Jump to content
IGNORED

Gotivni gradovi koji nisu na Top listama


Muwan

Recommended Posts

  • Replies 126
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ToniAdams

    12

  • Deda Drda

    11

  • noskich

    6

  • kud u maglu Simoviću

    6

Gde nije ++?

 

Sent from my Moto G (5) using Tapatalk

Ha, dobro pitanje! Nego ovo za Hamburg bas cuh od poznanika koji je ziveo tamo do pre 3-4 godine, od tad je u blizini Nirnberga i sad zbog zeninog posla razmislja da se vrate gore, naravno ne u sam Hamburg nego u okolinu (to je veoma tipicno, ne znam ni jednog Nemca koji je ziveo u samom gradu Hamburgu, iako mu je grad superkul itd., ali ono, "radije bih negde blizu u manjem gradu gde je mirnije"; takodje jedan prijatelj je ziveo u Kilu nekoliko godina, od toga oko godinu dana radio u Hamburgu i putovao svaki dan na posao, svakako je placao stan u Kilu mnogo manje), i kaze da su cene dosta skocile za ovih nekoliko godina. Inace i tu gde je, posto je izmedju Nirnberga i Erlangena, ni tu nije bas jeftinoca, velike su firme okolo kao i univerzitet pa to takodje podize cenu.

 

U nekim novinama sam citala da je Minhen valjda najgori po cenama stanovanja (i tu mislim i na kupovinu i na najam stana)

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Bio sam ja i toplo ga preporučujem. Nikad do tada nisam čuo za njega, kum je iskopao i mi odosmo. Kad smo se vratili, uhvatim na Tv emisiju o grofici koja je postala vampir. Sad ne mogu da tražim, ali bila je par puta reprizirana. Preporuka za odlazak tamo. Ako Vam treba neka informacija, tu sam.

Bilo bi lepo da postavite fotografije.

Nisam gledala tv emisiju, ali evo ga youtube za nas koji smo preskočili.

 

Nisam znala da Česi i dan- danas imaju brojne žive aristokratske familije, a neki članovi su vrlo aktivni u politici. Familija Švarcenberg naročito. Odatle je i grofica vampirica Eleonora Švarcenberg, a i doskorašnji ministar spoljnih poslova Češke, vojvoda od Krumlova, Karel Švarcenberg.

A tek što im je grb, gavran kljuca tursku glavu (tačnije- oko).

 

800px-%C4%8Cesk%C3%BD_Krumlov_-_Rathaus_

Edited by halloween
Link to comment

 

Nisam znala da Česi i dan- danas imaju brojne žive aristokratske familije, a neki članovi su vrlo aktivni u politici. Familija Švarcenberg naročito. Odatle je i grofica vampirica Eleonora Švarcenberg, a i doskorašnji ministar spoljnih poslova Češke, vojvoda od Krumlova, Karel Švarcenberg.

A tek što im je grb, gavran kljuca turski glavu

 

Izvorno cesko plemstvo je poodavno fizicki istrebljeno, obaska sto Švarcenberg bas i nije cesko prezime: moderni Švarcenbergi su se upisali u Cehe konjunkture radi, a sumnjam da iko u Ceskoj ozbiljno shvata titule poput krumlovskog vojvode, mada se tu i tamo pojavljuju zahtevi za restituciju...

Inace, put autom od Linca, preko Krumlova za Prag, pruza priliku da se obidju neka od najznacajnijih mesta ceske istorije, Tabor pre svega.

Tabor Jana Ziske i Husita, obaska sto je prelep gradic.

Usput su i Budjejovice, ceske, ali obavezno i Konopiste sa zamkom i imanjem koji su pripadali Francu Ferdinandu, sa sve sacuvanim muzejskim eksponatom, Principovim zrnom koje je usmrtilo nadvojvodu, ali i ostatkom muzeja u kome se, pored ostalog, nalazi i jedna od par najjacih zbirki oruzja i oklopa, na stranu mnostvo drugih vrednih eksponata...

Link to comment

Hteo sam da postavim i tri fajla koje smo koristili kao preporuke šta obići. Ali, kad ih prebacim u pdf oni su preko 1MB, a jedan koji je bio manji ne može ako je .docx.

Ako ima neko raspoložen da me uputi kako to da postavim bio bih zahvalan.

Link to comment

Postavi ih npr. na neki od online servisa, dropbox, google drive ili slicno, pa ovde samo stavi link. Ne zaboravi da omogucis da to vidi svako.

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

...

 

Ovde sam pokušao da postavim link ka tekstovima koje smo koristili kao pripremu za put u Krumlov (hvala mojoj kumi koja je to spremila :ziga: ).

 

Nadam se da može da se otvori. Ako ne idemo u iteracijama dalje.

Edited by teacher
dokumenti na zahtev preko PM-a
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...