Jump to content
IGNORED

Avionski udesi i nesreće


dare...

Recommended Posts

pa dobro jbg, takve stvari se ne dešavaju jednom godišnje, nego, eventualno jednom u karijeri i to ne svakom, naravno.

Da, jednoj osobi. Pomnoži to sa 5 000 pilota i kopilota i njihovih života.
Link to comment

A i to ti je sad citava filozofija. Hoces li podrazumijevati da je nekad depresivan pilot u stalnom i dozivotnom riziku i je li taj rizik veci nego kod osobe bez istorije istog poremecaja raspolozenja. I kako i kad ces ih sve testirati, kad se posvadjaju sa zenom?

Edited by morgana
Link to comment

pa dobro jbg, takve stvari se ne dešavaju jednom godišnje, nego, eventualno jednom u karijeri i to ne svakom, naravno. Mislim, ok, to ionako nema veze sa ovim, ovaj ima 1 "istoriju bolesti". Ispada da je lakše postati pilot ako si patio od depresije nego ako imaš neku minor telesnu nesavršenost. 

 

Pa dobro, sto i da ne. Rade ti ljudi sa depresijom svuda oko nas i skoro svako moze da ubije 100tinak ljudi ako mu tako dodje, ne moras da budes pilot za to. Treba da poprave tu proceduru sa ostajanjem bar dve osobe u kabini svakako, kad vec moze lako da se izvede.

Link to comment

i sta kad uvedu pravilo da ih je uvek 2 u kabini onda je sve super a mi smo spokojni? pa mentol moze sve da uradi i kad ima nekog pored njega

Link to comment

Ispade liberalniji stav o zaposljavanju nekadasnjih ovisnika od nekadasnjih depresivaca. Ko bi se nadao :D

 

Fobija od depresije. Ko da ne zive u Srbiji u kojoj je bar trecina populacije imala periode depresije, prema onima koji su konstanrno manje vise u borbi sa tim. Ipak nije svako kao onaj sto je pre neku godinu pobio pola sela u nekoj apokalipticnom depresivnom stanju. Vecina ne bi ni hteli nikoga ni da povrede (a verovatno da ne bi ni ovaj da mu nije stvorena situacija da moze sa dva klika dugmetom da izvede plan).

Link to comment

i sta kad uvedu pravilo da ih je uvek 2 u kabini onda je sve super a mi smo spokojni? pa mentol moze sve da uradi i kad ima nekog pored njega

pa moze i vozac autobusa, imao pored suvozaca ili ne

Link to comment

meni je ovo nekako neverovatno. Najlakse je na keca viknuti posle par dana kriv je klinac

 

ovo je toliki bedak da mi je lakse da poverujem u  staaaru srpsku zaveru...da je jednostavinje napraviti 1 covjeka ludim nego uperati prst na velikog proizvodjaca aviona gde je ogromna lova u igri.

 

kako god, uzas  :ph34r:

Link to comment

i sta kad uvedu pravilo da ih je uvek 2 u kabini onda je sve super a mi smo spokojni? pa mentol moze sve da uradi i kad ima nekog pored njega

 

Pa moze teze malo, mora prvo tog nekog da onesposobi. Navodili su ovde primer onoga sto je pokusao cekicem da onesposobi drugog pilota pa nije uspeo. Sem toga druga osoba i dodatni koraci potrebni za to mozda bi doveli ovoga do toga da to ni ne pokusa.

Link to comment

i sta kad uvedu pravilo da ih je uvek 2 u kabini onda je sve super a mi smo spokojni? pa mentol moze sve da uradi i kad ima nekog pored njega

Može, ali je na jednu potenciju kompliciranije pa time i manje vjerojatno. Ništa se ne može isključiti potpuno, ali se mogu smanjiti koeficijenti.
Link to comment

Imaš poentu...leti se više, sa manje slobodnih sati i uz manju zaradu. pretpostavljam da je danas pilotu lakše da "pukne" nego nekada, kad su bili svete krave.

meni je uvek bilo čudno da se ljudi žale da su piloti, kontrolori leta, hirurzi (dobro, ne kod nas) - preplaćeni. pa i treba da budu preplaćeni, da nikada nemaju nijednu materijalnu brigu. 

 

Zasto? Da ne puknu i ne pobiju ljude koji su im pod nosem? Onda treba preplatiti i vaspitacice, uciteljice, svakog ko poseduje automatsko oruzje, bombu i sl, onog malog sto sa upaljacem ulazi u diskoteku, vozaca dupog autobusa i naravno sofere i magacionere u transportu opasnih/zapaljivih materija.

Link to comment

ipak je to specificno kod profesija  kojima je po prirodi posla potrebna maximalna paznja i miran stalozen um da se ne napravi greska jer im na neko vreme poveravamo gole zivote. zato ih treba zastititi od stresa, bar koliko je moguce onog uzrokovanog materijalnim faktorima

 

pucanje™, akutno ludilo, random ubijanje i sl je nesto drugo

Edited by InvisibleLight
Link to comment

Ispade liberalniji stav o zaposljavanju nekadasnjih ovisnika od nekadasnjih depresivaca. Ko bi se nadao :D

 

pa dobro jbg, ne zapošljavaju se ovi kao prevodioci ili knjigovodje...ovo je druga prica

Link to comment

Fobija od depresije. Ko da ne zive u Srbiji u kojoj je bar trecina populacije imala periode depresije, prema onima koji su konstanrno manje vise u borbi sa tim. Ipak nije svako kao onaj sto je pre neku godinu pobio pola sela u nekoj apokalipticnom depresivnom stanju. Vecina ne bi ni hteli nikoga ni da povrede (a verovatno da ne bi ni ovaj da mu nije stvorena situacija da moze sa dva klika dugmetom da izvede plan).

 

U Srbiji ima stvarno svega nenormalnog, ali ubijanje totalno nepoznatih ljudi bez ikakvog razloga nije bas nasa specijalnost vec vise nekih drugih. 

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...