Jump to content
IGNORED

Domaća vina (Srbija i ex-Yu)


yolo

Recommended Posts

ovde vec pomenuti villa vinum kaberne sovinjon* me je upadljivo prijatno iznenadio (sto nikako nije bio slucaj i s istoimenim belim, ne secam se najbolje: tamjanika, neki rizling i jos nesto, ali znace vec neko od vas), kao i kovacevicev rajnski kojeg, iz meni potpuno iracionalnog razloga, nazalost nema u buteljkama-ua! <_< plus nesto sto nije novo, ali s cim se ja dosad nisam `vatala u kostac: jankov `adut` i crveni `zapis`. to ce se i nadalje piti. medjutim, najinteresantnije mi je bilo aura (do kraja sveta), zato sto je roze (ja sam u najboljem slucaju na roze indiferentna), a ovaj me se veoma dojmio ^_^ dodala bih da je meni `sansa` za bar 7 duzina ispred onog ulickanog sovinjona selekcije, koji je tanak, bledunjav i kilav.----*hvala veoma dragoj osobi koja me je na licu mesta uputila na isto :) no, nema nista bez Najveceg, koje sam ipak resila da otvorim veceras povodom 2 zavrsetka i 1 pocetka, pa kako god da bude...carigradts4.jpg

Link to comment

e, jos da ti je 2004, pa da ozbiljno razgovaramo.treci sastojak tog villa vinum kuvea je sovinjon beli ako sam dobro upamtio - ili mozda traminac?. da ti kazem, ukusi nam se ocito razlikuju (cim volis sardone:)) - ta kupaza je odlicna. napravljena je po suprotnom principu od aleksandrovicevih vina, vrlo cisto, jasno i ostro. rizling, bato - pardon, seko!

Link to comment
e, jos da ti je 2004, pa da ozbiljno razgovaramo.
zlikovce, kad bi samo znao koliko si me pogodio ovom izjavom, momentalno bi se posuo katranom i perjem, i iz raskalasnog hedonizma presao u surovi asketizam, a sve ne bi li ikako okajao pocinjeni greh prema meni neduznoj & nevinoj, ali uskracenoj za to vanzemaljsko iskustvo :cry:
treci sastojak tog villa vinum kuvea je sovinjon beli ako sam dobro upamtio - ili mozda traminac?. da ti kazem, ukusi nam se ocito razlikuju (cim volis sardone:)) - ta kupaza je odlicna. napravljena je po suprotnom principu od aleksandrovicevih vina, vrlo cisto, jasno i ostro. rizling, bato - pardon, seko!
mislim da nije traminac, ali moguce da je sovinjon; kad sam ga probala vec sam bila... u zanosu, pa ovo treba uzeti sa rezervom ^_^ malo sam premotala film i bice da mi sovinjon nesto i ne lezi, za razliku od sardonea-definitivno nisam od onih trendy ABC (anything but chardonnay) "ljubitelja" vina :P ode carigrad, nema vise do daljneg dok ne porode novi :mellow: potpis: neutesna jaedit: 1 pridev pride Edited by Cruella De Ville
Link to comment
e, jos da ti je 2004, pa da ozbiljno razgovaramo.
zlikovce, kad bi samo znao koliko si me pogodio ovom izjavom, momentalno bi se posuo katranom i perjem, i iz raskalasnog hedonizma presao u surovi asketizam, a sve ne bi li ikako okajao pocinjeni greh prema meni neduznoj & nevinoj, ali uskracenoj za to vanzemaljsko iskustvo :cry:
khm, kupio sam bocu u utorak. :rolleyes: khm, khm, kupio sam i bocu Ivanovicevog prokupca iz 2003. khm, jednu od pet preostalih na svetu. cool.gif
treci sastojak tog villa vinum kuvea je sovinjon beli ako sam dobro upamtio - ili mozda traminac?. da ti kazem, ukusi nam se ocito razlikuju (cim volis sardone:)) - ta kupaza je odlicna. napravljena je po suprotnom principu od aleksandrovicevih vina, vrlo cisto, jasno i ostro. rizling, bato - pardon, seko!
delimicno se ne slazem sa kruelinim izborom, ali ovde sam na njenoj strani. hm, ne znam kad si ga pio, ali vino je sada pokojno. tupo, neizrazajno, ubijeno, na granici potpune oksidacije. bar boca iz koje sam ja probao. cab je OK.
Link to comment
a) koliko litara krvi trazis?b) kad me zoves kod tebe da slusamo ploce?c) kuda se kreces u vecernjim satima?
:Hail: ахахаха kakav rad, svaka cast - sve to za 1 bocu? bolje da ne pominjem da imam 6 :rolleyes:
Link to comment

neka vas neka... onog trenutka kad postanem milijunasica, dozivotno cu unapred otkupljivati celokupan kontigent carigrada-bice samo moj ( :heart: ), pa cete drugu pesmu da pevate :bee:pamti pa vrati :wicked:

Link to comment
Cruella, pouzdan znam da 1gazza, sem sto ima pomenute boce, ima i fantasticnu kolekciju ploca...
pa, ja cekam ponude, al` junaka nigde, razbezali se i stisli flase <_<
Link to comment
cek da uslikam pa da krenemo u teske pregovore:)
sirom sam otvorena za iste, ukoliko sadrze imalo razuma -_- mada posle druge buteljke razum prestaje da postoji kao faktor :s_w: i pazljivo s izborom ploca cool.gif Edited by Cruella De Ville
Link to comment

ne brini, ovde do druge buteljke neces doci:)pa da vidimo sta smo imalikraljevska gardavino1ci6.jpgmolim obratiti paznju na БАРИКvino2oa8.jpga imamo i bolan romant'ke, svecevinosvecejq1.jpgi cvece, srpski karanfil:)vinocveceye9.jpgnaravno - bice nas sestoro, bitlsi, ti i javinoploceuz5.jpg

Edited by gazza1
Link to comment
ne brini, ovde do druge buteljke neces doci:)pa da vidimo sta smo imalikraljevska gardavino1ci6.jpgmolim obratiti paznju na БАРИКvino2oa8.jpga imamo i bolan romant'ke, svecevinosvecejq1.jpgi cvece, srpski karanfil:)vinocveceye9.jpgnaravno - bice nas sestoro, bitlsi, ti i javinoploceuz5.jpg
de ste samozvani ppp tetrebovi! kako je u prevremenoj penziji? jel vam opalo perje od frustracije?! :lol: morala sam da kvotujem ovo remek-delce 1 klasicno-romanticne [i vrlo transparentne(!)] ponude, da ostane u amanet buducim goluzdravim pokolenjima, i da uz to zabelezim da je ovaj gazza 1 (dozivotni) :kralj: svih tetreba, vesto prerusen u naivno pacje perje!i ja u to ime padam na kolena :Hail: (a i pokosila me ponuda)uz kocku secera i casu vode cu pokusati da objasnim zasto.samo naizgled naivna romanticna atmosfera, kao preslikana iz arhaicnih prirucnika za udvaranje, stvara iluziju da bih se ja iz svega ovoga izvukla s osmehom na licu, ali ipak i dalje mlada, zelena & posebno neuzbrana. medjutim! :kralj: pocinje svoju predatorsku igru sa vrlo raritetnim carobnim napitkom u kolicini dovoljnoj da omami citavo jato tjurki, kokoskica, guskica, prepelica und dropljica (ili sta vec ko preferira; ali 1 kralj tetreba, prema predanju, jeste slatka smrt za ptice u svim oblicima & izdanjima). tu je i cvetje da vizuelno omami svojim koloritom i bujnoscu latica, a takodje i mirisom. dok na culo sluha udara oruzjem dokazano efikasnim (predlazem i crveni na smenu s plavim) na mnogim generacijama pticica, kako onih vulgaris, tako i prefinjenijih. i posto se na taj nacin komotno, komforno i s lakocom docepao plena, preostaje mu da na kraju istom jos samo upali 1 svetju. :pera: i nadalje primam ponude, kojima cu pristupiti sa 1 velikom ozbiljnoscu, te ne oklevajte. svaki prijateljski savet glede toga kolika je zrtva vredna 1 (do 6) carigrada 2004 je nadasve dobrodosla -_- btw: ovaj topic najzad moze i da se zakljuca, jer je dostigao 1 vrh 1 neponovljivim vinom i 1 jednom ponudom za udzbenik ponikloj iz njega -_- Edited by Cruella De Ville
Link to comment
Jbte gazzo, jos nisi ni otvorio vino, a ova vec pala na kolena. Idem ja polako, da ne smetam.
vi izvol`te u penzionersku lozu i posmatrajte kako radi 1 majstor :rolleyes:
Link to comment
Jbte gazzo, jos nisi ni otvorio vino, a ova vec pala na kolena. Idem ja polako, da ne smetam.
cekaj me, idem i ja, nece ovo na dobro da izadje, trazila je i crveni album.... :Hail:
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...