Jump to content
IGNORED

Domaća vina (Srbija i ex-Yu)


yolo

Recommended Posts

2 hours ago, maheem said:

Sad za vikend boca Ivanovićevog Prokupca ostade nepopijena :(

Na tamjan vuče, mada ne toliko jako kao kod nekih drugih, al ipak dovoljno da se prešaltamo na Karadžić dunju :lolol: koje više nema u flajci :cry:

 

Mbreh... :( znaš godinu? Možda loša boca ili tca (čep) 

Sad, 2017 im je odlična, 2018 slabija. 

Izbaciće uskoro (premijera za Dan prokupca 14. oktobra) Gagin masterpiece, prokupac 2017 iz starog vinograda sa Varine (župski grand cru položaj). Toga ima malo, ko uspe da nabavi, vino za kolekciju. 

2019 će isto biti odlična 

  • +1 3
Link to comment
4 hours ago, Ras said:

Au, dani prokupca sada kada sam u qrcu :(

 

Javite mi utiske, molim o prokupcu Topličke vinarije i pazite da se ne zameramo!

 

Biće ove godine Karavan prokupca i u Toplici, 9.oktobra u Prokuplju. Izlažu Toplički vinogradi, Doja, Kostić, Aranđelović i neki manji lokalci. 

Link to comment
1 hour ago, banatjanin said:

 

Mbreh... :( znaš godinu? Možda loša boca ili tca (čep) 

Sad, 2017 im je odlična, 2018 slabija. 

Izbaciće uskoro (premijera za Dan prokupca 14. oktobra) Gagin masterpiece, prokupac 2017 iz starog vinograda sa Varine (župski grand cru položaj). Toga ima malo, ko uspe da nabavi, vino za kolekciju. 

2019 će isto biti odlična 

Ova je 2018.

 

Link to comment
3 hours ago, Azdaja said:

 

ovo je već selekcija, od nekih 50 ukupno. vina su sa polica od prošle godine, tako da nema svega više da se nabavi: vivak 2017 nemaš u prodaji , 733 takođe, Bonsai je specifičan sitlski, kao amarone, nije za svakoga razumljiv

 

preporuka od laganijih, neopterećujućih (ako takve voliš, sa strukturom poput pino noara) - Baš prokupac Janko . Sličnog stila je i Aleksandrović, sa malo više drveta na nosu (vanila, malo kafe)

 

od umereno punih i modernijih sa malo drveta dobri su  Zmajeviti i Virtus

 

od tradicionalnijih, pomalo robustnih: Ivanović (ali 2017) - još ima boca ponegde (odlična cena - kvalitet) , zatim Radovan 100% (puniji, sa malo više drveta,  sa sjajnom svežinom, čvrst)

 

poslednja dva mogu i da se čuvaju još koju godinu

 

 

  • +1 1
  • Hvala 4
Link to comment

Ne znam da li se to vodi u domaća vina...
Ali neka emisija na EN neki kulturturista tako se nekako zove i baulja po Novom Bečeju i dođe na biserno osyrvo i neki kao dvorac ono neka razvalina i kao vinograd imanje i zaparložen vinograd i kao tu neka sorta Muskat Krokan to kao jedino u svetu?







... Shiit has hit the fan

Link to comment
Teška je, i tužna, ta priča... 
Ono što sam video je užas, još se ovi nešto busaju u grudi, a ono kao iz horor filmova...







... Shiit has hit the fan

Link to comment
  • 2 weeks later...

Pod mrežama su im jabuke koje su oko vinarije. Vinogradi su malo dalje, i nisu prekriveni mrežom. 

Vina su im pristojna i vrlo dobra, posebno crvena, sa razumnim cenama. 

Iza vinarije Deurić stoji porodica koja se isto tako preziva. Lepa je i dobro opremljena vinarija, ali ništa basnoslovno. Uložili su inicijalno iz drugog posla, sa jabukama, koliko znam. 

 

 

Edited by banatjanin
  • +1 1
  • Hvala 1
Link to comment
  • 3 weeks later...

u sklopu redovne jesenje akcije ugadjanja sebi, sinoć mi stigla dva kartona sa sledećim vinima (od nekih odmah po dve flaše)

 

- Ivanović prokupac

- Radovan prokupac

- Janko Baš prokupac

- Janko Zavet

- Chichateau Fabula mala

- Jovanović Izba

- Matalj Kremen

 

skoro sam probala ovaj prokupac Radovan i baš mi se dopao, ja očigledno volim te malo punije prokupce jer volim i Ivanovića. mislim, nemam problem ni sa laganijim, tipa Doja - Doje smo popili već 7-8 flaša u poslednjih par nedelja, ona je baš nekako versatilna.  a i volim kad je uhvatim na akciji za 899 din (mislim da je još uvek u Rodi po toj ceni).

par sa ovih spiska ću probati po prvi put, ako mi se dopadnu, naručujem još :)

 

  • +1 2
Link to comment
51 minutes ago, decak Kejt said:

u sklopu redovne jesenje akcije ugadjanja sebi, sinoć mi stigla dva kartona sa sledećim vinima (od nekih odmah po dve flaše)

 

- Ivanović prokupac

- Radovan prokupac

- Janko Baš prokupac

- Janko Zavet

- Chichateau Fabula mala

- Jovanović Izba

- Matalj Kremen

 

skoro sam probala ovaj prokupac Radovan i baš mi se dopao, ja očigledno volim te malo punije prokupce jer volim i Ivanovića. mislim, nemam problem ni sa laganijim, tipa Doja - Doje smo popili već 7-8 flaša u poslednjih par nedelja, ona je baš nekako versatilna.  a i volim kad je uhvatim na akciji za 899 din (mislim da je još uvek u Rodi po toj ceni).

par sa ovih spiska ću probati po prvi put, ako mi se dopadnu, naručujem još :)

 

 

imaš dobar ukus :)

 

Od prokupaca, probaj još Čukundedu vinarije Matijašević, Virtus prokupac i Prokupac vinarije Zmajevac (2018 berba, tamno ljubičasta etiketa).

  • Hvala 1
Link to comment
  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...