Jump to content
IGNORED

čelsi, suoči se


*edited by mod

Recommended Posts

Čekaj, ovo je isto zajebancija? Preletim preko texta i pri kraju shvatim da ne kapiram, nešto se ne slaže... humoristička emisija, savjet radiodifuzne agencije... paf... vladika. Wtf, vraćam se na početak i čitam polako, s razumijevanjem. Recite mi da je zajebancija. Btw, je li "vladika" zvaničan naziv u crkvenoj hijerarhiji?
Crkva u Stradiji ima posebno mesto, te je u skladu sa tim, dobila jedno mesto u RRA... Igrom slučaja, zbog nekog pičvajza je smenjen predhodni predsednik, a Vladika Porfirije je došao na njegovo mesto... Pre toga je bio običan član...Dakle, nije zajebancija...:(Edit: Vladika=Biskup, ako se ne varam... Edited by radisa
Link to comment
  • Replies 230
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Marvin (Paranoid Android)

    16

  • Joshua

    16

  • hattori

    11

  • kim_philby

    8

Nešto mi govori da najbolje čuvamo za kraj - Vuka Jeremića.
Nije bas Jeremic ali si bio blizu
Ambasador Srbije u SAD Vladimir Petrović zatražio je od američke mreže NBC Univerzal da preduzme mere povodom uvreda koje je američka komičarka Čelsi Hendler iznela protiv Srbije i njenih građana, preneo je Internet portal "Novi magazin". Hendlerova je u emisiji "Čelsi lejtli" (Chelsea Lately) na kanalu "E!" koji je deo mreže NBC Univerzal povodom koncerta Ejmi Vajnhaus u Beogradu ocenila da je Srbija "sramota od zemlje" i izrazila čuđenje što je Srbima dozvoljeno da idu na koncerte.Ambasador Srbije je u pismu zatražio da sa predstavnicom NBC Univerzal Boni Hemr razgovara o tom incidentu kao i o korektivnim merama koje bi ta kompanija i kanal "E!" bili spremni da preduzmu.U pismu upućenom u ime Vlade Srbije u koje je "Novi magazin" imao uvid, Petrović je preneo da je vlada u Beogradu razočarana zbog "potcenjivačkih primedbi" iznetih u programu "Čelsi lejtli". "Apelujemo da Hendlerova i njeni producenti ponovo pogledaju njen spisak "tema koje su prešle granicu" i da komičarka razmisli o stvarima koje su joj bliske, kao što je jednakost. Njen superiorni ton i izjave su u suprotnosti sa njenim časnim nastojanjem za ostvarivanje istinske jednakosti između pojedinaca, zajednica i naroda", naveo je Petrović. Petrović je ukazao da će Hendlerova verovatno biti iznenađena kad čuje da je Srbija demokratska zemlja, da narod Srbije uživa velike slobode, a da je Beograd poznat širom Evrope kao grad sa najživljim noćnim životom na celom kontinentu. On je podsetio da mnogi oglašivači sa NBC mreže uspešno posluju u Srbiji, a među njima su "Majkrosoft", "Filip Moris", "Koka-kola", "Panasonik", "Ju-Es Stil", "Meril Linč" i "Američka banka", navodi se na sajtu
Link to comment
meni je nekako ovaj ton ambasade dosta prihvatljiviji od onog renta ministra odbrane i od zapenjenog lajanja svih medija i razapinjanja, pa čak i ako nabacuje ovakva bulažnjenja oko Srbije gde sve vrvi od demokratije i pozitivne energije™.
Ma to jeste tako - mada mo'š misliti, prihvatljiviji ti brižljivo sročeni odgovor iole sposobnog profesionalnog diplomate od Šukija koji za dž ubire sitne poene na profilu - ali ostajem pri tvrdnji da je to i dalje samo manje loš odgovor na prosto pogrešnoj lestvici. A i ovde je ta patkometrija stalno prisutna i stalno impotentna, pogledaj neefikasnost lukavih fraza tipa "Handler may be surprised to learn" ili "[while we] appreciate [her] particular gift to find amusement in everyday life..." (ovo drugo je i idiomatski malo klimavo, gift of finding amusement možda?) Ozbiljno odgovarati na nešto što je iole signalizirano kao humor = seci si kurac odma', takav manevar može eventualno Vučiću da pođe za rukom, uz tremolo u glasu na overdrajvu. Think big. Čini mi se da bi jedini neofirajući odgovor - i revolucionarni za međunarodne odnose, al' što da ne - bio onaj u kojem se Čelsini mali šovinizmi prihvate kao suha istina i onda još strašnije hiperboliraju, samo ne kroz neki isfrustrirani sarkazam, nego sročeno kao nešto najozbiljnije na svetu, da im bude teško da uopšte skapiraju da li si ozbiljan (bizarno) ili ih stvarno zajebavaš(bizarnije!); otprilike kao kad Hella podjebava peščanikovce. Treba iskoristiti taj format diplomatskog pisma do kraja. Sad, problem je što su fazoni Čelsi & stručnih saradnika toliko na prvu loptu da gotovo da nemaš za šta da se u'vatiš - jedini koji iole funkcioniše, njen, za "well so is your country", prolazi kao zero-level "casually edgy" džouk samo zbog tajminga, ozbiljne face, i bazične ivan ivanović formule "duža rečenica kratki pančlajn". No, kosmički balans uspostavlja se činjenicom da, baš zbog toga što su joj fazoni mediokritetski, štagod naši tutumraci uradili nisu mogli da se obrukaju previše. Ako išta bude bilo, ispašće na kraju to još i 1 mali 'a win' za Srbiju, i, šta znam, možda još više evrotreša na konzumiranju vibrantnog noćnoga života, "hej! nisam znao da je srbija demokratska zemlja", itd, ako samo zbog Madoninog zakona fizike o lošem publicitetu. Inače mi se kara za slanje slike u svet, samo mi zanimljivo da razmišljam iz pozicije Idealnog Predsednikovog Savetnika. Ono što me u celoj priči stvarno zanima je to što nikako nema BS da obrani Čelsi. Kao, ma šta, u pravu je, ma dobro vam je rekla, i treba vam zabraniti koncerte dok se ne suočite (I can see it! :wub: ). A znam zašto je neće braniti. Zato što je Čelsi napušila i Ejmi. Iako se samo šalila. Eee, bre... Edited by Zero Tolerance
Link to comment

Umesto da iskuliraju celu stvar, oni je produbljuju i dižu na viši nivo. Diletanti navikli da ovde zivkaju redakcije, pa misle da i u Americi mogu da nameću svoje shvatanje slobode govora. Čudi me samo otkud im smelosti za to. Ustvari, ne čudi me, idu izbori, treba naloviti izgubljene duše iz dijaspore i sa fejsa. O licemerju da i ne pričam. Ništa ta Čelzi nije rekla novo, što za ovu zemlju nije rečeno na mnogo ozbiljnijim mestima. Nego šilje svoje jadne kitice pred izbore na tako marginalnoj osobi i događaju. Bljaks.

Link to comment
Umesto da iskuliraju celu stvar, oni je produbljuju i dižu na viši nivo. Diletanti navikli da ovde zivkaju redakcije
У претходној генерацији се то казало "зауставите Ројтерс!".
Link to comment

Srpske reakcije™ su zajebale one Kazahstanske od pre 4-5 godina kad je izasao Borat :isuse: Inace, ja koji zivim u Americi, za tu Chelsea nikad nisam cuo do sad, dok se nije desilo ovo. Ajde da je Srbiju dissovao Jon Stewart ili neki lik sa Fox Noise, MSNBC, Leno ili Letterman, ili neko sa tako ogromnim rejtingom pa da su to culi milioni ljudi, nego stvarno, ko uopste gleda taj Chelsea Come Lately show? Kompleksi su cudo.

Link to comment
ispade celsi drzavni neprijatelj broj 1
to je britanska stampa. KOLIKO Britanci žele da Marej osvoji titulu, možda još više ne žele da to Novak učini. bizarno izvestavaju o najsvetijem nam i njegovom keru. jeste da se ovaj slikao s kerom za naslovnu voga, jeste i da je na najvisem mestu urgirao da mu dozvole da povede kera, i nije da mu nije otvorio profil na tviteru, ali nema smisla navoditi sve to tako, ispada ludak. vreme je za veliki bojkot britanske stampe u srbiji, a mogao bi da se oglasi i veliki manitu. on ce u odgovoru biti zestok jer ga citava situacija narocito pogadja. dobar je citavom porodicom, a pogotovo s pokojnim novletovim dedom kog je upoznao na nedavnom proputovanju kroz cg.
Link to comment
:isuse: Daj neka nas neko zabrani...Kakvo blamiranje...
Biznismen tuži američku voditeljku Izvor: Tanjug Frankfurt -- Zbog vređanja srpskog naroda, biznismen Dragan Đogović, koji ima firme u Diseldorfu i Beču, podneo tužbu protiv komičarke Čelzi Hendler

10512995214e09750d285d9635581417_368x259.jpg

Čelzi Hendler

Hendlerova, koja je urednica i voditeljka emisije "Čelzi lejtli", je pre nekoliko dana, komentarišući nastup pevačice Ejmi Vajnhaus u Beogradu, vređala Srbiju, Srbe i ministra odbrane Dragana Šutanovca. "Podneo sam tužbu protiv gospođe Hendler u moje lično ime i u ime naroda Srbije za naknadu štete zbog uvreda izrečenih na račun našeg naroda. Ne mogu vam za sada otkriti na kom sudu će se voditi proces i koliki će tačno biti odštetni zahtev, ali su u pitanju milioni dolara. Ja ću sam finansirati ceo postupak, ne želim nikoga da opterećujem, a kada budemo od Hendlerove naplatili sve uvrede koje nam je nanela, zadržaću samo novac za troškove advokata, a ostatak ću podeliti u humanitarne svrhe", kazao je za frankfurtske "Vesti" Đogović. Proces protiv Hendlerove će se najverovatnije voditi u jednoj od američkih saveznih država, pošto se u SAD ovakvi procesi najbrže završavaju, a kazne mogu dostići nekoliko desetina miliona dolara. "Ovih dana treba da se precizira tužba, da moji advokati predaju dopunski materijal. Treba utvrditi da li je emisija išla uživo ili je snimljena. Ukoliko je išla uživo Hendlerova će jedina odgovarati, a ako je prethodno snimana, tužba će biti proširena na kompaniju NBC Universal, vlasnika kanala 'E' na kome se ova emisija prikazuje, jer i ona snosi odgovornost što pre emitovanja nisu izbačeni delovi koji vredjaju srpski narod“, zaključio je on.
Link to comment
:isuse: Daj neka nas neko zabrani...Kakvo blamiranje...
steta sto mu "g" u prezimenu nije "k", to bi bilo dva u jednom - i simbolicna i pravna pobeda
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...