

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...