Jump to content
IGNORED

Privatni vs. državni fakulteti


Zoe

Recommended Posts

hvala bogu pa to nije tako, inace ne bih mogla da budem ovde gde jesam, a ni mnogi drugi

 

ne znam kako da polemisem sa ovim. molim te reci mi koji je to fakultet u srbiji dobar.

Link to comment
  • Replies 809
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    59

  • fonTelefon

    47

  • hazard

    42

  • gagorder

    42

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

Šta je ravnopravnost? Upravo to da nominalno gledano školovanje na državnom ili privatnom podrazumeva ista prava konkurisanja na posao, ali ne znači nužno i iste šanse zaposlenja.

 

 

Fakultetima je nauka mahom sekundarna delatnost.

 

 

 

I mic po mic bi došla do samoubistva...

 

 

a to sto si nece pljunuti u usta ce je spasiti samoubistva? 

Link to comment

molim te reci mi koji je to fakultet u srbiji dobar.

 

Za moju usku struku nema na svetu boljeg faksa tj. katedre od moje. 'Nuff said.

 

 

 

a to sto si nece pljunuti u usta ce je spasiti samoubistva? 

 

Možda neće ali neke stvari se ne rade jer su prosto štetne.

Link to comment

ETF i BG i NS su vrlo dobri.

 

stvarno?

 

poznajem jako puno ljudi koji su ili zavrsili ili studirali BG ETF, i niko od njih nije tvrdio da je taj fakultet dobar. 

 

edit

sad sam video i prosperov post.

ova rasprava je besmislena, ja mislim da je nase skolstvo (na svim nivoima) jedno od najgorih u evropi, vi ne mislite tako. to je skroz u redu.

Edited by nenad
Link to comment

stvarno?

 

poznajem jako puno ljudi koji su ili zavrsili ili studirali BG ETF, i niko od njih nije tvrdio da je taj fakultet dobar. 

ja tvrdim da jeste. sad ne znam kakav je, naravno, u postbolonjskoj eri.

 

mislim, chisto da malo zamutim statistiku ^_^

Edited by gospa buba
Link to comment

stvarno?

 

poznajem jako puno ljudi koji su ili zavrsili ili studirali BG ETF, i niko od njih nije tvrdio da je taj fakultet dobar. 

 

ja tvrdim da jeste. sad ne znam kakav je, naravno, u postbolonjskoj eri.

 

mislim, chisto da malo zamutim statistiku ^_^

 

Ja isto ne znam kakav je sad, ali znam jako puno ljudi koji su po završetku napravili vrlo pristojne karijere i žive daleko bolje od proseka ove zemlje, ako su ostali ovde. da ne pričemo o tome kako im je ako su otišli napolje.

 

Uostalom, dobar deo studenata u NS ima mogućnost da se zaposli i pre kraja fakulteta (doduše u povezanim firmama sa određenim katedrama, ali i to je nešto što govori o kvalitetu).

Link to comment

Ja isto ne znam kakav je sad, ali znam jako puno ljudi koji su po završetku napravili vrlo pristojne karijere i žive daleko bolje od proseka ove zemlje, ako su ostali ovde. da ne pričemo o tome kako im je ako su otišli napolje.

 

Uostalom, dobar deo studenata u NS ima mogućnost da se zaposli i pre kraja fakulteta (doduše u povezanim firmama sa određenim katedrama, ali i to je nešto što govori o kvalitetu).

 

to samo govori o tome da su to najbolji fakulteti u srbiji, sa cime bih se mogao sloziti. to i dalje ne znaci da su dobri. 

 

jebes ga, ja znam dosta ljudi koji su zavrsili bk i zecevica i napravili pristojene karijere i zive bolje od proseka ove zemlje, pa mi ne pada na pamet da tvrdim da su ti fakulteti dobri.

Link to comment

ja tvrdim da jeste. sad ne znam kakav je, naravno, u postbolonjskoj eri.

 

mislim, chisto da malo zamutim statistiku ^_^

 

Dobar je i dalje, kažu.

Link to comment

Meni uopste nije bilo jasno zasto drzava ne bi mogla da da sansu svima koji konkurisu i zaposli one najbolje sa kojih god fakulteta da dolaze. Na kraju krajeva drzava iraspolaze nasim parama i teranje inata privatnim fakultetima ne treba da ide preko nasih ledja. 

Link to comment

na stranu sve al ti sam znas da drzava nije u stanju da tera inat privatnome u bilo kom smislu. jednog dana kad nastane fer dogovor,lepog dana koji ce doci i stovace se pravila i sl

Link to comment

Pa i ne treba. Mi ovde pricamo o nekom hipotetickom scenariju gde drzava nece da zaposljava ljude sa Megatrenda po automatizmu. To mi nije bas najnormalnije. Ja sam tokom prethodnih 7 godina video sjajnu decu i sa privatnog i sa drzavnog.

Link to comment

privatni fakultet mahom služi za onu deca koja ne žele da se muče, one kojima su roditelji već namestili posao, samo da diploma legne, i one koji nisu kadri da završe državni fakultet, čast izuzecima, i fakultetima i studentima privatnih fakulteta, ali u dobranoj su manjini. za sve tri stvari znam sasvim dovoljno primera. prosto je tako. pobogu, govorimo o megatrendima i singijima, ne o nekakvim prestižnim privatnim fakultetima. da ove države ima, kao što je nema, te instituticije™ bi bile ukinute, ovako je institucionalizovana kupovina diplome.

Link to comment

Meni najviše bode oči da i sa svim tim sega mega fakultetima struktura visoko zaposlenih nije povećana, već i dalje tavori na nekih 6%. Biće da su to ipak neki kadrovi koji bi i u nekom ranijem sistemu našli put do diplome na nekim opskurnim državnim fakultetima u zabitima širom zemlje.

Link to comment

opskurnim državnim fakultetima u zabitima širom zemlje.

pravni, bgd, al i svaki pravni diljem srbije

 

inače, etf je i dalje za klasu iznad sledećih fakulteta po kvalitetu radnog kadra, znanju koje pruža, te mogućnosti za zaposlenje, prevashodno kada pričamo o inozemstvu

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...