Jump to content
IGNORED

Uhvacen lopov, sta dalje?


Аврам Гојић

Recommended Posts

procitaj sta sam napisao gazzi i prestani da diskutujes sa nekim ko nije prisutan.
ja zaista ne razumem sta vi pricate?
:isuse:sto se mene tice, zavrsili smo Edited by CowBoy
Link to comment
  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Аврам Гојић

    158

  • kim_philby

    135

  • Turnbull

    106

  • Caligula

    85

zavisi ko je provalnik, kako je usao i ko si ti i sta mozes da mu uradis. moj drugar mikica ce da ga patosira i pozove muriju a ja cu kao veverica da se bacim na njega da ga grebem.
Nisu svi išli na krav magu kao ti i tvoj ortak. Mada ni vama ništa ne bi pomoglo ako dotični ima nož ili pištolj.
Link to comment
zavisi ko je provalnik, kako je usao i ko si ti i sta mozes da mu uradis.
a sta od ovoga mozes da utvrdis kada te u 4 ujutro probude sumovi i vidis neciju senku u kontrasvetlu prozora. ako si naoruzan, sigurno mnogo pre vadis pistolj i pucas, nego sto mu trazis LK da utvrdis identitet, pitas ga da li usao kalauzom ili srafcigerom i kako stoji sa borilackim vestinama.nema tu mnogo nuzne samoodbrane, niti mozes da utvrdis kakve su mu namere sve dok on ne isprazni sarzer na tebe. to da li je dosao sa tom namerom ili da pozajmi 100g kafe i soljicu zejtina, kada dodje do toga on ili ti, uglavnom bude nebitno Edited by gazza1
Link to comment
Haha, baš duhovito. Ajde zdravo.
ja sam mrtav ozbiljan - ako je načelni stav da lopovi kradu zato što ih je u nekom trenutku društvo u celini zajebalo, a kao izuzetak zato što su iracionalni/bolesni/genetski sjebani, zašto se onda protivimo tome da se sami snalaze?čekaj, ne protivimo se. naš sistem omogućava da se ljudi sa desetinama krivičnih prijava šetaju slobodno, da gonjenje zbog krađe do 15000 dinara ne podleže pod službenu obavezu države, da onaj ko upadne nekome u kuću nije opterećen tim događajem u borbi na život i smrt sa stanarom, itd.i to je logično. ako je "lopove" (stavljam pod navodnike da ne ispadne da smatram da objektivno postoje lopovi nego nepravedno etiketirane žrtve sistema koje većina ne želi da vidi) sistem već zajebao i nepravedno osudio na boravak na rubu egzistencije onda je sasvim ok da se to nadomesti u tumačenju pojedinih krivičnih dela i sistemskoj praksi.sistem pogrešio, sistem će i da ispravi, grešna mi duša što to dovodim u pitanje.srbija majka!
Link to comment
Nisu svi išli na krav magu kao ti i tvoj ortak. Mada ni vama ništa ne bi pomoglo ako dotični ima nož ili pištolj.
veverica...krav maga...pobogu Baki, prati fabulu radnje
Link to comment
Nisu svi išli na krav magu kao ti i tvoj ortak. Mada ni vama ništa ne bi pomoglo ako dotični ima nož ili pištolj.
koji deo vereverica i grebanje nisi razumeo keve ti?meni je inace super da niko nije rekao nesto tipa: zvao bih komsije u pomoc ili bih zvao muriju.evo jedan primer: sta ako neko ko je vec bio zrtva kradje odluci da saceka provalnika next time na gajbi spreman i cim ga vidi odmah ga upuca? nije pozvao policiju, nije alarmirao komsije, nije rekao 'stoj pucam' vec je jednostavno oladio coveka? Edited by kim_philby
Link to comment
a sta od ovoga mozes da utvrdis kada te u 4 ujutro probude sumovi i vidis neciju senku u kontrasvetlu prozora. ako si naoruzan, sigurno mnogo pre vadis pistolj i pucas, nego sto mu trazis LK da utvrdis identitet, pitas ga da li usao kalauzom ili srafcigerom i kako stoji sa borilackim vestinama.nema tu mnogo nuzne samoodbrane, niti mozes da utvrdis kakve su mu namere sve dok on ne isprazni sarzer na tebe. to da li je dosao sa tom namerom ili da pozajmi 100g kafe i soljicu zejtina, kada dodje do toga on ili ti, uglavnom bude nebitno
pa ideja je da prvo pozoves policiju u tom slucaju. svakako ne da pucas na senke ko onaj sto trci bez nogu.da debilni drotovi nisu otisli na pogresnu adresu u navedenom slucaju mozda bi provalnik bio ziv a sasa mirniji covek.
Link to comment
Inače ja još uvek čekam konkretno objašnjenje za mogućnost zloupotrebe, tj kako bi to tačno masovno nadrljavao fini svet koji se šunja po tuđim kućama?
Još uvek se nadam odgovoru.
Link to comment
ja sam mrtav ozbiljan - ako je načelni stav da lopovi kradu zato što ih je u nekom trenutku društvo u celini zajebalo, a kao izuzetak zato što su iracionalni/bolesni/genetski sjebani, zašto se onda protivimo tome da se sami snalaze?čekaj, ne protivimo se. naš sistem omogućava da se ljudi sa desetinama krivičnih prijava šetaju slobodno, da gonjenje zbog krađe do 15000 dinara ne podleže pod službenu obavezu države, da onaj ko upadne nekome u kuću nije opterećen tim događajem u borbi na život i smrt sa stanarom, itd.i to je logično. ako je "lopove" (stavljam pod navodnike da ne ispadne da smatram da objektivno postoje lopovi nego nepravedno etiketirane žrtve sistema koje većina ne želi da vidi) sistem već zajebao i nepravedno osudio na boravak na rubu egzistencije onda je sasvim ok da se to nadomesti u tumačenju pojedinih krivičnih dela i sistemskoj praksi.sistem pogrešio, sistem će i da ispravi, grešna mi duša što to dovodim u pitanje.srbija majka!
Ako ovo treba da bude nekakav pokušaj polemike sa nečim što sam ja tvrdio, onda se bojim da ga ne razumem.
Link to comment
koji deo vereverica i grebanje nisi razumeo keve ti?meni je inace super da niko nije rekao nesto tipa: zvao bih komsije u pomoc ili bih zvao muriju.evo jedan primer: sta ako neko ko je vec bio zrtva kradje odluci da saceka provalnika next time na gajbi spreman i cim ga vidi odmah ga upuca? nije pozvao policiju, nije alarmirao komsije, nije rekao 'stoj pucam' vec je jednostavno oladio coveka?
ima diskusija između finnisa i posnera o tome da li vlasnik poseda koji postavi boobytrap ima nameru (u pravnom smislu) da ubije :D
Link to comment
Još uvek se nadam odgovoru.
neko pogresi stan i udje u tvoj. ti si na primer ostavila otkljucana vrata. ti ga oladis.jos bolje, pozoves nekoga na gajbu i roknes ga i kazes da si mislio da je provalnik?ti gledas krimice ili samo te serije o devojcicama sa macevima :D@gag: moja imovina, moja mina! Edited by kim_philby
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...