Jump to content
IGNORED

Domaća vina (Srbija i ex-Yu)


yolo

Recommended Posts

to je Misa Cilic a verovatno mu malo pomaze i tata Zoranvino je odlicno, mineralno, sveze, pitko, odlicne kiseline nije kao neki sovinjoni kod nas (znamo svi koji) koji nemaju svezine jedan od boljih sovinjona sto sam probao, ipak je sovinjon Misino omiljeno vino i sorta grozdja pa se zbog toga potrudio i napravio odlicno vinokonacno da malo zivne topik, nego jel ima jos neceg interesantnog u otadzbini?
pa dobro kepo, sto ne pomenu ovako dobro vino ranije?!od drugih stvari, jedino sto sam isprobao ceo repertoar "francuske vinarije" iz rogljeva, a to i sam znas. taj odlezali game je lep, mladi je onako, nisam bas lud za tim bozole varijantama, belo je bizarno ali korektno, ne znam koliko ce da kosta. e da, ima i vranac al to nisam probao.nego proba li neko villa vinum syrah 2008, trebalo bi da je izasao ovih dana?
Link to comment
pa dobro kepo, sto ne pomenu ovako dobro vino ranije?!od drugih stvari, jedino sto sam isprobao ceo repertoar "francuske vinarije" iz rogljeva, a to i sam znas. taj odlezali game je lep, mladi je onako, nisam bas lud za tim bozole varijantama, belo je bizarno ali korektno, ne znam koliko ce da kosta. e da, ima i vranac al to nisam probao.nego proba li neko villa vinum syrah 2008, trebalo bi da je izasao ovih dana?
pa ja sam ga probao prvi put pocetkom septembra dok sam jos bio u Srbiji, ali to je bila prva berba 2008 i Misa mi je reko da ga nece pustati u prodaju jer su male kolicine, nego samo za prijatelje sad je stigla i 2009-ta, to je druga berba vinograd u cetvrtoj godin,i tako da sad ima vise vina pa resio da pusta u prodaju
Link to comment
Nesto blize?
Zupa, selo Gornje Borje kolko me secanje sluzivinarija je, kad sam ja bio 2007 godine bila u zavrsnim radovima degustaciona sala, podrum...moderno opremljena Velo oprema iz Italije, najnoviji fermentori, sudovi...linija za punjenje od 100k ojra i tako razne zajebancijekupovao je dobro grozdje uglavnom iz Zupe i Rekovca, jer ima samo 2ha svojih vinograda, jurio je da kupi jos zemlje da sadi vinograde uglavnom je trazio u komadu ali to se tesko nalazi,pa su ga Zupljani drali sa cenom jer treba od gomile da kupi da bi spojio 4-5hasecam se da je Prokupac koji je kupovao u Zupi te godine imao 24% secera, babarogaali posle toga nista vise nisam cuo, pa me zbog toga interesuje da li se pojavilo na trzistu
Link to comment
nego proba li neko villa vinum syrah 2008, trebalo bi da je izasao ovih dana?
probao ja, ali u gužvi. vrlo solidno, u brzinskoj proceni. nego, nešto mu sa cabom nije u redu. nadam se da je bilo samo do te flaše. probao i novi Zavet, malo rano je pušten, ali biće opasno vince za godinu dana.edit: Vezano za Despota, to je Spasić i kupaža sa prokupcem, dok je pino Dorotej, podrum Minić Edited by banatjanin
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...