Jump to content
IGNORED

Južnoamerički fudbal & copa libertadores


Mark Rothko

Recommended Posts

Moj U. de Chile je dobio 1-0, na neugodnom gostovanju u Arici, lepim golom Rodrigueza iz slobodnjaka.

Colo Colo je rutinski dobio Universidad de Concepcion 3-0. Lagano su iskontrolisali mec. Poveli odmah na pocetku utakmice, tek sto je pocelo drugo poluvreme, bilo je 2-0. Delgado je realizovao jednu od mnogobrojnih kontri, za treci pogodak. Nije se primetilo odsustvo par suspendovanih igraca(3 crvena kartona, u prethodna dva kola).

U subotu propustih dva spektakularna meca. Narocito mi je krivo sto ne gledah Huachipato-U. Catolica, gde su strelci brojali do 8.

Edited by Miljenko
Link to comment

Ono sto zamalo Bale da pogodi protiv Baskijaca za vikend, to je uspeo Pablo Barrientos da uradi na utakmici Estudiantes - San Lorenzo, znaci lobovao je golmana sa 50m iskosa :Hail:

Link to comment

U Sucreu revija promasaja. Domacin je propustio 3-4 "mrtve sanse". Huracan pogodio stativu, nakon opasnog prekida, koji je Mancinelli zamalo pretvorio u gol. Nisam ocekivao ovoliko gresaka gostiju, u zadnjoj liniji. Verovatno je u pitanju uticaj nadmorske visine, te losa koncentracija.

Link to comment

Odgledao sam Wanderers - Palestino, solidna utakmica, ali neverovatno koliko su i jedni i drugi gresili u zavrsnici, da je bilo malo vise koncentracije, bila bi to prava festa golova, ovako je jedan pogodak bio dovoljan da domacin dodje do veoma teske pobede, Santos je precizno po zemlji sutirao sa nekih 16m nakon sto je lepo zalomio protivnickog igraca...

Link to comment

E evo se u "nasoj" CL, tesko moze desiti. Sporting Cristal je kao totalni autsajder, u vecem delu meca bio potpuno ravnopravan protivnik Racingu i na kraju Lobaton donosi prednost gostima, nakon sto je Avila "izlomio" direktnog cuvara.

Edited by Miljenko
Link to comment

Sporting Cristal na kraju uzeo sva tri boda sa najzajebanijeg gostovanja u grupi, ali mi je cudno zasto ih svi smatraju totalnim autsajderima, evo na primer sta sam napisao pre pocetka Libertadoresa...

 

sto se tice nekih favorita za osvajanje, po mom misljenju ove godine su najozbiljniji River Plate, Sao Paulo, Racing, Cruzeiro, peruanski Sporting Cristal i kolumbijski Santa Fe, ali bice dosta uzbudnjenja i neizvesnosti sve do samog kraja...

Sigurno su i moje prognoze previse optimisticne, ali generalno mi se svidja kako igra peruanska ekipa, svake godine su veoma nezgodni i konkurentni bez obzira na protivnika, cesto dolaze do same zavrsnice Libertadoresa i zamalo jedne godine i da osvoje (na svu srecu u finalu ih je pobedio moj Cruzeiro), tako da ih nikada unapred ne otpisujem...realno, nisam ni ja ocekivao da ce danas odneti pobedu protiv prejakog argentinskog tima, ali opet su prikazali onu cvrstinu i disciplinu koja ih krasi i zasluzeno su pobedili, jeste bio malo sumnjiv onaj penal, mada bilo je kontakta i niko nije terao onog lika da uzjase protivnika prilikom centarsuta...Racing je celu utakmicu odigrao nestrpljivo, u prvom poluvremenu su u dosta situacija bili sebicni i umesto da odigraju jos jedan pas unapred, stalno su pokusavali sa sutevima izvan kaznenog prostora, ni Gustavo Bou nije imao svoj dan, plus je Milito povredjen i falila im je njegova mirnoca i iskustvo, jedino za pohvalu je ona akcija nakon koje su izjednacili, onako inteligentno izvesti slobodan udarac i matirati protivnika nakon dva kratka dodavanja i pravovremenog markiranja je za svaku pohvalu...sad vidim da je u Paragvaju bila prava ludnica, sedam golova i dva crvena kartona, bice vatreno do kraja u toj grupi...

Edited by keksi krem
Link to comment

Verovatno je rec o zemlji iz koje dolaze. Cim se vidi da je tim iz Perua ili Venecuele, ne uzima se za ozbiljno, kao konkurent za visok plasman. 

Sporting Cristal sam gledao i kada su igrali mec u Asuncionu i tu sam bio prijatno iznenadjen. Dominirali su u prvih sat vremena, da bi se na kraju domacinu posrecilo, te je mec zavrsen rezultatom 2-2. Nocas sam i ja ocekivao, da nema mnogo nade za njih, ipak su gostovali u Argentini. Nisu dopustili Racingu previse sansi, a na kraju im se i posrecilo, jer je sudija dosudio sumnjiv penal za njih. To je i neka osnovna razlika, izmedju Copa Libertadores i Champions League, koju primecujem i ove sezone; nema izrazitog navlacenja za favorite, pa je i takmicenje ravnopravnije.

Link to comment

Odgledao sam dobar deo meca izmedju Boke i venecuelanske Zamore i neverovatno kolika je razlika u klasi. Da su ovi hteli da se malo vise potrude mogli su gurati do dvocifrenog broja golova.

Link to comment

Da, bilo je samo pitanje realizacije, koliko ce sansi iskoristiti. U CL ima i vecih razlika u kvalitetu(kada igraju Real, Barsa, Bayern...); ovde se vec redje desavaju pobede tipa 5-0 ili 7-0. Zamora je eventualno mogla do pocasnog gola, od starta se videlo, da im poraz ne gine. Ovo je valjda prvi mec Copa Libertadores, ove sezone, gde je pobednik bio ocigledan i pre isteka poluvremena.

Link to comment

Makar smo imali priliku da uzivamo u prelepoj atmosferi na Bombonjeri, svaka utakmica koja se igra u onakvom ambijentu je pravi dozivljaj za gledanje, bez obzira na desavanja na terenu...Boca je prelako dosla do pobede, a svemu tome je doprineo Meli koji je veoma rano doveo dvoj tim u vodjstvo, da bi potom namestio i sledeca dva gola...drugo poluvreme je bilo samo formalnost i prilika da i Osvaldo dva puta zatrese mrezu, a tacno sam znao da ce oteti loptu kada je sudija pokazao na belu tacku i naravno niko nije smeo da mu prigovori...

 

Posle sam se presaltovao sa Libertadoresa na ligu Mineiro i ispratio sam ceo mec Villa Nova - Cruzeiro, tu takodje nije bilo nikakve dileme ko ce pobediti jer su gosti daleko kvalitetnija ekipa, mada smo se dosta ispromasivali u prvom delu, ali su zato u nastavku pala cetiri lagana gola i ponovo su Leandro Damiao i De Arrascaeta najvise dominirali...

 

Nakon zavrsetka tog meca, ponovo sam presao na Libertadores i uhvatio sam zadnjih dvadesetak minuta utakmice u Ekvadoru, gde je domaca Barcelona igrala protiv Atletico Nacionala, u momentu mog ukljucenja obe ekipe su vec imale po jedan gol na svom kontu, a do kraja su Kolumbijci vrsili veliki pritisak i imali su dobre sanse, ali su redjali sa promasajima...u centru paznje je bio Copete, nakon jedne akcije postigao je gol, medjutim odmah je ponisten zbog ofsajda ili faula, mada on nije cuo sudiju i bukvalno je proslavljao pola minuta dok su protivnici vec imali napad na drugoj strani...ubrzo nakon toga, isti fudbaler je imao jos jednu lepu priliku, ali ga je protivnicki golman preduhitrio i faulirao daleko od svog kaznenog prostora, sto je naravno rezultovalo crvenim kartonom i slobodnim udarcem koji nije urodio plodom...taman kad se ocekivao kraj, opet se isti igrac nasao u pravo vreme na pravom mestu i lepo je centrirao sa strane nakon cega je Ruiz glavom sproveo loptu i mrezu i doneo neverovatno znacajnu pobedu kolumbijskom timu koji je pre ovog meca zabelezio dva remija...

Link to comment

Los dan za argentinske ekipe u Libertadoresu...prvo je Estudiantes izgubio u Paragvaju, nakon sto ga je domacin Libertad u potpunosti nadigrao, mogli su i ubedljivije da pobede, ali je na kraju i taj jedan gol bio sasvim dovoljan...posle tog meca, na red je dosao duel Juan Aurich - River Plate, favorizovani gosti su stigli do vodjstva sredinom prvog poluvremena i delovalo je da ce bez problema uvaliti jos nekoliko golova s obzirom na razliku u kvalitetu, medjutim kako je vreme prolazilo, tako je i domacinu raslo samopouzdanje, a onda su na nekih dvadesetak minuta pre kraja oduzeli jednu loptu na polovinu protivnika i stigli do izjednacenja, kasnije je River bezuspesno pokusavao da dodje do pobede, ali je na kraju morao da se zadovolji remijem i ostao je na dnu tabele u svojoj grupi...

 

Stavljena je tacka na cetvrtu takmicarsku nedelju, na 9 utakmica mreza se tresla 23 puta, napadaci su bili efikasniji nego pre sedam dana, a situacija u svim grupama je i dalje otvorena...

Edited by keksi krem
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...