Jump to content
IGNORED

Južnoamerički fudbal & copa libertadores


Mark Rothko

Recommended Posts

Estudiantes je dobro prosao. Nisam ocekivao da su timovi iz Argentine, ovako nesigurni u gostima. Gresili su puno u odbrani i doziveli tesan poraz, usled nesnalazljivosti domacih igraca. River Plate je vecim delom kontrolisao mec, no nisu na vreme dali drugi gol i to im se kasnije osvetilo.

Link to comment

U. de Chile i Colo Colo, odigrase sjajan mec. Brza igra od prvog, do poslednjeg minuta. Nesto vise gresaka, u prvom poluvremenu, na obe strane, no bilo je i lepih akcija, pre svega od strane gostiju. Moji su srecno poveli, nakon sto je lopta nakon suta Ubille, pogodila Vilchesa i prevarila golmana Villara. Suazo je imao 3 opasna pokusaja, van sesnaesterca; 2 su zavrsila van okvira gola, treci je Herrera ne znam ni ja kako skinuo. Dominacija najpopularnijeg tima u zemlji, nastavljena je i drugom poluvremenu i ubrzo Paredes poravnava, nakon sjajne asistencije Valdesa, koji je jednim potezom izbacio celu odbranu domace ekipe. Colo Colo je vrsio pritisak i dalje. U. de Chile je imao period dobre igre, od 80. do 90. minuta, te dve propustene poluprilike. Sudija nije dosudio penal za Colo Colo, par minuta pre isteka regularnih 90 minuta, za igranje rukom u kaznenom prostoru, no jeste u 92. minutu. Paredes rutinski postize drugi gol na mecu i donosi veliku radost gostima. 

Nije mi se dopalo, sto je moj tim porazen, ali se mora proznati, da je Colo Colo izdominirao danas i zasluzeno ostvario pobedu.

Link to comment

Pomalo me uspavase Sporting Cristal i Racing. Daleko od toga da je mec dosadan. Par lepih akcija gostujuce ekipe, Penny je spasavao Sporting u dve situacije. Evo jos jedne njegove sjajne intervencije, na startu drugog poluvremena. Na drugoj strani, Lobaton izvodi tri kornera, u razmaku od 3-4 minuta i svaki put pokusava da savlada golmana, direktno iz kornera.  :lolol:

Edited by Miljenko
Link to comment

Vodi Racing iz penala, golom u 76. minutu. Revoredo je kardinalno pogresio, pri pokusaju vracanja lopte golmanu. Milito rutinski zakucava loptu u gol, sacekavsi da golman podje.

Edited by Miljenko
Link to comment

Benegas je zabio golcinu za 1-0. Par minuta kasnije, iz mnogo lakse situacije, sutira tik pored gola. Domacin je imao par polusansi. Tokom celog poluvremena sam se pitao, kako su onako razbili Internacional. Odgovor sam dobio u drugom minutu nadoknade prvog poluvremena, odnosno na startu nastavka, kada nam je odbrana dva puta naivno ispala. Dobro, mora se priznati i da je zavrsni pas u obe situacije bio perfektan.

Edited by Miljenko
Link to comment

Kakva ludnica. Tri gola, za 4 minuta. Zatim sudija svira penal za Strongest, ali menja odluku na sugestiju pomocnika. :lolol:  :ziga:

Edited by Miljenko
Link to comment

Nista nisam stigao da odgledam od Libertadoresa, celu noc sam slavio prolaz Monaka u narednu rundu, ali vidim da je bila prava ludnica na nekim utakmicama...sada mi je bas krivo sto sam propustio mec Strongest - U. de Chile, ocigledno su bolivijski carevi odigrali isto kao u prvom kolu kada su me onako odusevili, vidim da je Escobar namestio tri gola, ocekivano, lik je majstor kakav se retko vidja, cela ta grupa je ubedljivo najinteresantnija i prava je steta sto ce dve ekipe ispasti iz takmicenja...vidim i da je Boca nastavila sa ubedljivim pobedama, kao i da su Corinthians, Racing i Tigres dosli do vaznih pobeda, moracu bar posle da uhvatim neke hajlajtse, gotovo nikad ne propustam Libertadores, ali slavilo se nocas...

Link to comment

Emelec - Internacional, solidan mec, prepun stadion i rezultat kojim su na kraju obe ekipe zadovoljne...mirisalo je da nece biti golova, ali su Ekvadorci nakon pola sata igre izveli jednu akciju koja sigurno nije bila onako zamisljena, medjutim nakon prejakog centarsuta i pravog glavometa, Mena se odjednom nalazi oci u oci sa golmanom i nakon sto mu je prvi sut spektakularno odbranjen, drugi je zavrsio u mrezi...posle je jedan igrac domacih preglupo dobio dva brza suta kartona, tako da su Brazilci momentalno iskoristili brojcanu prednost i nakon kornera se maestralni Vitinho lepo snasao i poravnao rezultat, gosti su nastavili sa napadima u zelji da stignu do pobede, ali je na kraju cvrstina domacina sacuvala bod...

 

U istom terminu je Estudiantes dosao do vazne pobede na svom terenu protiv Libertada, jedini gol je postigao Guido Carillo i sada je izbio na drugo mesto liste strelaca...na redu su jos tri interesantna meca, verovatno cu gledati Sao Paulo - San Lorenzo jer obe ekipe moraju da idu na pobedu s obzirom na stanje u grupi, mada mi je intrigantan i duel Santa Fe - Atletico Mineiro, za domacine igra onaj cudesni ludak Wilson Morelo, a gostima gori pod nogama...

Edited by keksi krem
Link to comment

Uspeo je nekako Sao Paulo da zabelezi izuzetno bitnu pobedu, Bastos je izrastao u heroja nakon sto je minut pre kraja glavom zatresao mrezu, a bukvalno se i u prvom minutu meca nasao u identicnoj situaciji, ali je tada pogodio stativu...od ostalih prilika, vredi izdvojiti kada je Luis Fabiano nakon sat vremena igre takodje pogodio stativu, pa je ubrzo nakon toga domacinu i ponisten gol zbog ofsajda, mada se na usporenom snimku cini da je Centurion bio u liniji sa protivnickim igracem...steta sto je Pato morao veoma rano da napusti teren zbog povrede, jer opet je u par navrata pokazao sta sve zna na malom prostoru, a takodje razocarali su me i navijaci koji su zvizdali kada je Ganso izasao napolje, nije on kriv sto su ga stalno udvajali i sto se njegovi saigraci nisu bolje otvarali, plus mi je neverovatno da neko ima toliko drskosti da bilo sta zameri ovom fudbalskom madjionicaru...s druge strane, San Lorenzo je dokazao kakva je to vojska na terenu, skoro je nemoguce probiti njihov blok i svaki njihov igrac se perfektno postavlja i koordinisano pokriva bilo kakvu rupu koja se stvori, medjutim zadesio ih je maler da prime gol na samom kraju...nije mi jasno zasto im Romagnoli nije bio starter, on im je glavni kreativac i dusa njihovog tima, kad je na dvadesetak minuta pre kraja usao na teren, odmah je poceo da stvara probleme domacem timu i namestio je najbolju sansu za goste, ali je Barrientos sutnuo preko precke...

 

Vidim da je i Atletico Mineiro iscupao pobedu na vrucem gostovanju u Kolumbiji, jedini gol je dao njihov novi napadac Lucas Pratto, a asistent je bio jedan od mojih najomiljnijih juznoamerickih igraca Sherman Cardenas, koji im je stigao na pozajmicu iz kolumbijskog Atletico Nacionala...drago mi je uvek kada neka brazilska ekipa zabelezi pobedu u Libertadoresu, cak i kad se radi o ekipi koja je gradski rival mog omiljenog Cruzeira, a kad vec pominjem moje Brazilce, oni ce sutra na gostovanju u Venecueli biti pod imperativom pobede nakon dva startna remija, dok ce se u ranijem terminu sastati River Plate i peruanski Juan Aurich, u jako bitnoj utakmici za argentinskog velikana, na sigurno prepunjenom i uzavrelom Monumentalu...

Edited by keksi krem
Link to comment

River Plate me je pomalo razocarao, u prvom poluvremenu. Par neuspelih pokusaja iz slobodnjaka, da bi lopta u 25. minutu, srecno dosla do Mercada, na ivici peterca, sto on rutinski koristi. Kvalitet domacina dolazi do izrazaja izmedju 30. i 45. minuta. Stvorene su 3-4 "mrtve" sanse, no golman gostiju Gallese, spektakularnim intervencijama, odrzava svoj tim u mecu.

Link to comment

Serija neverovatnih promasaja domace ekipe i u drugom poluvremenu. Dve stative i precka, Teofilo Gutierrez tragicar meca. Kazna stize u 90. minutu, nakon klasicne "bunar" lopte sa centra, Delgado poravnava.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...