Jump to content
IGNORED

365(ne)lepihdana


kim_philby

Recommended Posts

:lolol: e neka se vratio iz brain draina
Зар не треба ово на мајсторски топић? Нису баш бубашвабе у судоперилици, ал' видим нешто се зачепљује тај одвод.
Link to comment
  • Replies 2.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • morgana

    152

  • Turnbull

    137

  • Аврам Гојић

    120

  • gospa buba

    87

Jbt rasejani, upravo me zove zena da mi kaze da je zapusen odvod. Isuse.Elem, daleko bilo da mislim da je 10k evra nikakva lova, ali ne mislim ni da se ovde radi o najobicnijem drpanju. Dulicevo cedo je kostalo 2,5 puta vise, a pritom nije ni postojalo. Na stranu tempate i eventualno fotke koje ih nisu nista kostale, nadao bih se makar da jedna od osoba tu ima vece potrebe od ugradjivanja koje je vece od oko tri hiljade evra, posto jeli namestiti tender svaka dva-tri meseca i nije bas tako lako. Ima previse zasluznih gradjana, za koje se mora namestiti tender.Dakle, mislim da je mastermind price, Dzentrifikatorka, iz ubedjenja pristupila poslu, sto je zapravo jos veci problem od cistog drpanja. Promovisu Srbiju na nacin koji ne interesuje nikoga u njihovoj ciljnoj grupi (vinogradi, arhitektonska cuda, hipsteri itsl. - sve ono sto zapadna Evropa vec ionako ima) i koji je tu da leci njihovu opterecenost statusom zemlje iz koje dolaze. I to sve kroz tehnolosku revoluciju za debile - podizanja rejtinga zemlje na Googlu (sta to uopste znaci?).

Link to comment
Jbt rasejani, upravo me zove zena da mi kaze da je zapusen odvod. Isuse.Elem, daleko bilo da mislim da je 10k evra nikakva lova, ali ne mislim ni da se ovde radi o najobicnijem drpanju. Dulicevo cedo je kostalo 2,5 puta vise, a pritom nije ni postojalo. Na stranu tempate i eventualno fotke koje ih nisu nista kostale, nadao bih se makar da jedna od osoba tu ima vece potrebe od ugradjivanja koje je vece od oko tri hiljade evra, posto jeli namestiti tender svaka dva-tri meseca i nije bas tako lako. Ima previse zasluznih gradjana, za koje se mora namestiti tender.Dakle, mislim da je mastermind price, Dzentrifikatorka, iz ubedjenja pristupila poslu, sto je zapravo jos veci problem od cistog drpanja. Promovisu Srbiju na nacin koji ne interesuje nikoga u njihovoj ciljnoj grupi (vinogradi, arhitektonska cuda, hipsteri itsl. - sve ono sto zapadna Evropa vec ionako ima) i koji je tu da leci njihovu opterecenost statusom zemlje iz koje dolaze. I to sve kroz tehnolosku revoluciju za debile - podizanja rejtinga zemlje na Googlu (sta to uopste znaci?).
+1000
Link to comment
I to sve kroz tehnolosku revoluciju za debile - podizanja rejtinga zemlje na Googlu (sta to uopste znaci?).
Pa valjda kad neko u Antwerpen-u kuca "where to invest and go to hollyday at once" da mu izbaci Srbiju? 'Bem li ga.Više puta je pominjano da su fotke najmanji trošak. Baš suprotno mislim da su one ovde objektivno najveći trošak. A to za cijenu: pa 10k je u redu cifra za nekog ko ima iza sebe par projekata od barem 5-6k.
Link to comment
Pa valjda kad neko u Antwerpen-u kuca "where to invest and go to hollyday at once" da mu izbaci Srbiju? 'Bem li ga.Više puta je pominjano da su fotke najmanji trošak. Baš suprotno mislim da su one ovde objektivno najveći trošak.A to za cijenu: pa 10k je u redu cifra za nekog ko ima iza sebe par projekata od barem 5-6k.
Arbeitmann rece da slucajno zna da su fotke radjene vec za nesto drugo.
Link to comment

Venom objasnio. Mogu da zamislim da su troškovi izrade sajta mogli biti i 7-8k eura a da je ostalo profit. Putovanja, dnevnice, honorari fotografa,...To samo po sebi nije strašno.Ono što je problematično je to što finalni proizvod izgleda obično, uobičajeno, jednostavno. Ne vredi 11k eura. Dalje, 11k eura je bukvalno bačeno, bez rezultata. 3k lajkova? W-ow. Dalje2: Pravljenje sajtova je jedna od retkih zdravih industrija u Srbijji, u kojoj konkuriše ogroman broj firmi, gde postoje kreativni ljudi. Ako nešto u Srbiji radi, to je taj sektor.U takvim okolnostima zaista je čudno da su se pojavila samo tri ponude. Čuvene tri ponude, minimum svih minimuma kod javnih nabavki. Kako to da nije stigla četvrta ponuda?

Link to comment

Pa njih je tri. Tri drugarice tri ponude. Tako su, bar do sad funkcionisale javne nabavke. Zna se jedan ponudjac koji se pojavi 2 ili 3 puta kroz druga pravna lica. Blagim grebom po njima - ustanovi se da je isti covek/udruga u pitanju.

Link to comment
Kako to da nije stigla četvrta ponuda?
Konkursna dokumentacija je štampana samo na lokalnom dijalektu kreativnih slojeva džentrifikovanih četvrti Beograda, a zahtevi da se dostavi i na srpskom su odbijeni kao nepraktični.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...