Jump to content
IGNORED

Avionski udesi i nesreće


dare...

Recommended Posts

Još 1 Qantas, ovaj put Boeing 747Ista stvar. "Ms Wirth says it is a coincidence the engine faults occurred on the same route within days."Nadam se da nisu ovim Boeing letom vraćali neke od onih koji su proživeli Airbus krizu, pošto bi isti time stekli dovoljno osnova da veruju da neko hoće baš njih d'ubije.

Link to comment
Nadam se da nisu ovim Boeing letom vraćali neke od onih koji su proživeli Airbus krizu, pošto bi isti time stekli dovoljno osnova da veruju da neko hoće baš njih d'ubije.
Vecina ih je otisla ujutru, vanrednim Qantas-ovim letom, i drugim avio kompanijama.On topik, lose vesti u Pakistanu [21/21] i Kubi [68/68] :(
Link to comment
Nadam se da nisu ovim Boeing letom vraćali neke od onih koji su proživeli Airbus krizu, pošto bi isti time stekli dovoljno osnova da veruju da neko hoće baš njih d'ubije.
Procitah danas da je izgleda pilot A380 bio na tom B747 letu [kao putnik]...
Link to comment

Posada sa sada vec cuvenog leta QF32 je bila na tom B744 koji je poleteo iz SIN i vratio se na isti nakon 6 minuta leta zbog varnicenja u motoru...kakva ironija, a QF danas slavi 90 godina postojanja bez i jedne nesrece u svojoj istoriji!

Link to comment
  • 2 weeks later...
ja poznavao pilota. bio je vise nego ok lik i iskusan pilot.
Nije još izašao zvaničan izveštaj, ali su procureli neki detalji - izgleda da je spavao (!) većim delom leta, pa je bio dezorijentisan pred sletanje... :-(
Link to comment
Nije još izašao zvaničan izveštaj, ali su procureli neki detalji - izgleda da je spavao (!) većim delom leta, pa je bio dezorijentisan pred sletanje... :-(
vecim delom leta avion je na autopilotu i dovoljan je samo jedan oficir da proverava parametre leta. ako je istina da je pilot spavao tokom leta, onda je sledece pitanje: zasto kompanija dozvoljava premorenim pilotima da lete? ali jok, uvek nekako "procuri" da je pilot kriv.i nije mi uopste jasno: ko je tu spavao? pilot, ATC, kopilot? svi su spavali, niko nije primetio da pilot istovremeno dremucka i upravlja sletanjem? zasto nije upotrebljen buzzer? zasto kopilot nije reagovao? wtf? vest je skroz zbrkana i nelogicna i cini mi se da je na brzaka spinovana da bi se krivica preventivno prebacila na pilota, sto je uobicajena praksa neodgovornih aviokompanija. Edited by vasudeva418
Link to comment
Nije još izašao zvaničan izveštaj, ali su procureli neki detalji - izgleda da je spavao (!) većim delom leta, pa je bio dezorijentisan pred sletanje... :-(
U tom slučaju bi kopilot valjda bio dužan da ga probudi :unsure:
Link to comment
Ja mislim da oni pokusavaju da kazu da je tokom sletanja bio budan, ali i bunovan.
ok - bunovan. ali ako je od kontrole leta u vise navrata stizalo upozorenje da je procedura sletanja pogresna, gde je tu kopilot? jednostavno ovakva vest mi ne drzi vodu. videcemo.
Link to comment
ok - bunovan. ali ako je od kontrole leta u vise navrata stizalo upozorenje da je procedura sletanja pogresna, gde je tu kopilot?
Kultura [kompanije] gde prvi oficir ne [sme da] kritikuje kapetana?Mislim da je to bilo uzrok nekoliko nesreca u Aziji :unsure:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...