Jump to content
IGNORED

čelsi, suoči se


*edited by mod

Recommended Posts

  • Replies 230
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Marvin (Paranoid Android)

    16

  • Joshua

    16

  • hattori

    11

  • kim_philby

    8

Istini za volju, prisećam se negde da je neko Kazahstansko telo, valjda MIP, jednom protestvovalo zbog Borata jer prikazuje državu, narod bla bla u vrlo lošem primitivnom svetlu. Doduše, to je bila 1 pro forma protestna nota, nisam čuo igde da su pravili neke lynch mobs ili ispaljivali fatwe na Baron Kohena. Par nedelja kasnije, neko s malo mozga iz Kazahstana je izjavio kako je to bez veze, jer na čudan način ipak promoviše državu - misle da će turizam porasti ("Yaaay, I've been in the Borat-country"), i uopšte, svaki publicitet je okej, jer zna da će ljudi shvatiti da je gomila toga samo humor, porašće interesovanje za državu, itd.Nego, čitam ovo obraćanje ambasade, šta znam, ne deluje mi toliko tragično jer ambasade jednostavno moraju da izdaju neko zvanično objašnjenje pisano formalnom rečju. Da su se samo zadržali na rečenici

We find it to be inappropriate, distasteful, and just plain bad humor
umesto da ubacuju demokratiju, ravnopravnosti, pozitivnu atmosferu beogradskog najtlajfa, ogromne lične slobode da iznabadate Rome na ulici ako ih vidite, još veće lične slobode policijskog osoblja, elem, da su izbacili sve te gluposti i ostavili samo jednu ovu rečenicu gore, stejtment bi bio skroz OK, i zadao bi hormonalnom Šutanovcu domaći zadatak u lekciji kako se pišu saopštenja kad ste javna ličnost, makar i na fejsu. Čelzi radi sa glupim autorima koji štancuju idiotski humor. Tačka, kraj. Ajde dosta više...
Link to comment
stejtment bi bio skroz OK
Jao, ne znam. Možda bi bilo OK za naš obraz, ali, čim počneš da odgovaraš ozbiljno na komičare - čak i posebno na devetorazredne komičare - po difoltu si se usr'o. To se prosto ne radi, "tačka", čak i kad nije smešno. Uvek ti ispadaš smešan, nenamerno.Meni je problem što se 'vakvim stvarima udara na mnogo veću svetinju, a to je sloboda komičara - pa i devetorazrednog komičara - da se sprda s čim i kako 'oće. A generalizacije i poigravanje sa stereotipima su prosto građa nasušna za stend-up matirijl - ne može se pišati po moštima Lenija Brusa jer tamo negde postoji neki Ivan Ivanović. Meni možda svake nedelje Bil Mar ide na jaja svojim orijentalizmima, seksizmima, islamofobijama i površnim antiteizmima (a i on se svojevremeno najebav'o srpske keve onoliko, nek' znaju kompletisti dnevnika uvreda), pa i dalje znam zašto to treba da postoji i zašto jeste skandal što je svojevremeno izbačen sa ABC-ja napravivši politički nekorektan komentar u svojoj emisiji Politically Incorrect. Ako loši komičari popiju po tintari, šta će biti sa dobrima? Danas Čelsi, sutra Sara.

A kad dođu po Jevreje, ko će nas onda zasmejavati?

The difference, young lady, is that sixty million would be unforgivable. U tom smislu, najgori epilog ovog debakla bio bi da se Čelsi izvinE. Je l' čuješ, kravo! Ne popuštaj, bedem obrane stoji na tvojim plećima. http://www.youtube.com/watch?v=E8llfJl-PIc

Edited by Zero Tolerance
Link to comment
In fact, many advertisers on your networks have successful operations in Serbia including Microsoft, Philip Morris, Coca-Cola, Panasonic, U.S. Steel, Merrill Lynch, and Bank of America.
:lol:
Link to comment
Jao, ne znam. Možda bi bilo OK za naš obraz™, ali, čim počneš da odgovaraš ozbiljno na komičare - čak i posebno na devetorazredne komičare - po difoltu si se usr'o. To se prosto ne radi, "tačka", čak i kad nije smešno. Uvek ti ispadaš smešan, nenamerno.
Ma to stoji, naravno. Uopšte ne gledam širu sliku celog incidenta, daj bože da se incident nije ni pravio i da bi svakako bilo bolje da niko nije reko par reči o ovome, pogotovo Blic, B92, vlada, Šutanovac, MIP, itd. Htedoh reći, kada je već sve eskaliralo do ovolike mere da je i ambasada dobila direktivu iz MIP-a da se umeša sa protestnom notom, meni je nekako ovaj ton ambasade dosta prihvatljiviji od onog renta ministra odbrane i od zapenjenog lajanja svih medija i razapinjanja, pa čak i ako nabacuje ovakva bulažnjenja oko Srbije gde sve vrvi od demokratije i pozitivne energije™.
Link to comment
Nešto mi govori da najbolje čuvamo za kraj - Vuka Jeremića.
Recimo, da gostuje kod Čelzi, a da državna TV to prenosi? :wicked:Navijao bih za Čelzi, majkemi...
Link to comment
Ili ćemo da angažujemo Ivana Ivanovića da uzvrati!
Već je počeo sa zagrevanjem:
BEOGRAD - Demokratska zajednica Hrvata (DZH) danas je, u otvorenom pismu predsedniku Saveta Republičke radiodifuzne agencije (RRA) vladiki Porfiriju, zatražila da se televiziji "Prva Srpska" oduzme pravo na nacionalnu frekvenciju zbog, kako je navedeno, uvreda na račun katoličke crkve i govora mržnje prema hrvatskom narodu.U emisiji "Veče sa Ivanom Ivanovićem" izrečene uvrede na račun HrvataU saopštenju se navodi da je u emisiji "Veče sa Ivanom Ivanovićem" 29. aprila i 6. maja voditelj pogrdnim rečima govorio o katoličkoj crkvi i "pozvao Al Kaidu da pričeka da Hrvatska uđe u Evropsku uniji pa da onda postavi atomsku bombu uz jasne insinuacije gde". DZH je od vladike Porfirija zatražila da stane u zaštitu svih građana Srbije, bez obzira na njihovu nacionalnu i versku pripadnost, izrazivši čuđenje da niko do sada nije stao u zaštitu katolika, kao što se činilo za druge u sličnim situacijama. "Čak i sam poziv Al Kaidi na ubijanje jednog naroda nije bio dovoljan da RRA, resorno ministarstvo ili druga nadležna državna tela kojima je u opisu posla, reaguju", dodaje se u saopštenju.
Link to comment
predsedniku Saveta Republičke radiodifuzne agencije (RRA) vladiki Porfiriju
Čekaj, ovo je isto zajebancija? Preletim preko texta i pri kraju shvatim da ne kapiram, nešto se ne slaže... humoristička emisija, savjet radiodifuzne agencije... paf... vladika. Wtf, vraćam se na početak i čitam polako, s razumijevanjem. Recite mi da je zajebancija. Btw, je li "vladika" zvaničan naziv u crkvenoj hijerarhiji?
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...