Jump to content
IGNORED

Privatni vs. državni fakulteti


Zoe

Recommended Posts

Mnogo veći problem niškog Filozofskog fakulteta od pitanja o Karleuši na prijemnom ispitu je što je jedan od profesora na ispitu za ocenu postavio studentu pitanje da mu odgovori koja su jedina dva Hrvata koji nisu ustaše... To je samo jedan od primera kako se tamo radi.

odgovor:Viktor Novak i Stipe Šuvar

ne zajebavaj :blink:
Link to comment
  • Replies 809
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Indy

    59

  • fonTelefon

    47

  • hazard

    42

  • gagorder

    42

Top Posters In This Topic

Posted Images

A dobro, kad vratim film, uvek je kod Zafranovica, Dezulovica i Igora Mandica isijavao neki polupritajeni ustasluk. O Dubravki Ugresic da ne govorimo...

Link to comment

redovni profesor FF u KM, u Nišu bio guest lecturer.uz to, nekad bio ministar u vladi RSK, danas narodni poslanik SNS. ;)

Link to comment

niko ko drzi do sebe, nece ako nije primoran, pohadjati tzv. privatne fakultete (cast jedinom izuzetku, raf) u srbiji danas, ende. razumem potrebu onih koji su to zavrsili, da bacaju kamenje na bu, nsu, nu i ine (najcesce, sa razlogom), ali su po sredi nesamerljive institucije - da li je drzavno visoko-skolstvo lose, apsolutno; da li su preduzeca poput megatrenda i singidunuma sramotno smece, o da.

Link to comment
a zar nije najveca sramota h.p.lavkraft?
Ja ne bih to primetio (to ime nisam nikad ni video van engleskog, a nisam znao da P stoji za Phillips, dok nisam pogledao). Edited by Indy
Link to comment
@Venom: Tačno, mogao sam da napomenem, ali nisam. Komentarisao sam samo hazadrovo kvotovanje u cilju dokazivanja neke kao poente, ne situaciju oko studiranja filozofije ili psihologije u Srbiji danas. Opet, svejedno sam provukao kroz follow-up pasus i komentar da smatram da je test opšte kulture nepotreban, ali i informaciju da se ogromna većina bodova osvaja na druge načine, zbog čega to i nije neka preterano štetočinaska pojava, no više nuisance. Rekao sam i da su oba ova pitanja belaj, takoreći dno, a potom sam i pojasnio zašto mislim da su i takva 2 budibogsnama pitanja manje zlo od testa koji imho praktično i nije test, a kamoli klasifikacioni. Eto, mirno udahni, slažemo se oko šire slike, razlike su u nijansama.^_^... a kada bi sad čitao stvari koje sam ranije pisao, video bi da nisam u tom pomenutom obrascu, jer sam pohvalio dosta elemenata studiranja na privatnim prirodnim fakultetima, namely (u manjoj meri) Singidunumovoj informatici i (u nešto većoj meri) RAF-u. Bleh. Neću više o tome, smara me da na ovoj temi vrtim isti tok misli kad god poželim nešto da prokomentarišem. Sledeći put kada osetim sličan poriv, vizualizovaću sebe kako se šutiram u dupe od muke posle toga i želja će sama nestati.
Zanimljiv logicki niz, u kojem se prijemni ispit na kraju okarakterise kao nesto sto nije ni ispit, a kamoli utice na prijem. Stvarno ne znam gde je poslo naopako, ali negde jeste, jer je prijemni ispit i test i sluzi za klasifikaciju.A cak i da nije, pored takve gluposti, sta je garant da su ostali delovi prijemnog ispita imalo bolji? Hteo sam samo da kazem da mi je eto zanimljivo sto nema bas nikog da dovede takve stvari u vezu na isti nacin kako se to prilicno lako (uvek i svaki put) radi sa privatnim fakultetima. Na primer ona nesrecnica sto se drznula da napise, kako ne bi studirala drzavni, cak i da moze. Nije trebalo dugo da uvredjena blogosfera reaguje. I tako ce biti i dalje, pogotovo kad tek diplomirani filozofi s niskog fakulteta, sveze obuceni da pravilno klasifikuju Stipe Suvara, ospu drvlje i kamenje po maminim mazama s kupljenim diplomama, dok su oni morali krvavo da rade...
Link to comment
Meni je daleko veći belaj pitanje o veroispovesti Toma Hanksa, ovo o Karleuši mi je čak nekako prigodno, kontam da bi recimo moglo da dođe na televizijskom kvizu.... i čisto sumnjam da niko nije tačno odgovorio, prvo jer je garant pitanje zapalo i nekom štovaocu, a drugo jer su prve dve opcije totalno nerimabilne. -_-
moj izvor kaze da je vecina dala tacan odgovor.inace, ne znam zasto se pretpostavlja da je nuzno znati opus jk da bi se dao tacan odgovor? ne znam nijednu njenu pesmu (ako i znam, ne znam da je njena) ali je dovoljno poznata licnost da znam kakav joj je stil. takodje, znam dovoljno o bibliji da kapiram da su sodoma i gomora povezani s nekim grehom. tako se nekako i resavaju pitanja iz opste kulture, deo poena odlazi na upijene informacije iz javne sfere, deo na povezivanje elemenata i nabadanje najverovatnijeg odgovora.
Link to comment

Ne kazem da je tacno, ali je hp lavkraft nesto sto se odomacilo. Prica je krenula da je hp lavkraft veca sramota od pitanja o veroispovesti henksa i jeleni karleusi. Ja mislim da nije...

Link to comment

ijao, bilo je i ovo pitanje :wub:13. „Никада није лупус“ је често понављана реченица у серији:А) Доктор ХаусБ) Увод у анатомијуВ) Истражитељи из Мајамија buck, ako jos uvek citas temu, da znas da polako postajem anti-opsta kultura konvertit. do sada sam ga uvek branila uglavnom jer su protivnici pokazivali neznanje o tome sta meri... ali poenta ne treba da bude u tome. krajnja linija je da test opste informisanosti (koji je dobra mera inteligencije) pravi takvu preraspodelu da neko bistrije dete koje je bilo slabije u skoli i slabije naucilo za test znanja, ipak moze da upadne. em mi smeta jer je elitisticki, em jer mislim da onaj manje nadaren ucenik koji uspe da ima dobar uspeh na merama akademskog postignuca itekako zasluzuje da ima prednost pri upisu. pri tom, i skolski uspeh i uspeh na testu znanja takodje koreliraju sa inteligencijom, ako je vec cilj izdvojiti bistrije. prema tome dabome.

Link to comment

Zar nije bolje onda uvesti tri testa, za filozofiju recimo, jedan iz filozofije za srednju školu i više, da vidi sklonost ka materiji, jedno iz inteligencije, da izmeri sirovi IQ koliko je to moguće, i jedan iz opšte kulture, upravo ovog tipa, da vidi informisanosti i "snalažljivost" sa tom IQ sa kojom raspolažu. I reći da ovaj zadnji donosi samo 25% jerbo ti i od nekoga ko ima prva dva možeš napraviti stručnjaka, samo ti je sa sa onima koji su na tom testu odlični lakše. Da li je to bolja ideja?

Link to comment

bio je nekad test inteligencije, pa je ukinut iz etickih razloga. opsta kultura je tada uvedena kao najbolja zamena. ne zanima njih koliko informacija je neko pokupio u zivotu, zanima ih koliko je prirodno bistar, a kolicina informacija je indikator.

Link to comment

@Vapad: Pa tako nekako to i funkcioniše, test znanja iz srednje nosi 40%, uspeh 40%, ostalo ovaj test opšte kulture od 20 pitanja, kao neki last chance faktor za one koji fulaju na gradivu ali su generalno knowitalls. Test inteligencije neće nikad ponovo ići na prijemne za društvene faksove, a za neke druge na neki način postoji u GMAT-olikoj formi gde kao nešto brzo računaš koristeći se osnovnom predfakultetskom matematikom, što je skroz okej...@betty: Naravno da je odgovorila većina, sad sam pogledao ceo test, to pitanje je bilo maltene zicer.@Venom: Taj prvi pasus ti je plod nerazumevanja napisanog, rekao sam da je onaj ranije ismevani test teško uopšte test, a kamoli klasifikacioni, ne ovaj niški (mada bi i on bio bolji sa recimo jednim više ponudjenim odgovorom). A za probleme sa mišljenjem blogosfere (rasadnik raznorodnih hordata sa tastaturom) i generalni stav gnevnih underachievera prema privatnim faksovima stvarno ne osećam neku odgovornost, njah.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...