Jump to content
IGNORED

Južnoamerički fudbal & copa libertadores


Mark Rothko

Recommended Posts

Keksija nema, pa da dam kratak zakljucak grupne faze.

Huracanu je trebala pobeda za prolaz, protiv venecuelanskog Minerosa, kad ono dozivese debakl, 3-0 i ispadose. Cruzeiro je dobio Universitario Sucre, tako da su prosli i gosti, nakon kiksa Huracana. Estudiantes zato nije dozvolio iznenadjenje. Dobili su Barcelonu u Guayaquilu i prosli dalje. Corinthians i Sao Paulo su izbacili San Lorenzo, koga je ubila neefikasnost. Od mojih timova iz Cilea, niko na zalost nije prosao. Od Palestina se nije previse ocekivalo. Odigrali su solidno, no zato su u prvenstvu gubili u seriji. Moj U. de Chile je lose krenuo onim nesretnim porazom od Emeleca i kasnije nije bilo prostora za vadjenje, u teskoj grupi. Colo Colo je bio blizu prolaza. Za mene ostaje enigma, kako su onako lose odigrali protiv Santa Fea, na Monumentalu(0-3). 

 

Parovi osmine finala:

 

Estudiantes-Santa Fe

 

Atletico MG-Internacional

 

Emelec-Atletico Nacional

 

Universitario Sucre-Tigres

 

Montevideo Wanderers-Racing Club

 

Guarani-Corinthians

 

Sao Paulo-Cruzeiro

 

River Plate-Boca Juniors

 

Imamo par slagera u najavi, Sao Paulo-Cruzeiro i River Plate-Boca Juniors, pre svega.

Link to comment

Cileanci retko zakazu sa zanimljivom zavrsnicom prvenstva, tako je bilo i sada. Pretposlednje kolo je odigrano tokom proslog vikenda. U 21 i 30, u nedelju uvece, svoje meceve su igrali, glavni konkurenti za titulu, Cobresal i U. Catolica. Colo Colo je par sati pre toga, zabelezio ubedljivu pobedu i imali bi teoretske sanse u zavrsnom kolu, ako Cobresal kiksira. Cobresal krece mlitavo i Santander dovodi prezaljenu Barnecheu u vodjstvo. Domacin ubrzo poravnava, no nakon greske u odbrani Cobresala, gosti stizu do nove prednosti, sto ostaje na snazi do poluvremena. Catolica je vec u 11. minutu vodila sa 2-0, nakon sto je Llanos iskoristio dve nesigurne intervencije golmana Cortesa. Cinilo se da je mec resen, kada je Munoz u 34. minutu povecao na 3-0. Ne lezi vraze, Catolica je bila mocna ofanzivno, tokom cele sezone, no u defanzivi se nisu snalazili. Iquique za 20 minuta drugog poluvremena, poravnava rezultat. Gosti mase cistu kontru za 3-4, oko 70 minuta; mada se mora priznati, da je Constanzo bravurozno intervenisao. Onda je usledio pritisak domace ekipe. Stativa, izbijanje lopte sa gol linije. Na kraju penal za domacina, crveni karton za Moralesa, u 80. minutu. Bottinelli sutira, Cortes pogadja stranu i odbija loptu, koja zavrsava na roglju. Sut nakon odbitka visoko preko gola. Cobresal je brzo poravnao na 2-2 i nakon sto je Catolica primila 3. gol, usledio je furiozni pritsak. Penal za domacu ekipu u 81. minutu, koji Donoso sigurno realizuje(simpaticna faca, kao Diego Costa). Catolica je imala jos 2-3 polusanse u dodatnih 5 minuta, no nije im se posrecilo, da produze borbu za titulu, do zavrsne runde. Cobresal prvi put od osnivanja postaje prvak(klub postoji od 1979. godine), kolo pre kraja Clausure. 

Link to comment

Вечерас највећи градси дерби на Земљином шару.  ^_^

 

pa onda jos dva puta naredne nedelje.

 

inace, jeste to veliki derbi ali nije bas najveci gradski derbi na svetu. taj grad ima jos 15 klubova a oni svi imaju svoje navijace i svoje lokalne rivalitete, tako da se ne moze bas reci da je rec o sredini koja je navijacki podeljena na pola.

Edited by Bright Billy
Link to comment

Odgledao sam finale Pauliste, lepota od fudbala. Valdivia i Robinho, bogovi i magovi igre. Ne mogu verujem sta sam do sada propustao.

Link to comment

Pa ti ne navijaš za River Plejt? Da sam danas banovan ne bih imao pojma

 

A da, Boka. dok ja ukapiram

Edited by levi
Link to comment

Изнервирах се поштено. Но Ривер има распад одбрану ове сезоне. Ако не дају гол више од противника црно им се пише.

Link to comment

Dunga je izabacio tim za Copa America 2015 koji se igra u Čileu.

 

Interesantno, Brazil vodi igrača iz Kine i Emirata. Oscar je otpao zbog premora/povrede. Lucas iz PSGa preskače još jedno takmičenje za Brazil. Nema ni Ramiresa ni Hulka. Vode samo jednog klasičnog centarfora i to je Diego Tardelli (igra za Shandong).

Link to comment

Oscar ionako izgleda kao da ce da kolabira svaki put kad odigra 90min. Koutinjo posle ovakve sezone zasluzuje 10ku.

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...