Jump to content
IGNORED

Gotivni gradovi koji nisu na Top listama


Muwan

Recommended Posts

  • Replies 126
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ToniAdams

    12

  • Deda Drda

    11

  • noskich

    6

  • kud u maglu Simoviću

    6

od ovih većih gradova koji su se ovde pominjali, mene je hamburg dobio od kako sam prvi put zakoračio u njega. sve što je berlin bio do skoro, pa bolje jer je i veoma lep. edgy, mornarski, levičarski, lučki grad prljav taman koliko je potrebno. divna arhitektura, st. pauli, gomila parkova, bicikli, ogroman ww2 bunker, riblja pijaca, turbojugend... što se mene tiče, ništa više ni ne treba da ima.

 

neko pomenuo i holandski haarlem koji mi je kao amsterdam u malom, ali bez turista. ne znam koliko je baš biser za posetiti, ali mi je savršen za život. i ima jopen crkvopivaru!

Jopen-Kerk.jpg

 

od prelepih pripizdina, nikada neću zaboraviti new mexico selendru - tucumari. mesto je kao veliki muzej americane. nekada sijali i živeli za route 66, sada naravno propali ali se taj mini community ne da, pa stanovnici redovno održavaju preostale hotele i restorane iz 30ih, 40ih i 50ih. crtani cars je dobar deo svog izmišljenog grada zasnovao na tucumari i okolini. e da, i obližnji santa fe mi je nestvarno lep grad sa svojim indijansko-španskim pueblo revival stilom arhitekture četvrtastih zemljanih kuća.

 

post-551-0-99426700-1508925209_thumb.jpgpost-551-0-13663600-1508925080_thumb.jpg

Link to comment

Obožavam hamburg, to mi je jedan od omiljenih gradova iz više razloga, al mi je smešna ta levičarska mitologija vezana za nj. Mislim da u proseku najveći broj miljunaša u nemačkoj tamo živi il je makar to bio doskora slučaj.

Link to comment

Kad je rec o parkovima u Nemackoj, Dortmund je mnogo zelen, bio sam samo par sati dok sam presedao sa aviona na voz i bas me odusevila kolicina prirode po gradu. Jedan prodavac mestanin nam je, na nas komentar, rekao da je Dortmund najzeleniji grad u Nemackoj. Ne znam koliko mu je verovati, ali prelepo izgleda sa toliko parkova i sl.

Link to comment

Vientiane, prestonica Laosa je simpatican gradic neomiljen od turista koji kroz njega obicno samo prodju na putu do Luang Prabanga i Van Vienga koji su, sasvim zasluzeno, turisticke Meke zemlje. Zadrze se tek toliko da izvade vizu za Tajland ili Kambodzu, a istina gradic se moze obici za jedan dan.

 

Meni se Vientiane bas dopao. Laos je lider u opustenciji i sporom zivotu pa mu je takva i prestonica. Svuda se moze natenane obicnim biciklom. Kao i u ostalim delovima bivse francuske Indokine kolonijalni stil je prepoznatljiv uz dobru dozu crvene propagande. Po tome slici Vijetnamu. Po bogatoj budistickoj tradiciji i hramovima slici Tajlandu, iako je laoski stil originalan i hramovi su drugaciji. Ono po cemu ne slici nikome je bas ta opustencija. Sednes u restoran na obali Mekonga i uz vechericu posmatras zalazak sunca iznad Tajlanda na drugoj strani reke. Neprocenjivo.

Link to comment

Je li bio neko u Češkom Krumlovu?

Bio sam ja i toplo ga preporučujem. Nikad do tada nisam čuo za njega, kum je iskopao i mi odosmo. Kad smo se vratili, uhvatim na Tv emisiju o grofici koja je postala vampir. Sad ne mogu da tražim, ali bila je par puta reprizirana. Preporuka za odlazak tamo. Ako Vam treba neka informacija, tu sam.

Link to comment

Kad je rec o parkovima u Nemackoj, Dortmund je mnogo zelen, bio sam samo par sati dok sam presedao sa aviona na voz i bas me odusevila kolicina prirode po gradu. Jedan prodavac mestanin nam je, na nas komentar, rekao da je Dortmund najzeleniji grad u Nemackoj. Ne znam koliko mu je verovati, ali prelepo izgleda sa toliko parkova i sl.

lol

Verovatno si jedini lik u univerzumu kom dort predivno izgleda uključujući i 1 rođenog dortmundforumasa

Edited by ToniAdams
Link to comment

Stvarno jbt, 'prelepo' je verovatno poslednji epitet koji može da se veže uz Dortumund :)

 

Hamburg sa druge strane je ludilo, na svakom nivou - od života i životnog stila, do arhitekture i bogatstva. Jedino treba baš imati sreće sa vremenom.

Link to comment

Bio sam ja i toplo ga preporučujem. Nikad do tada nisam čuo za njega, kum je iskopao i mi odosmo. Kad smo se vratili, uhvatim na Tv emisiju o grofici koja je postala vampir. Sad ne mogu da tražim, ali bila je par puta reprizirana. Preporuka za odlazak tamo. Ako Vam treba neka informacija, tu sam.

Dobrodosao na forum ;)

Link to comment

Dobrodosao na forum ;)

Hvala lepo. Pratim vas dugo i red je da i ja mogu nekome da pomognem (nadam se). Hteo sam i fotografije da postavim ali mora resize, pa izvinite. Do sutra ću postaviti, ako uspem.

Hvala na dobrodošlici :thumbsup:

Link to comment

Obožavam hamburg, to mi je jedan od omiljenih gradova iz više razloga, al mi je smešna ta levičarska mitologija vezana za nj. Mislim da u proseku najveći broj miljunaša u nemačkoj tamo živi il je makar to bio doskora slučaj.

+1

 

I ja sam to primetio u Hamburgu: ides, ides, kad ono - milijunaš.

Nisam s njima, kao ti doduse, na prs' u bulju ali se slazem da u Hamburgu od milijunaša ne moze da se zivi.

Toni - hamburški Keksi  :D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...