Jump to content
IGNORED

365(ne)lepihdana


kim_philby

Recommended Posts

@ aion Pa teza je da vrlo zavisi sta radis, valjda je ocigledno. Da li neki koristan posao za koji si jos i potplacen, ili krades zajedno sa gazdom, proizvod tvog rada je magla, a u slobodno vreme sugradjanima i rodjacima ljudi i dece koji su recimo ostali bez neophodnog zdravstvenog tretmana jer su pare za to zavrsile u tvom dzepu za uslugu maglanja, porucis da ne budu tuzni i zabrinuti nego nadju utehu u sljapkanju po baricama, Kad vec ne mogu u kvalitetnoj zdravstvenoj nezi, placenom racunu za kiriju, ili necem solidnijem za jelo.

Edited by Dagmar
Link to comment
  • Replies 2.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • morgana

    152

  • Turnbull

    137

  • Аврам Гојић

    120

  • gospa buba

    87

@ aion Pa teza je da vrlo zavisi sta radis, valjda je ocigledno. Da li neki koristan posao za koji si jos i potplacen, ili krades zajedno sa gazdom, proizvod tvog rada je magla, a u slobodno vreme sugradjanima i rodjacima ljudi i dece koji su recimo ostali bez neophodnog zdravstvenog tretmana jer su pare za to zavrsile u tvom dzepu za uslugu maglanja, porucis da ne budu tuzni i zabrinuti nego nadju utehu u sljapkanju po baricama, Kad vec ne mogu u kvalitetnoj zdravstvenoj nezi, placenom racunu za kiriju, ili necem solidnijem za jelo.

 

jel bas ocigledno? od svih zanimanja i svih firmi i svih zaposlenih, bas je (svima) ocigledno i nedvosmisleno gde je povucena ta linija, koja deli one koji su krivi i one koji su samo radili posao, i na koju stranu svako pojedinacno (s)pada? 

 

edit. enough sa sljapkanjem, plz. 

Edited by rajka
Link to comment

jel bas ocigledno? od svih zanimanja i svih firmi i svih zaposlenih, bas je (svima) ocigledno i nedvosmisleno gde je povucena ta linija, koja deli one koji su krivi i one koji su samo radili posao? 

 

 

Pa ja je povlacim kod toga da li si radio ono za sta te drustvo placa (recimo ucitelj si u skoli, a drustvo je pare za porezu dalo izmedju ostalog da mu deca idu u skolu. Ili lekar si u bolnici, a drustvo je pare za porezu i dalo za bolnice), ili si im pare za to uzimao ni za sta i tu i tamo pljucnes im u facu. Ali to sam samo ja, ne namecem tebi da delis moj stav naravno.

Link to comment

trbebalo bi da pati on: klik

 

Ne znam da li se reference na Mayo Clinic odnosi na "placebo" efekat. Bio jedan BBC dokumentarac o tome kako placebo leci odredjene hormonalne stvari.

 

Meni to izgledalo kao link sa "pozitivom". Moja supruga je ispravno zakljucila da je to jedan od razloga postojanja magijskih, religijiskih rituala.

Link to comment

Pa ja je povlacim kod toga da li si radio ono za sta te drustvo placa (recimo ucitelj si u skoli, a drustvo je pare za porezu dalo izmedju ostalog da mu deca idu u skolu. Ili lekar si u bolnici, a drustvo je pare za porezu i dalo za bolnice), ili si im pare za to uzimao ni za sta i tu i tamo pljucnes im u facu. Ali to sam samo ja, ne namecem tebi da delis moj stav naravno.

 

znaci, tebi (shvatam, to si samo ti) imaju samo jedni (ucitelji i lekari) i drugi (koji uzimaju pare ni za sta), bas nikakve nijanse izmedju? 

Link to comment

pa to reci ovima sto sire pozitivu.

 

uzgred, venom ti je najbolje objasnio.

 

pa njihove sajtove ne citam, neka sljapkaju sto se mene tice. sta mi je venom najbolje objasnio?

Link to comment

pa dobro, ali sta je vise degutantno, kada oni kojima je dobro u zivotu potrose na fancy restoran prosecnu platu ili imaju na ledjima neku krpu koja kosta kao prosecna plata ili kada sire pozitivu i zasto? i da li bi bilo ok da on siri tu pozitivu kada bi stripovan tih privilegija?

 

Rajka, izvini na recniku, koji ti je?

 

Zaista branis neodbranjivo svim tim pitanjima kojima impliciras da je Miloje Steve Jobs licno.

Ne, nije.

Link to comment

pa pogresio si, vise sam komentarisala brzinu i samouverenost sa kojom se donose sudovi o ljudima koji se ne poznaju (ispostavilo se, u vecini slucajeva) na osnovu interpolacije 1 tvita. 

ok, vrtimo se u krug. miloje sekulić je relevantnan faktor na srpskoj internet sceni. kada sam napisao da je internet konsultant to je trebalo da znači da predstavlja nekakvu javnu ličnost čiji je rad lako dostupan za praćenje. lik ima podosta pratilaca na tvitreru, živi od svog internet rada, ljudi znaju za njega.

 

ti prvi put čuješ za njega i jedino što znaš o njemu je onaj tvit sa početka rasprave. i to je u redu, naravno. neki drugi učesnici rasprave ga prate malo duže pa povezuju njegove ranije tvitove i rad u jednu celinu i onda to komentarišu. 

Edited by pacey defender
Link to comment

Rajka, izvini na recniku, koji ti je?

 

Zaista branis neodbranjivo svim tim pitanjima kojima impliciras da je Miloje Steve Jobs licno.

Ne, nije.

 

pa jel nije ovo zanimljivija rasparava od onog kada neko zalepi tvit, pa troje u trku hajfajvuju pa tako 100 strana :)

 

nemam ja motiv da branim miloja, nego da igram djavolovog advokata, ukazujuci a granice onoga sto proizilazi iz datog tvita. a kako brate impliciram da je Steve Jobs, bas nista nisam rekla ni implicirala o njemu kao poslovnom coveku, tj, koliko se secam, konkretno o njemu sam samo rekla da se mozda krece u krugovima ljudi gde je ispoljavanje pozitive pozeljno ponasanje.

Link to comment

ok, vrtimo se u krug. miloje sekulić je relevantnan faktor na srpskoj internet sceni. kada sam napisao da je internet konsultant to je trebalo da znači da predstavlja nekakvu javnu ličnost čiji je rad lako dostupan za praćenje. lik ima podosta pratilaca na tvitreru, živi od svog internet rada, ljudi znaju za njega.

 

ti prvi put čuješ za njega i jedino što znaš o njemu je onaj tvit sa početka rasprave. i to je u redu, naravno. neki drugi učesnici rasprave ga prate malo duže pa povezuju njegove ranije tvitove i rad u jednu celinu i onda to komentarišu. 

ok

Link to comment

Procitaj svoj post jos jednom. Prodavac u pekari treba da bude odgovoran za to sto mu je gazda lopov, a portir u Vladi ne treba.

 

 

Ovaj ne, prodavac u pekari prodaje hleb, sto je koristan i neophodan posao, i za to cak nije ni nesto bogzna place. Odgovoran za gazdu lopova je onaj ko sa njim krade, a ne onaj ko radi nesto korisno sto ljudi i hoce da on radi za njih, bez obzira na to ko mu je gazda.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...