Jump to content
IGNORED

Koji digitalni aparat da kupim...G9 ili....?


yolo

Recommended Posts

"Stari EOS Rebel"? Ne znam koliko je "star" moj je bio nov pre dve godine i sa lenses je kostao 1,500US$ (sam aparat, koji ne moze da slika kao takav 700$, lenses 800$).
Ako je samo Rebel, bez slova iza [XT, XS, T2i, T3i i sl.] onda jeste star. Taj Eos 300D je izasao 2003. Ako si ga kupio novog pre 2 godine (2009.), mogao si za tu kintu da uzmes i tada novi model u toj klasi, sto je bio 500D [Rebel T1i/Kiss X3], i preskocis 300D, 350D, 400D i 450D.A ono na slici nije punjac, nego baterija.
Link to comment
u bre 550$. jel to sad ili je bilo kad si ti kupovao? ovde kod mene se nadju za 350€.
Tih $40 razlike je moguce da bude razlika izmedju dva trzista [EU/Asia]
Link to comment

Ajd, kad već svratih na ovu temu da i ja nešto pitam:razmišljam da se ponovim i da kupim nešto novo (mislim na fotoaparat naravno), al sam se izgubio ko kuče u liftu ;)krenulo je od loženja jednog prijatelja koji se naložio da kupi DSLR, pa sam razmišljao i o tome, ali mi to mnogo glomazno - imam gomilu prečih stvari koje nosim na izlete. onda sam počeo da tražim alternative, pa sam došao do:nikona p500ili canona sx30a gledao sam i fuji hs10/11/20 (da se lažem da držim dslr u ruci ;) )sad sam sebi skačem u usta: smeta mi glomazno, a gledam ove koji nisu ništa manji od dsl (ako nisu čak i veći), ali ok dslr sa dodatnim objektivima (ili sa nekim većim zoomom) jesu glomazniji. uz to, volem macro, pa ovi "kompaktni" u startu imaju jedan dodatni poen. Pošto mi su mi svejedno dimenzije važne razmišljam i o "pravom" kompaktnom aparatu, recimo par postova pre pomenutom panasonicu DMC TZ20. možda i o nekom drugom sl. - predlažite, jer sam se izgubio u reviewima (nešto mi govori da ću se još više izgubiti posle predloga ovde ;) ) - obzirom da trenutno imam panasonic DMC-LZ10, kojim sam zadovoljan, sklon sam panasonicu. dakle ja bih i jare i pare, hte bih i dobar kvalitet i širok ugao i veliki zoom (nije baš toliko bitan) i macro i stereo zvuk i HD video i dobar kvalitet sa velikim ISO, i da bude mali i lagan... tj. nisam siguran da znam šta bih (i da li bih) ;). ako neko ima nešto pametno da kaže, nek napiše. konačna odluka će ionako biti - na brzinu ;)

Link to comment
Tih $40 razlike je moguce da bude razlika izmedju dva trzista [EU/Asia]
pa i ja sam pretpostavljao da postoji ta razika, ali sam mislio da je u Aziji, a posebno u Japanu, panasonic jeftiniji nego u Evropi.Jedino logično objašnjenje mi je da yoyogi misli na cenu od pre par godina, a tada nemam pojma koliko je koštao ovde.
Link to comment

trebalo bi da ocistim senzor na S90. zanima me jel neko imao iskustva sa servisom na slaviji (u TC futura), nesto me mrzi da idem dole kod onih na dnu dorcola. mislim ako su ovi skrlj onda cu morati, mada nesto ne mislim da je ovo ne znam kakav zahvat.

Link to comment
Pošto mi su mi svejedno dimenzije važne razmišljam i o "pravom" kompaktnom aparatu, recimo par postova pre pomenutom panasonicu DMC TZ20. možda i o nekom drugom sl. - predlažite, jer sam se izgubio u reviewima (nešto mi govori da ću se još više izgubiti posle predloga ovde ;) ) - obzirom da trenutno imam panasonic DMC-LZ10, kojim sam zadovoljan, sklon sam panasonicu. dakle ja bih i jare i pare, hte bih i dobar kvalitet i širok ugao i veliki zoom (nije baš toliko bitan) i macro i stereo zvuk i HD video i dobar kvalitet sa velikim ISO, i da bude mali i lagan... tj. nisam siguran da znam šta bih (i da li bih) ;). ako neko ima nešto pametno da kaže, nek napiše. konačna odluka će ionako biti - na brzinu ;)
LX5?
Link to comment
u bre 550$. jel to sad ili je bilo kad si ti kupovao? ovde kod mene se nadju za 350€. a da nije običan idiot slažem se. meni je taj aparat zapao za oko.kad si već naišao, da te pitam: da li pri snimanju videa može da zoomira?
Ma to 550$ sam otprilike rekao, toliko je bilo kada sam ga negde prvi put video, to je ukljucivalo memoriju (vanila dolazi samo sa internom). Ta memorija nije obicna (da moze da se kupi u 7-11) nego brza i skuplja za brze snimke u sukcesiji.Sad pogledam na sajtu Yodobashi camera, to je 350$ mada nije identicna oznaka ( DMC-TZ20-R ), to ne ukljucuje memoriju. Ovde se cene podele sa 100 pa doda 20% i dobiju se US$.Ima dole na linku i FX serija koja je nekih 30% jeftinija (toliko je i slabija).A za zumiranje kod videa, ova moja mala Lumix FX33 ne moze. Nova verzija ima HD video.Ima u linku pri dnu i sav pribor i memorija. Memorija najjeftinija (najmanja, 8GB) je 50$. Ode ovo u shopping, moze i da se prebaci na tehniku. Edited by Yoyogi
Link to comment
LX5?
zanimljivo. cena nije baš toliko zanimljiva jer za te pare skoro da mogu da se nadju dslr (sa svim manama i prednostima)da li ovaj malo veći senzor (u odnosu na "standardne" kompaktne) obezbedjuje značajno kvalitetnije fotografije? kad bi imao bar malčice veći zoom ;)zašto CCD senzor kod kamere koja bi trebala biti iznad standardnih kompaktnih? ja sam mislio da je cmos generalno bolji? ili i tu postoje detalji koje ne poznajem?
Ma to 550$ sam otprilike rekao, toliko je bilo kada sam ga negde prvi put video, to je ukljucivalo memoriju (vanila dolazi samo sa internom). Ta memorija nije obicna (da moze da se kupi u 7-11) nego brza i skuplja za brze snimke u sukcesiji.Sad pogledam na sajtu Yodobashi camera, to je 350$ mada nije identicna oznaka ( DMC-TZ20-R ), to ne ukljucuje memoriju. Ovde se cene podele sa 100 pa doda 20% i dobiju se US$.Ima dole na linku i FX serija koja je nekih 30% jeftinija (toliko je i slabija).A za zumiranje kod videa, ova moja mala Lumix FX33 ne moze. Nova verzija ima HD video.Ima u linku pri dnu i sav pribor i memorija. Memorija najjeftinija (najmanja, 8GB) je 50$. Ode ovo u shopping, moze i da se prebaci na tehniku.
pa da kao što sam i pretpostavljao - u japanu su jeftiniji. pa u startu je bio shoping, sudeći po naslovu
Link to comment
Ako je samo Rebel, bez slova iza [XT, XS, T2i, T3i i sl.] onda jeste star. Taj Eos 300D je izasao 2003. Ako si ga kupio novog pre 2 godine (2009.), mogao si za tu kintu da uzmes i tada novi model u toj klasi, sto je bio 500D [Rebel T1i/Kiss X3], i preskocis 300D, 350D, 400D i 450D.A ono na slici nije punjac, nego baterija.
U pravu si. Sad sam kod kuce i pogledam kameru, EOS Kiss X3 Rebel T1i 500D.Kupljena decembra 2009. Za razliku od prethodne verzije, ova ima HD video, zumira analogno.
Link to comment

Hvala.Aparat mi se baš svideo - iako sam prvi put video "samo" neku stranu reklamu u stilu "za one koji ne žele ništa da propuste da uslikaju dok su na putu", ili tako nekako.Cena je - u din. protivvrednosti - oko 330 evra i nešto u Srbiji, a meni ni to nije malo pa se zato raspitujem.Ali znam: zaljubio sam se u njega, moraću da ga uzmem pre ili kasnije.Još ako nađem u crnoj boji.

Link to comment
Pošto mi su mi svejedno dimenzije važne razmišljam i o "pravom" kompaktnom aparatu, recimo par postova pre pomenutom panasonicu DMC TZ20. možda i o nekom drugom sl. - predlažite, jer sam se izgubio u reviewima (nešto mi govori da ću se još više izgubiti posle predloga ovde ;) ) - obzirom da trenutno imam panasonic DMC-LZ10, kojim sam zadovoljan, sklon sam panasonicu. dakle ja bih i jare i pare, hte bih i dobar kvalitet i širok ugao i veliki zoom (nije baš toliko bitan) i macro i stereo zvuk i HD video i dobar kvalitet sa velikim ISO, i da bude mali i lagan... tj. nisam siguran da znam šta bih (i da li bih) ;). ako neko ima nešto pametno da kaže, nek napiše. konačna odluka će ionako biti - na brzinu ;)
Ako imas para, uzmi taj Panasonic DMC TZ20.Inace, sa skupom kamerom Canon Rebel X3 Kiss pravim 200 slika godisnje. Sa malom Panasonic FX33 pravim 200-500 nedeljno. Jer je mala, lako se nosi, uvek tu.Male su kamere jako napredovale, uopste nemas problema da "capture time". Cak ja i imam: slike za postovanje treba da se smanje, pola sata za neki post ili email. Koji ce mi q slika od 10 MB? Treba da bude 200KB, kao da je sa 1 mega pixel. A nema to, sada je standard 13.2 Megapixel. Ne moze ni da se podesi na tako malo kao 1 megapixel.Na kraju, dobre i skupe kamere same po sebi ne mogu da snime nikakvu sliku. Trebaju ti lenses koje su skuplje od same kamere. I lenses stare decenijama, glavno telo digitalne kamere je "old model, discontinued" za godinu dana. Lenses su kompatibilne sa buducim verzijama "camera body".Tako mozes i da vidis da moja skupa kamera danas, posle manje od 3 godine moze da se nadje za 100$. Samo kamera. Bez lenses. Useless, ne moze nista sa njom. To ljudi prodaju a kupe novu verziju same kamere dok lenses prenose maltene u sledecu generaciju narastaja.Opet te kamere su robusne i teske za nosenje.
Link to comment
Ako imas para, uzmi taj Panasonic DMC TZ20.Inace, sa skupom kamerom Canon Rebel X3 Kiss pravim 200 slika godisnje. Sa malom Panasonic FX33 pravim 200-500 nedeljno. Jer je mala, lako se nosi, uvek tu.Male su kamere jako napredovale, uopste nemas problema da "capture time". Cak ja i imam: slike za postovanje treba da se smanje, pola sata za neki post ili email. Koji ce mi q slika od 10 MB? Treba da bude 200KB, kao da je sa 1 mega pixel. A nema to, sada je standard 13.2 Megapixel. Ne moze ni da se podesi na tako malo kao 1 megapixel.Na kraju, dobre i skupe kamere same po sebi ne mogu da snime nikakvu sliku. Trebaju ti lenses koje su skuplje od same kamere. I lenses stare decenijama, glavno telo digitalne kamere je "old model, discontinued" za godinu dana. Lenses su kompatibilne sa buducim verzijama "camera body".Tako mozes i da vidis da moja skupa kamera danas, posle manje od 3 godine moze da se nadje za 100$. Samo kamera. Bez lenses. Useless, ne moze nista sa njom. To ljudi prodaju a kupe novu verziju same kamere dok lenses prenose maltene u sledecu generaciju narastaja.Opet te kamere su robusne i teske za nosenje.
Ma mogao bih ja da kupim i skuplji DSLR sa kompletom objektiva, ali neću iz principa, jer znam da neću niti moći niti hteti nosati okolo veliku torbuljinu sa svom tom opremom. Imam prečih stvari koje ću naprtiti na ledja. A znam da neću ni imati vremena koje bih odvojio samo za fotografisanje, mada mi ponekad prodje kroz glavu i takva misao (zaludjujem se bezveze) ;)ovaj TZ20 mi se zaista čini optimalan izbor, mada trznem ponekad i ka ovim DSLR like koje sam nabrojao gore. al evo sad mi i jms_uk mi baci buvu sa ovim kvalitetnijim LX5 :( Edited by dekss
Link to comment
Ma mogao bih ja da kupim i skuplji DSLR sa kompletom objektiva, ali neću iz principa, jer znam da neću niti moći niti hteti nosati okolo veliku torbuljinu sa svom tom opremom. Imam prečih stvari koje ću naprtiti na ledja. A znam da neću ni imati vremena koje bih odvojio samo za fotografisanje, mada mi ponekad prodje kroz glavu i takva misao (zaludjujem se bezveze) ;)ovaj TZ20 mi se zaista čini optimalan izbor, mada trznem ponekad i ka ovim DSLR like koje sam nabrojao gore. al evo sad mi i jms_uk mi baci buvu sa ovim kvalitetnijim LX5 :(
LX5 ima dosta manji raspon zuma. TZ-20 sa rasponom 24-384mm je mnogo univrezalniji uparat. Vodi racuna samo da GPS srce baterije, drzi ga ukljucenim samo kad ti treba, odnosno kada hoces da ti lokacija na kojoj si fotografisao bude zapamcena uz fotografiju.
Link to comment
i dobro... jel moze meni neko da odgovori gde pazarite punjace za baterije?
1. Електротехна продавнице: прођеш поерд бојлера, клоца, сајли итд и дођеш до одељења са сијалицама.2. Пијаца, нпр. Ђерам, има један даса који се специјалаизовао за батерије и пуњаче и ретке сијалице свих величина, чак и за антикварне фрижидере из 1950-их.
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...